MeMe2018: plyšový mega (?) event? Rozhodnout můžeš i Ty!

 

V české kotlině se možná schyluje k další zajímavé geocachingové akci.

M@x, Dáša a Ludvík připravili na konec dubna event MeMe2018 (GC7H7P0), který díky masivní virální propagaci nasbíral během pěti dnů 260 logů „zúčastním se“ („will attend“). Rýsuje se nám tu další mega event? Nejen na to jsme se ptali organizátora Libora Křenka alias M@xe, kterého širší kačerská obec jistě bude znát pod přezdívkou Alex Reviewer.

Organizátor eventu M@x

Organizátor eventu M@x

Začněme praktickými otázkami: event se má konat 28. dubna na zámku v Náchodě. Proč právě tam?
To je přeci jednoduché… Na náchodském zámku přeci žijí v největším českém medvědinci medvědi Ludvík a Dáša. A dalším argumentem je zajímavé místo. Kam jinam bychom v Náchodě vměstnali více než 1000 lidí….?

Jednou z náplní eventu má být pokus o zápis do České knihy rekordů. V jakém oboru?
Kontaktovali jsme Agenturu Dobrý den a tam jsme zjistili, že existuje český rekord v disciplíně „Nejvíce plyšových medvídků na jednom místě.“ Vzhledem k náchodským medvědům pak byla výzva jasná…

Jen ať máme úplně jasno: kačeři někde nechají své medvědy a pak se pro ně vrátí, nebo v určitou hodinu proběhne sčítání na nějakém místě?
Na vlastním technickém provedení akce se ještě určitě budeme domlouvat, a to po podání přihlášky k překonání rekordu. Já ale předpokládám spíše variantu sčítání medvídků na jednom místě s patřičnou fotodokumentací.

Podaří se na MeMe2018 překonat medvídkový rekord?

Podaří se na MeMe2018 překonat medvídkový rekord?

Zájem je tedy pouze o plyšové medvědy, nebo i jiné typy plyšových hraček?
Pouze plyšoví medvídci – přesně podle názvu rekordu

Dosavadní rekord v počtu plyšových medvídků na jednom místě je kolik?
Farní charita Beroun uspořádala benefiční akci na podporu Domova sv. Anežky České s názvem „Méďa pro charitu“, během které shromáždila 1 518 darovaných plyšových medvídků. Všichni medvídci byli pohromadě vystaveni na Seydlově náměstí v Berouně. Nejmenší medvídek měřil 32 mm, největší 114 cm a mezi medvědy byl i maskot z olympiády v roce 1980. Údaj byl zaregistrován do databanky Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov dne 20. června 2015 v Berouně.

V listingu už máte několik bodů doprovodného programu. Povíš nám o nich víc?
Abychom se mohli alespoň pokusit dosáhnout podobného počtu medvídků – tedy já osobně si myslím, že ho jednoznačně překonáme – musím do Náchoda dostat alespoň 1000 lidí… Střízlivým odhadem to bude určitě víc, ale při počtu 800 a dvou medvídků na každého (někdo již přislíbil i čtyři medvídky) je překonání rekordu nasnadě…. Těch 1000 lidí musím po celý den nějak rozprostřít po městě a okolí a na druhou stranu jako Náchoďák jim chci tohle moc hezké městečko ukázat. A víme, že je co ukazovat! Takže je provedeme zámkem, navštívíme zámeckou věž, město nám umožní prohlídku radnice včetně míst, která se otevírají veřejnosti jen výjimečně, chceme návštěvníkům představit náchodský pivovar a úžasně zrekonstruovaný a udržovaný dělostřelecký srub Březinka… V současné době ještě jednáme o dalších možnostech…

Dostane se MeMe2018 nad 500 účastníků?

M@x nebo též Alex Reviewer

M@x nebo též Alex Reviewer

Nelze přehlédnout snahu dostat tento event nad 500 přihlášených účastníků, čímž by se z něj mohl stát mega event. Myslíš, že se to povede?
Děláme pro to všechno.

Při zachování stávajícího tempa dosáhnete hranice 500 WA v posledních lednových dnech. Kdo pak bude žádat o status mega eventu?
Nejspíše to zůstane na mně, tedy samozřejmě pod hráčským nickem M@x.

Budeme tedy předpokládat, že se podaří dosáhnout kýženého cíle a MeMe2018 se stane „megáčem“. Co z toho plyne pro účastníky?
Myslím, že mega eventy už jsou běžně v povědomí, i když jich zase až tak moc v průběhu roku na území naší země není. Kromě ikonky bychom měli publikovat také labky, v přípravě je i eventový coin

Už jste v organizačním týmu probírali nápady na případné „labky“?
Samozřejmě. Do celé akce – už podle vícejazyčného listingu – jsme šli s myšlenkou na vyšší level, takže místa pro umístění labek samozřejmě máme

Status druhého českého „gigáče“ vás neláká?
Velký úsměv – ne, neláká…. Tedy alespoň zatím… už Jára Cimrman říkal, že si máme stanovovat pouze cíle, na které stačíme….

Co se chystá pro účastníky?

Při takovém počtu účastníků bude na místě jistě i mnoho dětí. Připravujete nějaký program a aktivity i pro „geokáčátka“?
Celá akce, především setkání medvídků, je vlastně taková akce pro děti a jejich rodiče. Vždyť Geocaching je především „family-friendly“ hra. Možnost vidět živé medvědy v zámeckém medvědinci a poznání dalších zajímavých míst spojených nejen s medvědy bude určitě zajímavá nejen pro rodiče.

M@x na giga eventu v Plumlově

M@x na giga eventu v Plumlově

Předpokládám, že akce takových rozměrů bude vyžadovat celou řadu jednání s různými institucemi. Co se zatím podařilo zajistit?
Samozřejmě. Dostat do Náchoda tisícovku lidí a neinformovat o tom místní samosprávu by byl obrovský problém. V současné době máme souhlas s pořádáním celé akce na a v okolí státního zámku. Proběhla prvotní jednání se starostou města a pracovníky Odboru kultury. Starostovi města, panu Birkemu, se náš tak trochu „střelený“ nápad okamžitě zalíbil a je z něj nadšený. V tuto chvíli máme příslib maximální podpory ze strany města, ať už se to týká parkovacích míst, hygienického zabezpečení akce, podporu ze strany Městské policie a zdravotníků. V tuto chvíli jsme ve fázi papírování, které je s tím samozřejmě spojeno.

A jak mohou celé akci pomoci čtenáři Kešky.cz?
Tím, že na eventu zalogují  „zúčastním se“ („will attend“), 28. dubna přijedou a vezmou sebou co nejvíce plyšových medvědů.

Děkujeme za rozhovor.