Základní pravidla a podmínky

 

Chceš se do geocachingu zapojit nejen jako hráč, ale také jako zakladatel keší neboli owner? První na co musíš myslet je slovo „úcta ke zkušenějším a bezbřehý respekt k pravidlům“. Pravidla se ti mnohdy mohou zdát jako zbytečně přísná, ale vše z celkového pohledu dává smysl a s odstupem času a přibývajícími zkušenostmi pravidlům dáš zapravdu.

Nejprve hledej, pak zakládej

Než se pokusíš založit svou první kešku, nejprve poznávej – tedy hledej a nacházej. Jedině tak si můžeš udělat přehled o různých obtížnostech, úrovních terénu, provedeních a způsobu umístění. Poměrně často chtějí keš zakládat herní benjamínci s deseti ulovenými kešemi, ale zamysli se sám: jak dobře může ukrýt keš někdo, kdo skoro žádnou neviděl?

Sice neexistuje žádný oficiální limit, kolik kešek musíš mít odloveno, abys mohl založit vlastní, přimlouvali bychom se ale za to, aby ses k tomuto kroku odhodlal přinejmenším po stovce nálezů. Čím více pokladů totiž odhalíš, tím lépe budeš umět ten svůj ukrýt.

A velmi dobrým krokem je minimální pro svoji první keš využít tzv. beta testu, se kterým ti určitě rád poradí reviewer. Nejen že nově založenou kešku prověří ještě před publikací, ale může eliminovat řadu nepříjemných překvapení a zklamání hráčů, kteří pojedou krabičku hledat.

Nastuduj si pravidla

Jako zdroj pravidel a aktuálních informací ze strany „správců českých keší“ – tedy českých reviewerů hledej na jejich české stránce www.reviewer.cz

Důrazně doporučujeme nastudovat pravidla pro publikování keší na webu Geocaching.com. Jejich překlad je k dispozici na české Wiki, originál dokumentu pak najdeš ve článku Geocache Listing Requirements / Guidelines. Jestliže totiž tvá keška poruší některé ze stanovených pravidel či nesplní nějakou podmínku, nebude schválena!

A pamatuj, že reviewer, který bude tvoji kešku schvalovat není někdo, kdo opravdu musí akceptovat vše co vymyslíš. Je to autorita, proto s ním vždy jednej tak, abys mu zminimalizoval množství práce – nemá jen tebe a tvoji kešku. Příjemným konverzačním tónem určitě zvládneš víc než dupáním. Je také dobré vědět, že reviewer není placená funkce – jsou to dobrovolníci z našich řad, kteří na sebe po mnoha letech získávání zkušeností dobrovolně vzali tuto nevděčnou funkci.

 

další kapitola
Jdeme založit kešku.