Suvenýr můžeš získat za účast na mega eventu MeMe2018

MeMe2018: dva měsíce do „megáče“! Co je nového?

 

Přesně 66 dní zbývá do zahájení akce, o které na webu Kešky.cz průběžně informujeme. Ano, řeč je o mega eventu MeMe2018, během kterého bude učiněn pokus o překonání českého rekordu „Nejvíce plyšových medvídků na jednom místě“.

Naposledy jsme si s ownerem M@xem, kterého širší kačerská veřejnost může znát i jako Alex Reviewera, povídali koncem ledna. Abychom zjistili, jak probíhají přípravy, oslovili jsme ho s několika otázkami.

Novinky přímo od organizátora

Počet přihlášených účastníků se pomalu ale jistě blíží osmi stovkám. Je to podle Tebe hodně, nebo jsi čekal víc?
Ne, nečekal… V hlavě jsem měl číslo blížící se sedmi stům… Ale každým dnem „will attendy“ přibývají, a to je potěšující…

Co se odehrálo ve třech týdnech, které uplynuly od našeho posledního rozhovoru?
No, člověk by neřekl, co všechno musí být zajištěno, aby ten event k něčemu byl. V minulých týdnech byla na programu především jednání s městem a na zámku. Je třeba využít nabízených bonusů od Groundspeaku, a tak jsem detailně začal plánovat labky. Protože je v Číně teď oslava nového roku a když se oslavuje, tak se nepracuje, musely se urychlit finální práce kolem vydání eventových geocoinů. Zpracovali jsme návrhy na CWG, trička a vzpomínkové hrníčky… Jednání kolem zajištění vlastního chodu je taky nespočet tak, abychom podchytili všechny detaily a na nic nezapomněli. Účastníky je třeba taky nakrmit, napojit, ale současně je nutné myslet na základní hygienické zabezpečení – jedno WC na zámku nebo v zámecké restauraci by asi nestíhalo.

Náchod se připravuje na akci

Jak probíhají jednání s městem a zámkem?
Nebojím se říct, že skvěle! Město je nápadem nadšeno a ve všech směrech nám vychází vstříc. Materiálně i logisticky. Stalo se partnerem našeho pokusu o překonání medvídkového rekordu. Při jednání na zámku jsme se setkali rovněž s velice kladným a vstřícným jednáním. S kastelánem jsme našli cestu, jak zlegalizovat tak velikou akci v prostorách státní památky, kam náchodský zámek patří. Málokdo si uvědomuje, jaké problémy mohou vzniknout a s čím je nutné počítat při sešlosti více než tisíce osob v prostorách státního zámku, vedeného jako národní kulturní památka… Na druhou stranu musím přiznat, že vše se zjednodušilo ve chvíli, kdy jsme se mohli opřít i o partnerství ČAGeo.

Na náchodském zámku se točil klip pro loňský festival GIFF

Na náchodském zámku se točil klip pro loňský festival GIFF

Můžeš prozradit nějaké novinky ohledně plánovaného programu?
V tuto chvíli jsou již vyřešeny komentované prohlídky radnice.  Další program se stále dolaďuje, čekalo se na schválení partnerství radou Města Náchod, které nám otevřelo další prostor pro další, upřesňující jednání. Třeba to s Agenturou Dobrý den o technickém provedení a přezkoumání vlastního rekordu… i to chce vlastní logistiku.

Co parkování? Přeci jen řada kačerů asi přijede auty. Na jaký nápor budete připraveni?
Samozřejmě, tohle byl jeden ze základních problémů, na které jsme při jednání se starostou města poukazovali. Po celý den konání eventu máme přislíbeno vypnutí všech placených parkovišť ve městě, propůjčení těch soukromých a součinnost především Městské policie s využitím dalších míst, kde bude možné zaparkovat. Myslím si, že umíme najít parkování pro cca 550 vozidel bez větších potíží.

MeMe2018 ve znamení suvenýrů

19. února jsi publikoval CITO MeMe2018. Povíš nám o něm víc?
Po každém mejdanu se musí uklidit a obzvlášť po mega mejdanu. Je mi jasné, že nemůžeme nechat po nás uklízet jen Technické služby. A tak jsem při jednáních se starostou i na zámku nabídl možnost uspořádat CITO. Považoval jsem to za svoji povinnost s ohledem na jejich vstřícnost a zejména kastelánovi se podobná spolupráce zamlouvá i do budoucna.

Takže kačeři, kteří přijdou na „megáč“ v sobotu a v neděli pomohou s úklidem, mohou získat dva suvenýry do statistik?
Ano, přesně tak…. Nemyslím si však, že to bude ten hlavní důvod účasti na CITO, nicméně jako bonus to bude pro mnohé účastníky cenné.

Takto prý poznáte organizátora MeMe2018 M@xe

Takto prý poznáte organizátora MeMe2018 M@xe

Mimochodem už víš, jak bude vypadat suvenýr za účast na MeMe2018?
Zatím je to ve fázi úvah a náčrtků. Ale už podle názvu, obsahu a místa konání eventu je jasné, že bych chtěl do suvenýru zakomponovat medvěda a siluetu náchodského zámku.

Pokoříme rekord?

A co tolik oblíbené labky? Nenaznačíš myšlenku, která je bude spojovat?
Od HQ jsem dostal nabídku dvou „adventure“ po deseti labkách. Nejprve jsem uvažoval pouze o využití jedné adventury, tedy deseti labek, ale při přemýšlení o památkách a zajímavostech v Náchodě jsem se rozhodl pro využití všech dvaceti. Labky se stanou průvodcem návštěvníků po městě…

Počítal jsi už z logů předpokládaný počet plyšových medvědů? Myslíš, že se povede překonat rekord?
Jsem rád, že se tenhle „šílený“ nápad v komunitě zalíbil. Odpovídal jsem na spousty dotazů, které se točily kolem materiálů, počtů a nutnosti medvědy zase odvážet pryč. Komunita se začíná hecovat a mám přátele, kteří mi přislíbili zájezd plyšových medvídků z jihu Čech… Očekáváme, přívěsný vozík s počtem kolem 300 medvídků jen za jeden will attend. Lidi se hecují i v lozích a píšou, že přivezou pět, deset, ale i 20 medvědů. Mezi přihlášenými jsou i sběratelé této komodity….A právě pro takový hec tuhle akci děláme a věřím, že i díky takovým nadšencům se to povede. Počítejte se mnou: dejme tomu 800 WA, podle zkušeností se na jeden log počítá 1.5 osoby, to máme návštěvu cca 1200 lidiček. A kdyby se průměrně na člověka objevili dva plyšoví medvídci, tak to dopadnout prostě musí….

Přípravy v plném proudu

Jak je na tom organizační tým? Nepotřebujete s něčím pomoc třeba od našich čtenářů?
Organizační tým pracuje v tuto chvíli na 100 %. Moc děkuji přátelům, kteří nás v tom nenechali, ačkoliv jsme si to vymysleli spolu s přítelkyní. Okamžitě po zveřejnění statutu MEGA se ozvali další hráči s nabídkou pomoci. Vše registruji a i když teď to zvládáme, při vlastním megáči další pomocníky uvítáme. V tuto chvíli vyhlašujeme pátrání po zkušeném kačerovi – kameramanovi s dronem… Za nabídky moc děkuji, vážím si jich a nemusí se bát, včas je oslovím… Velice si vážím i možnosti konzultací s pořadateli již proběhlých mega akcí, zejména s Vrbčákem a Šamanem…

Kolik času Ti zabírá příprava „megáče“? Je to frmol?
Jo, panečku, je to mazec….  Denně hodinku, dvě sežerou medvědi… a když jsou jednání s partnery, tak i více…

Už jsi objednal hezké počasí?
Jasně, objednávka byla řádně odeslána…. A teď vážně. Počasí bude hrát obrovskou roli v úspěšnosti akce, to je jasné. Budeme připraveni i na „mokrou“ variantu. Na druhou stranu v komunitě snad stále platí to neotřelé: „Kačer není lízátko, nevadí, když zmokne!“ Ačkoliv jsem spíše ateista, věřím, že nám nebesa budou nakloněna.

Tak přejeme, ať se daří a děkujeme za rozhovor!