Suvenýr: Dej na svoji intuici

 

Oslavy 15. výročí geocachingu jsou v plném proudu a americká firma Groundspeak připravila příjemné letní překvapení. Díky oslavám můžeš získat až šest různých suvenýrů za splnění konkrétních úkolů. Celá akce trvá do 2. září 2015, a pokud si ještě nezačal s odlovem, neváhej a lov!

Suvenýry jsou virtuální odznáčky, které Groundspeak uděluje za splnění určitých cílů – například zalogování kešky v nějaké zemi. Dosud získané suvenýry můžeš vidět na stránce svého profilu v sekci Suvenýry nebo po přihlášení na adrese http://www.geocaching.com/my/souvenirs.aspx. Další informace o suvenýrech najdeš v našem článku Suvenýry a statistiky.

Od 14. srpna 2015 máš příležitost získat v pořadí již pátý odznáček v letní soutěži Geocaching Road Trip ’15, který tentokrát nese název „Dej na svoji intuici.“ Tvým úkolem bude odlovit libovolnou mystery kešku.

Mysterka se, narozdíl od tradiční kešky, většinou nenachází na úvodních souřadnicích. K finálním souřadnicím se dostaneš pomocí výpočtu, luštění hádanek, šifer, atd. V některých případech mysterku nalezneme na úvodních souřadnicích, ale k jejímu získaní budeme potřebovat nějaké náčiní (například UV světlo, litr vody, baterku, …) nebo budeme muset dočíst listing až do konce (který mnoho z nás kačerů nečte, protože je zdlouhavý, leckdy i nezábavný). Každopádně vždy budeš muset pro to, abys kešku získal, něco dělat, ať už rukama, nástrojem, nebo hlavou. S luštěním Ti může pomoci článek Jak vyluštit finální souřadnice.

Tak vzhůru do toho, zapoj své mozkové buňky, sbal svačinku do batůžku a vydej se na odlov!

Zapomněl si na výzvu a ještě nemáš všechny suvenýry? Společně se podíváme, jaké úkoly je nutné splnit k absolvování všech odznáčků.

Čtěte:   Získej dva nové suvenýry za účast na CITO eventech

Ještě jednou připomínáme, že stále máš ještě čas, neboť termín ukončení celé akce je 2. září 2015.