Připrav se na dva aprílové suvenýry! Za co budou?

 

Poměrně dlouho tu nebyla možnost získat do statistik nějaký nový suvenýr. Také po další dva měsíce má být situace v tomto směru obdobná. Dvou virtuálních odznáčků se dočkáme až ve druhé dubnové dekádě. A za co se budou rozdávat tyto aprílové suvenýry?

CITO Week – April 2018

Jak napovídá už nadpis, první dubnový suvenýr bude udělován v rámci týdne věnovaného údržbě, ochraně a úklidu přírody. Ano, jedná se o dobře známé CITO eventy, jejichž smyslem je pomoc či zlepšení životního prostředí. Základní filozofie CITO (Cache In Trash Out) vychází z toho, že pro kačery je příroda prostředím, ve kterém hledají kešky, proto ji jako formu poděkování pomohou uklidit či jinak zvelebit.

Aprílové suvenýry pro rok 2018

Aprílové suvenýry pro rok 2018

 • Co musíš udělat pro zisk tohoto suvenýru?
  Zúčastnit se jakéhokoli CITO eventu a následně ho zalogovat logem “zúčastnil/a jsem se” (“attended”).
 • Kdy to musíš udělat?
  Kdykoli v týdnu od 21. do 29. dubna 2018.

Kromě účasti na připraveném eventu můžeš také sám nějaký uspořádat. Víš o lokalitě, která by potřebovala šikovné ruce? Dohodni se s vlastníkem a v případě jeho souhlasu založ své vlastní CITO. Náplní takového eventu by měl být například uklizení odpadků, odstranění invazivních druhů rostlin, vysazování stromů, opravy cest či další bohulibé činnosti. Jaké by měly být Tvé další kroky?

 1. Vyber místo a čas.
 2. Naplánuj činnosti, které budou kačeři vykonávat.
 3. Vyplň formulář pro založení eventu. Jako typ keše vyber Cache In Trash Out Event.
 4. Vyčkej na publikaci eventu revírníkem.
 5. Propaguj své CITO všemi dostupnými prostředky.

Minimální délka trvání CITO eventu podle pravidel je 1 hodina. Event by měl být publikován s předstihem nejméně dvou týdnů, takže je vhodné neotálet a odeslat ho revírníkovi co nejdřív.

Čtěte:   Pojďme společně vylepšit centrum zpráv!

Mega event MeMe2018

Suvenýr bude možné získat také v případě návštěvy náchodského mega eventu MeMe2018 (GC7H7P0). O této akci jsme na našem webu psali ještě v době, kdy na status mega eventu teprve aspiroval. Následně jsme s jeho ownerem M@xem dělali rozhovor poté, co se z eventu stal “megáč” a již nyní můžeme naznačit, že další rozhovory plné informací ještě připravujeme. Jedním z cílů této akce má být pokus o překonání rekordu v počtu plyšových medvídků na jednom místě.

Suvenýr můžeš získat za účast na mega eventu MeMe2018

Suvenýr můžeš získat za účast na mega eventu MeMe2018

 • Co musíš udělat pro zisk tohoto suvenýru?
  Zúčastnit se mega eventu MeMe2018 (GC7H7P0) a následně zalogovat logem “zúčastnil/a jsem se” (“attended”).
 • Kdy to musíš udělat?
  V době konání eventu, tj. 28. dubna 2018.

Těšíš se na aprílové suvenýry?

Času je zatím více než dost, ale abys o aprílové suvenýry nepřišel, můžeš si je nyní poznamenat do svého diáře, kalendáře či jiného zápisníčku.

Těšíš se na dva aprílové suvenýry?