Novinky v Centru zpráv: podpora dalších typů souborů a jiná vylepšení

 

Pokud s ostatními kačery komunikuješ přes Centrum zpráv (Message Center), měl bys vědět o jeho zatím poslední aktualizaci.

Postupně si projdeme všechny zásadní novinky v Centru zpráv, ale nejprve se podíváme na kvarteto dobrých důvodů, proč tuto službu používat, dle oficiálního blogu:

  • Je to skvělý způsob, jak s přáteli plánovat výlety na kešky.
  • Jednoduchá cesta, jak požádat kamarády o návrhy nejlepší kešky v oblasti.
  • Můžeš přes něj získat nápovědu od ownera keše pro obzvláště vypečené mysterky.
  • Protože Centrum zpráv je k dispozici i v mobilní aplikaci Geocaching, můžeš odeslat své odpovědi na virtuálky a EarthCache přímo z terénu.

Centrum zpráv tedy slouží ke vzájemné komunikaci mezi hráči. Ostatně účelem hry je poskytnout dobrodružství, a nikoliv bojovat s nástroji, které používáš. I z tohoto důvodu dochází k postupné aktualizaci a vylepšování této sekce oficiálního webu.

Novinky v Centru zpráv

Novinky v Centru zpráv

Novinky v Centru zpráv

Patrně největší novinkou je podpora dalších typů souborů, které lze tímto způsobem odesílat. Kromě dosavadních obrázkových formátů je nově možné posílat také dokumenty ve formátech MS Word (DOC, DOCX) a Adobe Acrobat (PDF). Vedle toho došlo také k poladění vzhledu a celkovému „učesání“ vizuální stránky. „Doručenou poštu“ lze nově vyčistit skrytím kterékoli zprávy.

Novinkou je možnost přeposílat všechny zprávy na e-mailem. Po aktivaci tohoto nastavení budou všechny zprávy, které vytvoříš v Centru zpráv na webu Geocaching.com a v mobilní aplikaci, automaticky přeposlány na vaši e-mailovou adresu. Chceš-li povolit přesměrování zprávy na e-mail, pak v nastavení Centra zpráv (ikona ozubeného kolečka) zaškrtni políčko Přeposlat tuto zprávu na e-mail.

Kromě toho se vývojáři soustředili na větší spolehlivost, které chtějí dosáhnout opravením několika zjištěných chyb. V minulosti například docházelo k nesrovnalostem, kdy některé zprávy byly zobrazovány jako nepřečtené, případně byly zařazeny v nesprávném pořadí. Všechny uvedené problémy by měly výt tímto vydáním vyřešeny.

Nyní se můžeš soustředit na obsah svých zpráv. Informuj své přátele o aktualizovaném Centru zpráv třeba tak, že jim napíšeš!

Používáš Centrum zpráv na webu Geocaching? Přijď se podělit o zkušenosti na naše facebookové stránky!

Zdroj: geocaching.com.