Giga Event Great Moravia: co je nového 37 dní před zahájením?

 

Od posledního rozhovoru se Standou Šestákem uplynuly dva týdny, o které se přiblížil Giga Event Great Moravia. Nyní do jeho začátku zbývá již jen 37 dní, tedy zhruba desetina času, počítaje od jeho oznámení. Proto jsme opět pozvali Standu, coby jednoho z organizátorů, aby nám odpověděl na několik otázek.

Statistiky na oficiální stránce eventu ukazují především zájem návštěvníků z Česka. Na druhém místě jsou Němci, teprve třetí Slováci, následovaní Poláky. Poměrně hodně přístupů je také ze severských zemí. Máš nějaké informace o tom, z jakých zajímavých zemí se k nám chystají kačeři?

No, ono je to těžko říct. Psali nám různé dotazy třeba kačeři z USA, Kanady i Austrálie, ale těžko říct, jestli nakonec přijedou. Docela dost návštěvníků bude asi i ze severských zemí (Finsko, Norsko). Z těchto zemí máme zprávy o připravovaných autobusech. Zkrátka tu budou vyznavači geocachingu snad ze všech zemí Evropy.

Statistiky návštěv stránky Giga Event Great Moravia

Statistiky návštěv stránky Giga Event Great Moravia

Na Facebooku jste se pochlubili krabičkami na chystaný powertrail. Máš nějakou představu, kdy budou umístěny a kolik jich bude?

V tuto chvíli už máme založeny listingy všech 220 keší „Hanáckého Powertrailu“. Kešky budou umístěny několik málo dní před samotným eventem.

Krabičky na chystaný powertrail

Krabičky na chystaný powertrail

Zaslechli jsme také zvěsti o publikaci kešek pro Matrix. Už jsou opravdu venku? Případně kdy budou?

Publikace keší a závod proběhl v sobotu 22. 7. , v rámci eventu Matrix 2017

Také jste ukázali 108kg zásilku s geocoiny. Je ještě nějaká rezerva, nebo je kompletně vyprodaná?

Nějakou rezervu samozřejmě máme, tedy zatím. Počítali jsme i s nějakým množstvím na prodej přímo na místě pro ty účastníky, kteří se rozhodnou na poslední chvíli a nestihnou už eshop. Ale spoléhat na to bych raději nedoporučoval.

Zásilka geocoinů

Zásilka geocoinů

Giga Event Great Moravia 2017

Chystá se o celé akci nějaký fotografický či filmový dokument?

Oficiálního fotografa mít budeme. Co se filmování týká, tak to je zatím v jednání.

A ještě dvě organizační: kolik je celkem připraveno parkovacích míst pro motorizované kačery?

Připraveny jsou dvě plochy o celkové kapacitě cca 4000 osobních aut. Ještě sjednáváme plochu pro autobusy. Parkovacích míst by měl být dostatek.

A jak se na event dostanou ti, kteří nepojedou autem?

Správná otázka J Samozřejmě z Prostějova na Plumlov jezdí pravidelná linka, ale na sobotu jsme zajistili kyvadlovou dopravu z Prostějova na Plumlov a zpět. Autobusy budou odjíždět od hlavního vlakového nádraží. Podrobnější informace připravujeme na našem webu www.greatmoravia.cz a budeme o nich informovat v announcementu.

Děkujeme za rozhovor

Giga event Great Moravia – důležité odkazy