Přátelská liga: sbírej body a natři to spřáteleným kačerům

 

V pondělí jsme informovali o výzvě Geocachingu, v jejímž rámci můžeš během prázdnin získat až šest suvenýrů. Její hlavní postavou je fiktivní kapitánka Mary Hide, která kamsi ukryla svůj poklad a hráči GC nyní mají získat mapu s jeho umístěním.

Nutno uznat, že z původního zadání bylo zřejmé jen to, že první suvenýr bude udělován za účast na eventu v sobotu 15. a v neděli 16. července. Ve vzduchu tak visela a v podstatě stále visí otázka, co bude nutné splnit pro zbývajících pět suvenýrů? Svou roli v tom bude hrát Přátelská liga!

Co je Přátelská liga?

V úterý se na blogu Geocachingu objevil článek, vyzývající k účasti kačerů v „Přátelské lize“ („Friend League“). Jedná se o novou funkci, která byla spuštěna právě v souvislosti s probíhající hrou o pirátský poklad. Pointa je následující: Přátelská liga je v podstatě žebříček, ve kterém můžeš porovnávat sebe a své kamarády (respektive ty, které máš v rámci Geocaching.com v přátelích). Odráží aktivitu na eventech a keších, za které získáš zlaté mince, respektive body.

Za co dostaneš body?

Za co dostaneš body?

Bodování je následující:

  • 5 bodů za každou nalezenou keš (resp. log typu „nalezeno“).
  • 10 bodů za každý navštívený event (resp. log typu „navštíveno).
  • 10 bodů za každou nalezenou keš s více než deseti body oblíbenosti.

Aktuální stav svého žebříčku, počítaný od pondělí 10. července, najdeš na adrese www.geocaching.com/play/friendleague. Uvidíš tu nejlepších deset členů posádky, včetně sebe.

Přátelská liga - žebříček

Přátelská liga – žebříček

Za co dostaneš suvenýr?

Z úvodu už víš, že bys měl tento víkend přijít na nějaký event. Zisk druhého suvenýru v podobě první části mapy k pokladu Mary Hide bude o něco jednodušší: stačí, když se svými přáteli v období od 17. do 23. července získáš alespoň třicet zlatých mincí. Stačí tedy šest nalezených keší, návštěva tří eventu, nebo nález tří kešek s více než 10 FP. Abys dostal suvenýr, musíš však sám k celkovému zisku přispět alespoň pěti body. Je evidentní, že v této hře Geocaching sází na sociální rozměr celé hry, neboť čím více máš aktivních přátel, tím snadnější bude zisk suvenýru.

Započítány budou pouze logy odeslané do 26. července. V průběhu dne bys pak měl obdržet e-mail o tom, zda jsi suvenýr získal. Pokud se tedy podíváme na dosud známé informace, vypadá to následovně:

  1. suvenýr získáš za návštěvu eventu 15. – 16. července.
  2. suvenýr dostaneš, když s přáteli mezi 17. – 23. červencem nasbíráš alespoň 30 zlatých mincí, přičemž ty sám přispěješ alespoň 5 body.
  3. suvenýr – podmínky zatím nejsou známy.
  4. suvenýr – podmínky zatím nejsou známy.
  5. suvenýr – podmínky zatím nejsou známy.
  6. suvenýr – bude bonusový a dostaneš ho, když získáš všechny čtyři kousky mapy Mary Hide.

Celá akce bude probíhat v období od 17. července do 13. srpna 2017. Spolu se svou posádkou, složenou z přátel, projdeš čtyřdenní suvenýrovou cestou a najdeš ztracený poklad Mary Hyde. Každý týden bude stanoven nový cíl, za jehož splnění dostaneš kus ztracené mapy k pokladu. Získáš-li všechny čtyři kousky, čeká Tě závěrečný suvenýr s pokladem!

Tak co, pustíš se do dobrodružství a získáš všech šest suvenýrů? Poděl se o své názory na našich facebookových stránkách!

Zdroje: geocaching.com, geocaching.com.