Mega event MeMe2018: přípravy vrcholí – zbývá necelý týden

 

Uteklo to doslova jako voda. Byl konec ledna a mezi kačery se začalo šuškat, že event MeMe2018 má ambice stát se „megáčem“. Už první únorový den byl ve znamení dobré zprávy – náchodský event skutečně vytouženou ikonu získal. Pro jeho ownera M@xe to znamenalo spoustu zařizování, jednání a další práce, jejíž výsledky budeme moci vidět již v sobotu 28. dubna.

S M@xem jsme během té doby udělali dva rozhovory (první, druhý), během kterých jsme se snažili vyzvědět co možná nejvíce podrobností. Dokonce jsme pro vás vybrali více než dvacet nejzajímavějších kešek v okolí mega eventu. A protože se „Den D“ kvapem blíží, opět jsme si pozvali na slovíčko hlavního organizátora, abychom mu položili několik otázek.

Mega event MeMe2018 přípravy vrcholí – zbývá necelý týden

Mega event MeMe2018 přípravy vrcholí – zbývá necelý týden

MeMe2018 těsně před startem

V první řadě gratulujeme k překonání hranice tisícovky přihlášených! Kdy k tomu přesně došlo a co na to říkáš?

Díky! Přiznám se, že jsem se hned na začátku s kamarádem málem vsadil, že tisícovka do termínu padne. On byl tehdy skeptický a odhadoval maximální počet willattendů na 850. Škoda, že jsme se tehdy nevsadili…. A teď trošku statistiky: tisící „will attend“ nám u listingu přistál 16. dubna v 10:59….

Jak se daří webu, který jste spustili před třemi týdny?

Web jede od svého spuštění bez potíží, průběžně na něm zveřejňujeme změny, doplnění, ale i novinky k celé akci… Myslím si, že je jednoduchý a čitelný… Nechtěli jsme sestavovat nic složitého, v jednoduchosti je přeci krása.

A co e-shop? Prozradíš, o jaké položky z nabídky je největší zájem?

E-shop jsme volili také velice jednoduchý. Zaznamenali jsme sice několik technických problémů, především špatnou kompatibilitu s iOS, ale pro de facto jednoúčelovou akci nám základní verze software postačila. Největší zájem byl podle předpokladu o coiny. Limitky byly vyprodány za 15 hodin, následně pak celé sady… A z atrakcí byly beznadějně během několika hodin rozebrány exkurze v Pivovaru. Tam se nám následně podařilo vykomunikovat navýšení počtu osob v prohlídkách. Neměl bych ale zapomenout na podstatnou skutečnost: možnost objednávek v e-shopu končí v pondělí 23. dubna ve 24:00!

Místo, kde se odehraje MeMe 2018

Místo, kde se odehraje MeMe 2018

Přípravy vrcholí

Pojďme nyní k samotné události a začněme asi nejdůležitější otázkou: už máš vše připraveno?

Vše mám tak nějak dlouhodobě rozloženo a naplánováno. Harmonogram se postupně plní, až se hrozím, jak všechno klape… Snad jsem na nic nezapomněl.

Co Tě ještě coby organizátora čeká? Co všechno musíš v následujících dnech zařizovat?

Už bývá jen podepsat smlouvu s Národním památkovým ústavem a potažmo s Ministerstvem kultury o pronájmu zámku a pak dohlížet, jak zapadají sjednané termíny a úkoly zadané třetím stranám do mozaiky celé akce…

Dovolím si trochu technickou otázku: používáš ke „správě a řízení tohoto projektu“ nějaké nástroje či aplikace? Pokud ano, jaké?

V této moderní době by se různé projektové aplikace možná vyplatily, já však dávám přednost klasickým prostředkům. Šanon, tužka, diář, notebook a mobil….

Jaké nástroje používá owner při plánování „megáče“?

Jaké nástroje používá owner při plánování „megáče“?

Co byste určitě měli vědět

Připomeň, prosím, návštěvníkům základní údaje, tedy kdy a kde přesně bude MeMe2018 probíhat?

Myslím, že už je to republikové tajemství, ale pro jistotu tedy: naše setkání proběhne v Náchodě v sobotu 28.dubna 2018. Hlavním místem konání, kde současně úderem 15. hodiny začne sčítání přinesených plyšových medvědů a medvídků pro pokus o překonání dosavadního českého rekordu, bude nádvoří Státního zámku Náchod. Od 9 hodin tady bude k dispozici i logbook celé akce. V průběhu dne se návštěvníci rozptýlí po celém městě, kde jsme pro ně na několika místech – v Pivovaru Primátor, na pěchotním srubu Březinka a na radnici města připravili zajímavé exkurze a prohlídky. Úderem deváté hodiny by mělo být publikováno 20 LAB cachí.

Jak si mají počínat motorizovaní kačeři? V listingu vidím čtrnáct parkovišť – budou stačit? A jsou placená, nebo zdarma?

Po jednání s městem se nám podařilo dostat příslib starosty, že na všech placených parkovištích nebudou v sobotu zapnuty parkovací automaty. Tam, kde parkomaty nejsou, by nikdo neměl parkovné vybírat, dokonce ani na zámku… Městská policie je o akci samozřejmě informována a měla by být nápomocna řešení dopravní situaci v Náchodě. Rozhodně doporučuji se řídit jejími pokyny.

Plánek mega eventu

Plánek mega eventu

Co kačery čeká?

Už je znám nějaký pevný program? Prozradíš nám ho?

Program jsem nastínil kousek výš, jen snad doplním, že LABcache jsou ve dvou okruzích, jeden je situován do zámecké aleje a ten druhý pak na pěší zónu města… Hlavním bodem a cílem celého programu je však to setkání plyšových medvídků a k této aktivitě je přizvána i náchodská veřejnost. Na zámku bude vyčleněno místo u vstupu na třetí nádvoří od medvědů, kterým bude muset každý, kdo bude chtít svého medvěda nebo medvědí tlupu zaregistrovat, projít. Ale to vše se všichni dozví přímo na místě. Společně s tímto pokusem o rekord nebo spíše o jeho překonání jsme vyhlásili také soutěž o nejmenšího, největšího a nejvzdálenějšího medvěda, ale také o člověka s největší tlupou. Ceny do soutěží nám věnoval Groundspeak, Pivovar Primátor a Geokes.cz

Co všechno budou mít kačeři k dispozici přímo na zámku?

S množstvím návštěvníků, které na zámku přivítáme byly posíleny zámecké a restaurační toalety o chemické záchodky. Občerstvení nám poskytne cateringová agentura Saxana, která kromě náchodského piva a limonády nabídne účastníkům i něco dobrého do žaludku. Na okraj uvedu jen steaky, grilovaný hermelín, palačinky, míchaná zelenina a jiné dobroty…

Odkrýváme podrobnosti

V jednom rozhovorů jsi sliboval na MeMe2018 i nějaké slavné osobnosti. Kdo všechno na eventu bude?

V tom rozhovoru jsem také řekl, že pro nás je slavný každý, kdo nám příjde pomoci ten český rekord překonat. Slavné osobnosti mají své kalendáře a tak je do poslední chvíle tajemstvím, kdo svému slibu dostojí a skutečně přijede… Víme například zcela jistě, že nikdo z HQ naši akci v kalendáři nemá. Nezlobte se, ale jména opravdu nevyslovím, nechám si je jako překvapení. A že má překvapení fungují, to mohou potvrdit i účastníci právě proběhlého Čaje o páté, jehož hostem byla dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem, kačerka Bára Špotáková….

A co kolegové revírníci? Máš od všech potvrzenou účast?

Opravdu nemohu sledovat diáře všech svých kolegů. Někteří svoji účast přislíbili, někteří i potvrdili a některým se termín kryje s již dříve naplánovanou akcí. Na eventu se však podle mých zpráv objeví i někteří revírníci v důchodu a to mě moc těší…

Podle In-Počasí má být v sobotu v Náchodě mezi 2 a 13 stupni Celsia, zataženo, možná i deštivo. To je určitě nějaký omyl… Máš, doufám, objednané sluníčko a ty správné teploty?!

Objednávka byla odeslána, ale jak sám víš, mnohdy dojde k administrativním problémům při jejím vyřizování. Copak se Ti ještě nestalo, že sis objednal někde něco a poslali Ti něco úplně jiného? Větru a dešti neporučím a kačer není lízátko…. Takže to prostě dopadne a já sám věřím, že v průběhu týdne ještě v Evropě lehce foukne a ta předpověď se prostě upraví alespoň pro náchodský výběžek k naší spokojenosti…

Aktualizace v neděli 22. 4. : situace se dle In-Počasí skutečně zlepšuje, aktuální prognóza mluví o teplotách mezi 7 a 20 stupni bez dešťových srážek.

S Wetuem jsme Dáše a Ludvíkovi referovali o přípravách

S Wetuem jsme Dáše a Ludvíkovi referovali o přípravách

Něco málo o ownerovi

Co Ty sám? Ještě pořád nelituješ, že jsi do MeMe2018 šel?

A věříš, že ….. NE?

Dobře, zeptám se ještě jinak: šel bys do pořádání takové akce znovu?

Je to zajímavá zkušenost. Už jsem to někde řekl a tak se budu opakovat. Když se opravdu člověk obklopí lidmi, kteří jdou za stejným cílem a nesnaží se na Tvůj úkor zviditelnit, pak táhnete za jeden provaz a jde to poměrně jednoduše. Je to výzva a já mám výzvy rád! Takže když vymyslím zase nějakou výzvu, která mě zaujme, nevylučuji, že si podobnou akci zopakujeme….

Prozradíš nám, na co jsi z dosud splněných úkolů nejvíce hrdý?

Celá akce se skládá z množství drobných úkolů, bez kterých by to prostě neklaplo. Je těžké něco vyzvednout, protože všichni partneři akce našli pro náš bláznivý nápad pochopení, ale i nějakou korunu v rozpočtu a byli velice vstřícní… Veliké potěšení mi dělá geocoin, který jsem kdysi Náchodu „slíbil“ a díky megaeventu se narodil…

Tak držíme palce a určitě se v sobotu uvidíme na „megáči“!

Díky za podporu a se všemi se těším v sobotu na náchodském zámku naviděnou! A abych nezapomněl: uvidíme se nejen v sobotu na megáči, ale doufám, že i v neděli na CITU! Brum!

Medvědi se na vás těší na Meme2018!

Medvědi se na vás těší na Meme2018!