Mobilní aplikace Geocaching přidává podporu suvenýrů

 

Groundspeak ohlásil vydání nové verze mobilní aplikace Geocaching. Její největší a nejzásadnější novinkou je podpora suvenýrů. Tedy abychom byli konkrétní: přímo v aplikaci je možné zobrazit počet a seznam získaných suvenýrů.

Seznam suvenýrů je řazen podle data získání od nejnovějších až po nejstarší. Dostaneš se k němu klepnutím na ikonu profilu v postranní nabídce, dále pak budeš pokračovat do sekce Suvenýry. Pokud získáš nový suvenýr, bude zobrazen jako odznak vedle ikony profilu. U každého suvenýru lze prohlížet související obrázek, odznak, název a datum získání.

Mobilní aplikace Geocaching přidává podporu suvenýrů

Mobilní aplikace Geocaching přidává podporu suvenýrů

Další změny mobilní aplikace Geocaching

Kromě podpory suvenýrů provedli vývojáři také změny ve vizuální stránce, konkrétně v sekci profilu. Styl odpovídá aktuálnímu vzhledu profilu na webu Geocaching.com. Zobrazují se zde informace o datu registrace, počtu skrytých keší, zaznamenaných trackovatelných předmětů a přístup získaným suvenýrům.

Suvenýry jsou ve své podstatě virtuální odměny za splnění nějakých předem daných úkolů. Typicky je například můžeš získat za odlov keše v cizí zemi. Přehled svých suvenýrů najdeš na webu v profilu v příslušné sekci. Na letošní prázdniny připravilo vedení Groundspeaku hru, v jejímž rámci můžeš získat až šest suvenýrů (viz článek Chceš během prázdnin získat šest suvenýrů? Víme, jak na to!).

Za co dostaneš suvenýr?

Suvenýry se udělují například:

  • Za nalezení keše v daném teritoriu či zemi.
  • Za nalezení keše v určeném termínu.
  • Za návštěvu vybraných eventů.
  • Za nalezení určitého typu keše.
  • V rámci nejrůznějších, zpravidla prázdninových akcí.

Další informace o suvenýrech najdeš v našem článku Suvenýry a statistiky.

Aktualizovaná aplikace Geocaching je k dispozici pro mobilní zařízení s operačními systémy a iOS. Pro obě platformy je k dispozici zdarma, nicméně řada funkcí je dostupná pouze pro prémiové (tedy platící) uživatele. Nová verze je uvolňována postupně, takže je možné, že si na update ještě den či dva počkáš.

Čtěte:   Tip: Jak stahovat kešky z webu do navigace či mobilu?

Používáš na geocaching oficiální, nebo nějakou alternativní aplikaci? Poděl se o své zkušenosti na našich facebookových stránkách!