Vyšla nová verze oficiální aplikace Geocaching. Co přináší?

 

Na severní polokouli naší planety pomalu ale jistě přichází jaro, dny se prodlužují a teploty stoupají. To jsou pro většinu kačerů ideální podmínky pro provozování geocachingu. K snadnějšímu hledání a nalézání má přispět nová verze oficiální aplikace Geocaching pro mobilní telefony. Autoři prý na ní pracovali prakticky celou zimu. Na jaké novinky se můžeš těšit? To se dozvíš v našem článku.

S čím přichází nová verze oficiální aplikace Geocaching?

Největší změny se odehrály v zobrazování podrobností o konkrétní kešce. Nové provedení se snaží poskytnout co nejvíce informací bez nutnosti zdlouhavého posouvání obrazovky. Přesunu směrem vzhůru se dočkala tlačítka pro zobrazení nápovědy (hintu) a odeslání zprávy majiteli (ownerovi) keše. Ta jsou nyní dostupná hned pod informacemi o obtížnosti, terénu a velikosti keše.

Popis kešky je nyní v nové nabídce, takže je zjištění všech podrobností budeš potřebovat ještě jedno klepnutí. Hned na úvodní stránce keše také zjistíš informaci o posledním nálezu či nenálezu. Názorně to můžeš vidět na následujících snímcích, kde vlevo je stará verze, vpravo nová. Pěkně je viditelné, o kolik je nové provedení kompaktnější.

Stará a nová verze oficiální aplikace Geocaching

Stará a nová verze oficiální aplikace Geocaching

Autoři prý tyto změny provedli, protože cítili, že vylepšení zobrazení detailů keše je důležitým krokem. Tím však novinky ani zdaleka nekončí – na další se prý můžeme těšit dále na jaře a v létě, protože toho bude mnohem víc!

Oficiální aplikace Geocaching je k dispozici pro telefony s operačními systémy Android a iOS. Pro prémiové uživatele nabízí širokou paletu funkcí od vyhledávání a filtrování keší, až po navigaci k nim a zalogování nálezu. Uživatelům se základním členstvím však poskytuje jen omezené možnosti. V případě, že máš aplikaci nainstalovanou, měla by její aktualizace proběhnout automaticky.

Oficiální seznam změn v poslední verzi aplikace

Jsme připraveni ukázat nový pohled na detaily keší:

  • Zjednodušili jsme design a vyloučili spoustu rolování, takže je mnohem snazší přístup k informacím, které hledáš.
  • Tlačítka pro zprávu ownerovi keše a zobrazení nápovědy jsou nyní na začátku.
  • Popis keše je nyní v nové nabídce, kde jsi už jen jeden krok od získání všech detailů.
  • S rychlým pohledem můžeš nyní snadno vidět nejnovější události na keši.

Vyzkoušet novou verzi v praxi můžeš například už tuto sobotu, kdy v Náchodě proběhne mega event MeMe2018, na který je aktuálně přihlášeno více než tisíc účastníků. Zajímavých krabiček je v okolí docela dost – my jsme připravili výběr více než dvaceti nejzajímavějších.

Tak co říkáš na novou verzi oficiální aplikace Geocaching?

Zdroj: geocaching.com.