Registrace nového hráče

 

Celá hra se technicky odehrává na webu Geocaching.com (pozor, na konci je COM a ne CZ). Abychom mohli využívat jeho služeb, musíme se zde zaregistrovat. Registrace je tak prvním nutným krokem k zahájení hry. Po registraci se staneš hráčem – v české komunitě se hráči označují jako „kačeři“ z aglického cacher.

Otevři si stránku: www.geocaching.com

Dostáváš se na hlavní stránku, kde máš dvě možnosti registrace na tomto webu. Jednou z variant je založit účet pomocí sociální sítě Facebook, ale pokud nevlastníš facebookový profil, postačí ti e-mailová adresa. Přihlášení přes facebookový profil nepodporují některé aplikace pro mobilní telefony, a proto si ukážeme, jak založit účet pomocí e-mailu.

Do formuláře na hlavní stránce webu geocaching.com zadáme svou e-mailovou adresu, uživatelské jméno, které si zvolíme a budeme ho používat jako svou přezdívku pro tuto hru. V neposlední řadě zadáme heslo, které by mělo být dostatečně bezpečné. Poté odsouhlasíme podmínky ochrany osobních údajů a stiskneme tlačítko Pokračovat.

Po žádosti o vytvoření účtu se ti zobrazí informace, že na zadanou e-mailovou adresu byl odeslán ověřovací e-mail.

Otevři tedy svou schránku elektronické pošty, kde bys měl najít zprávu od geocaching.com. V této zprávě je nutné kliknout na odkaz Valide account. Pomocí tohoto odkazu svůj účet aktivuješ. Aktivační odkaz tě přesměruje na stránky geocachingu, kde už budeš přihlášený pod svým účtem.

Pokud se ale odhlásíš nebo přistupuješ na web z jiného počítače, pak na úvodní stránce klepneš na tlačítko Přihlásit se (nebo Sign in v případě, že se stránka zobrazí v anglickém jazyce). Do přihlašovacího formuláře zadáš uživatelské jméno, heslo a klepneš na tlačítko přihlásit.

Jednotlivé sekce webu geocaching.com si probereme v dalších kapitolách.

další kapitola
Teď pokračujeme do kapitoly Vybíráme GPS pro hru.