Event MeMe2018 získal ikonu MEGA! Co to znamená?

 

Event MeMe2018 překonal koncem minulého týdne hranici 500 přihlášených účastníků a v pondělí získal status mega eventu. Co to znamená a nač se můžeme těšit?

Koncem minulého týdne jsme informovali o připravovaném eventu MeMe2018 (GC7H7P0), který měl velice slibně “našlápnuto” k tomu, aby získal status mega eventu. Během prvních pěti dnů zaznamenala tato akce 260 logů “zúčastním se” (“will attend”) a v ještě rychlejším tempu pokračovala i v následujících dnech.

Jak jsme avizovali na Facebooku v komunitě Klub přátel geocachingu, v sobotu 27. ledna (pouhých sedm dní po publikaci) bylo dosaženo vytoužené hranice 500 přihlášených. V pondělí 29. ledna pak oficiálně získal status mega eventu. Aktuálně (ve středu 31. ledna) je počet přihlášených 655 a stále (byť mírnějším tempem) roste. Pozvali jsme tedy opět k rozhovoru ownera M@xe, kterého širší kačerská veřejnost může znát i jako Alex Reviewera.

Takto roste event MeMe2018 v počtu účastníků

Takto roste event MeMe2018 v počtu účastníků

Jaké byly Tvé pocity, když se podařilo dosáhnout hranice 500 přihlášených?

Moc příjemné. Je to jako když čekáte narození potomka a on se opravdu narodí…

Pokud chceš udělat z eventu mega event, musíš podat žádost ke Geocaching HQ. Měl jsi ji připravenou předem?

Protože jsme za tímhle cílem šli, již předem jsem zjišťoval další postupy. Proto jsem také oslovil kluky z Brna, kteří uspořádali tak trochu hektický mega v Brně.

Co taková žádost musí obsahovat? Stačí jen něco ve stylu “Dosáhli jsme 500 WA a chtěli bychom ikonu mega”?

Žádost se vyplňuje do předem stanoveného formuláře, kde je potřeba uvést požadované, především kontaktní a evidenční údaje. Po odeslání vyplněného formuláře a posouzení eventu ze strany HQ mi přišla mailem k podpisu Sponzorská smlouva.

Jakým způsobem je pak owner vyrozuměn, že status mega jeho event získal?

Čtěte:   Náchodský mega event MeMe2018 má oficiální web!

Vše se odehrává v e-mailové rovině. Po odeslání podepsané Sponzorské smlouvy zpět na Geocaching HQ a její kontrole přišel mail s předmětem: “Mega Congrats!”…

Pořadatel eventu M@x

Pořadatel eventu M@x

Ikona mega je pak u eventu nastavena automaticky?

Ano, ikona byla automaticky změněna současně s příchozím mailem, ve kterém jsou návody a odkazy k získaným bonusům, včetně podmínek jejich použití dle podepsané smlouvy.  Vyplněný dotazník jsem odeslal v 19:03 a v 19:37 byla změněna ikona eventu.

Máš přehled o tom, kolik mega eventů se na území ČR k dnešnímu dni odehrálo?

Podle mých údajů, je to desátý megaevent v ČR. Každoročně se opakující akce – Adventní geoskořápky a Terezínské hry – počítám v seznamu českých megáčů jako jeden. Pokud budu počítat všechny proběhlé megaeventy, pak má ten náš, medvědí, pořadové číslo 22. Rozhodně je však první na východě Čech.

Kolik návštěvníků měl největší event, který jsi dosud pořádal?

Tohle je můj 37. pořádaný event, přesnou evidenci účastníků nemám. Na mém Čaji o páté v únoru 2015 (GC5K2JW), kde proběhla premiéra klipu “Ten, kdo si hraje…” je zalogováno 80 lidí, ale sál hotelu Bonato byl naplněn celkem 134 lidmi. Ne vždy je pod jedním nickem pouze jedna osoba…

Co přinese mega event MeMe2018?

Dobrá, povedlo se Ti tedy proměnit event MeMe2018 v mega event, k čemuž gratulujeme. Co bude dál, jaké další kroky chystáš?

Děkuji. Samozřejmě, že jsem nečekal na statut “mega” a průběžně jednám se všemi dotčenými orgány a samosprávami. Kromě velmi vstřícného jednání s městem jsem absolvoval neméně vstřícné jednání s pracovníky státního zámku. Souběžně se vyvíjejí jednání o zajištění odpovídajících hygienických podmínek, požárního i zdravotnického zabezpečení. Rozjíždíme web, na kterém budou účastníci informováni o schématu a časovém plánu celého dne. Probíhá jednání s Agenturou Dobrý den, jejíž komisaři budou dohlížet na překonání rekordu či stanovení rekordu úplně nového… V minulém týdnu jsme společně se Slávkem Hoblíkem dokončili návrh eventového geocoinu, na jehož výrobu už také není mnoho času.

Čtěte:   Nejzajímavější kešky kolem mega eventu MeMe2018

Ke známým výhodám “megáčů” patří možnost publikovat lab keše. Kolik jich v tomto případě bude?

V tuto chvíli mohu slíbit, že máme v hlavě témata pro minimálně 10 labek.

Plynou ze změny ikony ještě nějaké další výhody, ať už pro pořadatele, nebo pro účastníky?

Pro pořadatele plynou výhody “obohatit” event o další bonusové věci, jako je suvenýr, již zmiňované labky a v neposlední řadě například možnost vytvoření trackovacího předmětu včetně vlastní ikonky, což je ve svém důsledku vlastně výhodou pro všechny účastníky.

Event MeMe2018 se má nést v duchu překonání rekordu v počtu plyšových medvídků na jednom místě. Mezi kačery se množí dotazy, co bude s plyšáky dál. Budou se vracet majitelům, nebo se nechají na místě, případně byla by možnost věnovat je třeba na charitu?

Jak jsem již uvedl na sociální síti, spojení eventu a charity jednoznačně pravidla pro pořádání eventu (a následně i megaeventu) zakazují. Myslíme si, že většina účastníků si své plyšové mazlíky zase odveze domů, protože k nim mají různý vztah. Děti obzvlášť. Víme však, že mnozí účastníci, kteří přivezou své plyšové medvídky, a to chci zdůraznit, neboť jiná plyšová stvoření do rekordu být započítána nemohou, si je již domů odvézt chtít nebudou. Po dohodě se správou státního zámku bude existovat možnost věnovat je jako “dárek” Dáše a Ludvíkovi.

Děkujeme za rozhovor!