Giga Event Great Moravia: co je nového 52 dní před zahájením?

 

Do největší kačerské akce na našem území už zbývají jen jeden měsíc a tři týdny, tedy 52 dní. Jak daleko jsou organizátoři s přípravami, co se jim povedlo, a kde naopak neuspěli? Se Standou Šestákem, známým pod přezdívkou Tobias Reviewer, jsme nahlédli pod pokličku akce giga event Great Moravia.

Na oficiálním webu jste vystavili seznam doprovodných programů. Nabídka je opravdu bohatá. Chystáte ještě nějaké další, nebo je to konečný stav?

Z placených programů je to už vše. Ale budou probíhat i různé aktivity a soutěže v místě. Bude tu program pro děti, namátkou pak oblíbená CWGiada, GeoBingo (zvlášť na pátek a zvlášť na sobotu), připravujeme i CWG směnárnu a další věci.

Který z programů si určitě nenecháš ujít, ani kdyby trakaře z nebe padaly?

Já rozhodně nebudu mít na účast na nějakém programu čas 😀 Teda kromě GPS Maze. Tam chci. Ale GPS Maze bude fungovat non stop, tak tam to nebude problém.

Většinu akcí, které jsme pro návštěvníky připravili, jsem navštívil v průběhu minulého roku. Rozhodně doporučím Fort, akce na něm byly zatím vždy velmi dobře hodnoceny návštěvníky. No a pro ty, kteří zde budou už od pátku, by mohl být velmi zajímavý program v Náměšti na Hané. Netradiční prohlídky s divadelním představením měly naposledy velký úspěch, zajímavý bude jistě i šerm a ohňová show. V sobotu zde bude i nějaká ukázka místních řemesel.

Fort XVII

Fort XVII

A pak prohlídku s ochutnávkou v palírně U Zeleného stromu v Prostějově. Tam jsem tedy nebyl, ale její výrobky znám a rád bych se tam někdy podíval.

Na některé akce, jako jsou například prohlídky zámku Náměšť na Hané, jsou v prodeji vstupenky. Je počet účastníků omezený?

Bohužel, žádné z těchto míst není nafukovací. A také chceme, aby si návštěvníci program užili. A kdyby jich bylo na prohlídce moc, někteří by z ní nic asi nic neměli. Takže ano, počet účastníků je omezený.

Zámek Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané

Na oficiálních Facebookových stránkách jste koncem června hledali kartografa. Povedlo se?

Ano, povedlo. Přihlásilo se hned několik ochotných kačerů. Děkujeme všem za sdílení.

Proslýchá se, že je připraveno prvních deset lab keší. Je to pravda?

Tak labek je už připraveno víc než 10. Budeme mít určitě 30 labek, budou rozděleny po 10 do 3 sérií. No a jedna série 10 labek je už připravena komplet.

A prozradíš nám něco alespoň o některé z nich?

Noo, asi mohu prozradit, že labky nebudou jen na Plumlově, ale budou i v Prostějově a Olomouci. Měly by snad fungovat od pátečního odpoledne do nedělního poledne. Takže času na jejich ulovení budou mít všichni dost.

Původně měly mega eventy povoleno deset a giga eventy třicet „labek“. Poslední dva české „megáče“ však měly dvacet labek. Změnilo se v tomto směru něco?

Zatím k tomuto nemáme žádné informace. Ale pokusíme se něco zjistit.

Kolik labek tedy připravujete na giga event Great Moravia?

Stále platí, že 30 ks + 10 ks na GPS Maze.

Giga event Great Moravia nabídne 30+10 lab keší

Giga event Great Moravia nabídne 30+10 lab keší

Co se v poslední době v rámci příprav nedaří?

Žádná taková akce se neobejde bez větších či menších komplikací, ale že by se nám něco vyloženě nedařilo, to říct asi nemohu. Zatím spím dobře. A pokud vím, ani marram, ani michgo si nestěžovali na noční můry spojené s gigáčem. Ale raději to hned zaťukám do dřeva 🙂

A co se naopak, kromě výše uvedeného, povedlo?

I na toto je složitá odpověď 😀 Přípravy stále probíhají a tak nějak se to daří. Sice s mírným skluzem oproti plánu, ale datum konání gigáče posouvat asi nebudeme 😀

Děkujeme za rozhovor

Giga event Great Moravia – důležité odkazy