Nejzajímavější kešky kolem mega eventu MeMe2018

 

Jen necelé dva týdny zbývají do zahájení náchodského mega eventu MeMe2018. Na akci je aktuálně přihlášena bezmála tisícovka kačerů, kteří se budou nejen účastnit eventu, ale určitě rádi odloví i keše v jeho okolí. Připravili jsme pro vás tipy na zajímavé kešky, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Zajímavé kešky kolem MeMe2018

Výběr probíhal na základě takzvaných „bodů oblíbenosti“ („favourite point“ či FP), přičemž jsme do něj zahrnuli všechny keše s více než 100 FP v okruhu 18 kilometrů od místa konání akce.

GC17TGM: Alej mrtvych dusi / Avenue of dead souls

Jen 190 metrů od eventu má výchozí souřadnice letterbox Alej mrtvych dusi / Avenue of dead souls, který se může chlubit 123 FP. Jejím ownerem je M@x, tedy organizátor „megáče“, o kterém je aktuálně řeč. Keš se odehrává v aleji náchodského zámku a budeš hledat místa na fotkách z listingu. Hráči oceňují především prostředí, kde se hra odehrává, a jednoduché úkoly.

GC13NT0: Jiraskova chata

Také druhá nejbližší keš, vzdálená od „megáče“ vzduchem 2,9 kilometrů, patří M@xovi. Tentokrát se jedná o tradičku, věnovanou baště náchodské turistiky – Jiráskově chatě. Vlastní keš je umístěna v restauraci chaty a dostaneš ji po vyslovení správného hesla, jež najdeš v hintu. Keš získala celkem 131 FP především za provedení krabičky, procházku a výhled z místa.

GC2PHXT: Hitlerova zeleznice

Necelé čtyři kilometry vzdušnou čarou od eventu čeká další letterbox, jehož ownerem je ladabohac. Projedeš se po nejzachovalejší části bývalé lázeňské železniční tratě, na jejímž konci Tě čeká pařez s keškou. Svých 103 bodů získala keš především za tematickou procházku tak trochu zapomenutou krajinou.

GC2TDJ1: Brodikovy dusicky

Až v Červeném Kostelci čeká první „mysterka“ našeho přehledu. Zajímavostí této keše je sledovatelný předmět, který můžeš virtuálně vyzvednout, uložit do nějaké své kešky a obratem ho vrátit zpět. Za nápad i provedení dostala tato keš od hráčů již 119 bodů oblíbenosti.

GC4E9HC: Vojensky hrbitov – Ceska Skalice

Pátá keš našeho přehledu Tě zavede do České Skalice, konkrétně k vojenskému hřbitovu, který vznikl v roce 1892. Keš od DavidaRRR je umístěna nepatrný kousek od pozemku a potěší motorizované kačery možností snadného parkování. Svých 126 FP získala tato keš především za provedení, na které se dle logů někteří lovci „báli sáhnout“.

GC3Q1PP: Novomestske stromy II. – Masarykova lipa

Tradiční keš ze série Novomestske stromy II. zaujala 151 kačerů natolik, že jí udělili bod oblíbenosti. Podle ownerů se jedná o jednoduchou krabičku v duchu „zaparkuj a seber“, nicméně některé kačery její provedení může potrápit. To potvrzují i logy, ve kterých lovci oceňují pěkné a nápadité provedení.

GC4Y3GG: جنة عدن

Na keši se skutečně neobvyklým názvem spolupracoval M@x s f-romanem. Listing se zabývá zahradou Eden respektive Rajskou zahradou z knihy Genesis. Tomu odpovídá i samotné provedení krabičky. Odlovit ji můžeš v Novém Městě nad Metují. 115 bodů získal tento poklad jak za provedení, tak i prostředí, ve kterém je umístěn.

GC2CED7: PSOV

Víš, co je to PSOV? Zkratka pro Přesnou Samočinnou Osobní Váhu. Keš věnovaná tomuto dnes již skoro neznámému přístroji je umístěná na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují. 179 „efpéček“ získala za své provedení, kterou někteří hodnotí jako „velmi pěkné“. Kromě odlovu keše se můžeš na místě také zvážit – tedy pokud na to sebereš odvahu ;).

GC3DK2Q: Napis z praveke doby

Mezi nejzajímavější kešky určitě se 176 body oblíbenosti patří krabička, kterou najdeš v obci Žernov. Je věnována červenokosteleckému spolku ochotníků, kteří se snaží do svých taškařic zapojit místní zvyky, tradice i diváky. Počítej s tím, že ke kešce se trochu projdeš – odměnou Ti však bude nejen hezké místečko, na které by ses dost možná jinak nepodíval, ale zajímavě provedená krabička.

Série TDK

Série TDK (Tajemství Dobrých Kamarádů) od wetu má mezi kačery dobrý zvuk a její části rozhodně patří mezi nejzajímavější kešky v okolí. V základu se jedná o netradiční keš typu letterbox s vloženými mystery kešemi, které svými listingy nakonec sestaví celý popis cesty za pokladem v Orlích skalách. Čeká Tě cesta dlouhá sedm kilometrů, během které navštívíš 21 míst a najdeš celkem 9 kešek. Závěrečná keš celé série získala celkem 282 bodů oblíbenosti, ale ani další „zastávky“ na tom nejsou o moc hůř, jak můžeš vidět v následujícím přehledu:

Smidova Ostas

Až šestnáct kilometrů vzdušnou čarou od eventu se nachází první „multina“ s více než stovkou FP. Jmenuje se Smidova Ostas a je věnována památce Miroslava Šmída – známého horolezce, cestovatele, publicisty, fotografa a filmaře. Čeká Tě asi tři kilometry dlouhá procházka (počítáno tam i zpět). Souřadnice se přitom nepočítají – funguje to tak, že v krabičce najdeš souřadnice další krabičky, a tak dále, až dojdeš na finálku.

Cat`s castle/Kocicí hrad

Osm let stará keš od Hvezdicky má sice relativně stručný listing, nicméně i tak si získala srdce kačerů. Tedy přinejmenším těch 117, kteří jí udělili modré srdíčko. Nejčastěji se hráčům líbí místo uprostřed skalního labyrintu, provedení a uložení krabičky.

Hrad Skaly

Druhá multi keš našeho přehledu Tě zavede ke skalnímu hradu, kde zjistíš potřebné indicie a můžeš se hned vydat pro finálku. Můžeš se těšit na nádherné výhledy a okouzlující místa, za což již 140 kačerů udělilo bod oblíbenosti.

Capi vrch

Čapí vrch, místně zvaný Čapák, je se svými 786 metry nad mořem nejvyšším vrcholem Teplicko-adršpašských skal. A to je rozhodně dobrý důvod k tomu, aby tady byla schovaná keška! Tentokrát je jejím ownerem maaaca a krabička Tě dovede doslova „na dostřel“ od rozhledny. Kačeři pochopitelně chválí výhledy, ale i tematické a originální provedení kešky. Celkem se tento kousek může pyšnit 154 body.

 

Kešky v okolí Dobrušky a Opočna

Města Dobruška a Opočno jsou lokalitou, kde mnozí návštěvníci najdou ubytování ze soboty do neděle. Kromě toho, že v Dobrušce na náměstí výborně vaří, jsou i zde v okolí krásné kešky. Doporučujeme zejména tyto:

TB HOTEL VITAJ

Rozhodně stojí z návštěvu. Za zhruba rok života si vysloužil 84 FP a logy jednotlivých kačerů mluví jasně – tento obří hotel, navíc plně elektrifikovaný nesmíte minout. Pobaví se jak dospělí, tak i děti. V několika patrech hotelu najdete prostor Travelbugy, Geocoiny, CWG, SQ i hračky a kartičky pro děti. Tak přijďte ubytovat i sebe. Navíc v těsné blízkosti tohoto hotelu se v den Megáče objeví i mnohokrabičkové překvapení. K hotelu patří i třímístné parkoviště pro vaše geovozidla, ze kterého k odlovu už zbývá jen pár kroků. Listing zde.

Série Bezdomovec

Chcete si alespoň chvilku zkusit být bezdomovcem? Zkuste tuhle šestidílnou sérii, která vás zavede na zajímavá místečka pro život. Jen pozorně čtěte listingy a sledujte atributy. Některá místa nejsou úplně ízy.

František Ladislav Hek

Rychlá multina po stopách místní televizní celebrity – televizního F. L. Věka.

Opočen Puzzle

Zajímá mysterka místního ownera vitacar s příjemnou krabičkou na konci.

Zámek Opočno

Kdo má rád zámky, nezapomeňte kromě náchodského navštívit i ten v Opočně.

 

 

 

Jaké další krabičky byste zařadili mezi nejzajímavější kešky v okolí MeMe2018?