Co se podívat s Geocachingem na Mars?

 

Je to tak! Tradiční pozemský Geocaching vyrazil ve společnosti vesmírné agentury NASA na Mars. A volná jízdenka na virtuální let je tu i pro tebe. A čím začneme?

Průzkumné vozítko Mars Perseverance úspěšně přistálo na planetě Mars a následně zkalibrovalo jednu jeho kameru pojmenovanou WATSON. Tím udělalo i první fotografii potřebného trackovacího kódu. Ano, to je to číslo, které běžně používáš pro trackování předmětů na naši planetě. Vozítko tuto fotografii odeslalo zpět na domovskou planetu Zemi.

Podrobně si prohlédni získaný obrázek a najdi trackovací kód. Po jeho zalogování se pomyslně dotkneš Marsu! Nemusíš se bát, že o možnost logování přijdeš. Trackovací kód, který je umístění na kalibračním terči kamery WATSON, tam ještě hodnou chvíli pobude…

Potřebný obrázek lze najít mezi fotografiemi předmětu zde. Stačí vyfiltrovat obrázky pořízené od SHERLOC & WATSON. A nebo jednoduše mrkni na následující obrázek.

 

Geocaching HQ pro tento předmět udělil výjimku z tradičních pravidel, kdy jako vlastník předmětu výslovně povoluje virtuální logování tohoto předmětu.

Stránka trackovatelného předmětu s fotkami z mise a možností logování je zde:

https://coord.info/TB5EFXK