Mega event MeMe2018: přípravy vrcholí – zbývá necelý týden

 

Uteklo to doslova jako voda. Byl konec ledna a mezi kačery se začalo šuškat, že event MeMe2018 má ambice stát se „megáčem“. Už první únorový den byl ve znamení dobré zprávy – náchodský event skutečně vytouženou ikonu získal. Pro jeho ownera M@xe to znamenalo spoustu zařizování, jednání a další práce, jejíž výsledky budeme moci vidět již v sobotu 28. dubna.

S M@xem jsme během té doby udělali dva rozhovory (první, druhý), během kterých jsme se snažili vyzvědět co možná nejvíce podrobností. Dokonce jsme pro vás vybrali více než dvacet nejzajímavějších kešek v okolí mega eventu. A protože se „Den D“ kvapem blíží, opět jsme si pozvali na slovíčko hlavního organizátora, abychom mu položili několik otázek.

Mega event MeMe2018 přípravy vrcholí – zbývá necelý týden

Mega event MeMe2018 přípravy vrcholí – zbývá necelý týden

MeMe2018 těsně před startem

V první řadě gratulujeme k překonání hranice tisícovky přihlášených! Kdy k tomu přesně došlo a co na to říkáš?

Díky! Přiznám se, že jsem se hned na začátku s kamarádem málem vsadil, že tisícovka do termínu padne. On byl tehdy skeptický a odhadoval maximální počet willattendů na 850. Škoda, že jsme se tehdy nevsadili…. A teď trošku statistiky: tisící „will attend“ nám u listingu přistál 16. dubna v 10:59….

Jak se daří webu, který jste spustili před třemi týdny?

Web jede od svého spuštění bez potíží, průběžně na něm zveřejňujeme změny, doplnění, ale i novinky k celé akci… Myslím si, že je jednoduchý a čitelný… Nechtěli jsme sestavovat nic složitého, v jednoduchosti je přeci krása.

A co e-shop? Prozradíš, o jaké položky z nabídky je největší zájem?

E-shop jsme volili také velice jednoduchý. Zaznamenali jsme sice několik technických problémů, především špatnou kompatibilitu s iOS, ale pro de facto jednoúčelovou akci nám základní verze software postačila. Největší zájem byl podle předpokladu o coiny. Limitky byly vyprodány za 15 hodin, následně pak celé sady… A z atrakcí byly beznadějně během několika hodin rozebrány exkurze v Pivovaru. Tam se nám následně podařilo vykomunikovat navýšení počtu osob v prohlídkách. Neměl bych ale zapomenout na podstatnou skutečnost: možnost objednávek v e-shopu končí v pondělí 23. dubna ve 24:00!

Místo, kde se odehraje MeMe 2018

Místo, kde se odehraje MeMe 2018

Přípravy vrcholí

Pojďme nyní k samotné události a začněme asi nejdůležitější otázkou: už máš vše připraveno?

Čtěte:   Event MeMe2018 získal ikonu MEGA! Co to znamená?

Vše mám tak nějak dlouhodobě rozloženo a naplánováno. Harmonogram se postupně plní, až se hrozím, jak všechno klape… Snad jsem na nic nezapomněl.

Co Tě ještě coby organizátora čeká? Co všechno musíš v následujících dnech zařizovat?

Už bývá jen podepsat smlouvu s Národním památkovým ústavem a potažmo s Ministerstvem kultury o pronájmu zámku a pak dohlížet, jak zapadají sjednané termíny a úkoly zadané třetím stranám do mozaiky celé akce…

Dovolím si trochu technickou otázku: používáš ke „správě a řízení tohoto projektu“ nějaké nástroje či aplikace? Pokud ano, jaké?

V této moderní době by se různé projektové aplikace možná vyplatily, já však dávám přednost klasickým prostředkům. Šanon, tužka, diář, notebook a mobil….

Jaké nástroje používá owner při plánování „megáče“?

Jaké nástroje používá owner při plánování „megáče“?

Co byste určitě měli vědět

Připomeň, prosím, návštěvníkům základní údaje, tedy kdy a kde přesně bude MeMe2018 probíhat?

Myslím, že už je to republikové tajemství, ale pro jistotu tedy: naše setkání proběhne v Náchodě v sobotu 28.dubna 2018. Hlavním místem konání, kde současně úderem 15. hodiny začne sčítání přinesených plyšových medvědů a medvídků pro pokus o překonání dosavadního českého rekordu, bude nádvoří Státního zámku Náchod. Od 9 hodin tady bude k dispozici i logbook celé akce. V průběhu dne se návštěvníci rozptýlí po celém městě, kde jsme pro ně na několika místech – v Pivovaru Primátor, na pěchotním srubu Březinka a na radnici města připravili zajímavé exkurze a prohlídky. Úderem deváté hodiny by mělo být publikováno 20 LAB cachí.

Jak si mají počínat motorizovaní kačeři? V listingu vidím čtrnáct parkovišť – budou stačit? A jsou placená, nebo zdarma?

Po jednání s městem se nám podařilo dostat příslib starosty, že na všech placených parkovištích nebudou v sobotu zapnuty parkovací automaty. Tam, kde parkomaty nejsou, by nikdo neměl parkovné vybírat, dokonce ani na zámku… Městská policie je o akci samozřejmě informována a měla by být nápomocna řešení dopravní situaci v Náchodě. Rozhodně doporučuji se řídit jejími pokyny.

Plánek mega eventu

Plánek mega eventu

Co kačery čeká?

Už je znám nějaký pevný program? Prozradíš nám ho?

Čtěte:   Nejzajímavější kešky kolem mega eventu MeMe2018

Program jsem nastínil kousek výš, jen snad doplním, že LABcache jsou ve dvou okruzích, jeden je situován do zámecké aleje a ten druhý pak na pěší zónu města… Hlavním bodem a cílem celého programu je však to setkání plyšových medvídků a k této aktivitě je přizvána i náchodská veřejnost. Na zámku bude vyčleněno místo u vstupu na třetí nádvoří od medvědů, kterým bude muset každý, kdo bude chtít svého medvěda nebo medvědí tlupu zaregistrovat, projít. Ale to vše se všichni dozví přímo na místě. Společně s tímto pokusem o rekord nebo spíše o jeho překonání jsme vyhlásili také soutěž o nejmenšího, největšího a nejvzdálenějšího medvěda, ale také o člověka s největší tlupou. Ceny do soutěží nám věnoval Groundspeak, Pivovar Primátor a Geokes.cz

Co všechno budou mít kačeři k dispozici přímo na zámku?

S množstvím návštěvníků, které na zámku přivítáme byly posíleny zámecké a restaurační toalety o chemické záchodky. Občerstvení nám poskytne cateringová agentura Saxana, která kromě náchodského piva a limonády nabídne účastníkům i něco dobrého do žaludku. Na okraj uvedu jen steaky, grilovaný hermelín, palačinky, míchaná zelenina a jiné dobroty…

Odkrýváme podrobnosti

V jednom rozhovorů jsi sliboval na MeMe2018 i nějaké slavné osobnosti. Kdo všechno na eventu bude?

V tom rozhovoru jsem také řekl, že pro nás je slavný každý, kdo nám příjde pomoci ten český rekord překonat. Slavné osobnosti mají své kalendáře a tak je do poslední chvíle tajemstvím, kdo svému slibu dostojí a skutečně přijede… Víme například zcela jistě, že nikdo z HQ naši akci v kalendáři nemá. Nezlobte se, ale jména opravdu nevyslovím, nechám si je jako překvapení. A že má překvapení fungují, to mohou potvrdit i účastníci právě proběhlého Čaje o páté, jehož hostem byla dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem, kačerka Bára Špotáková….

A co kolegové revírníci? Máš od všech potvrzenou účast?

Opravdu nemohu sledovat diáře všech svých kolegů. Někteří svoji účast přislíbili, někteří i potvrdili a některým se termín kryje s již dříve naplánovanou akcí. Na eventu se však podle mých zpráv objeví i někteří revírníci v důchodu a to mě moc těší…

Čtěte:   Pět nových suvenýrů pro cestovatele!

Podle In-Počasí má být v sobotu v Náchodě mezi 2 a 13 stupni Celsia, zataženo, možná i deštivo. To je určitě nějaký omyl… Máš, doufám, objednané sluníčko a ty správné teploty?!

Objednávka byla odeslána, ale jak sám víš, mnohdy dojde k administrativním problémům při jejím vyřizování. Copak se Ti ještě nestalo, že sis objednal někde něco a poslali Ti něco úplně jiného? Větru a dešti neporučím a kačer není lízátko…. Takže to prostě dopadne a já sám věřím, že v průběhu týdne ještě v Evropě lehce foukne a ta předpověď se prostě upraví alespoň pro náchodský výběžek k naší spokojenosti…

Aktualizace v neděli 22. 4. : situace se dle In-Počasí skutečně zlepšuje, aktuální prognóza mluví o teplotách mezi 7 a 20 stupni bez dešťových srážek.

S Wetuem jsme Dáše a Ludvíkovi referovali o přípravách

S Wetuem jsme Dáše a Ludvíkovi referovali o přípravách

Něco málo o ownerovi

Co Ty sám? Ještě pořád nelituješ, že jsi do MeMe2018 šel?

A věříš, že ….. NE?

Dobře, zeptám se ještě jinak: šel bys do pořádání takové akce znovu?

Je to zajímavá zkušenost. Už jsem to někde řekl a tak se budu opakovat. Když se opravdu člověk obklopí lidmi, kteří jdou za stejným cílem a nesnaží se na Tvůj úkor zviditelnit, pak táhnete za jeden provaz a jde to poměrně jednoduše. Je to výzva a já mám výzvy rád! Takže když vymyslím zase nějakou výzvu, která mě zaujme, nevylučuji, že si podobnou akci zopakujeme….

Prozradíš nám, na co jsi z dosud splněných úkolů nejvíce hrdý?

Celá akce se skládá z množství drobných úkolů, bez kterých by to prostě neklaplo. Je těžké něco vyzvednout, protože všichni partneři akce našli pro náš bláznivý nápad pochopení, ale i nějakou korunu v rozpočtu a byli velice vstřícní… Veliké potěšení mi dělá geocoin, který jsem kdysi Náchodu „slíbil“ a díky megaeventu se narodil…

Tak držíme palce a určitě se v sobotu uvidíme na „megáči“!

Díky za podporu a se všemi se těším v sobotu na náchodském zámku naviděnou! A abych nezapomněl: uvidíme se nejen v sobotu na megáči, ale doufám, že i v neděli na CITU! Brum!

Medvědi se na vás těší na Meme2018!

Medvědi se na vás těší na Meme2018!