Geocaching.com spustil vlastní ověřovač! Bude to konec GeoChecku?

 

Na webu Geocaching.com překvapil kačerskou obec u některých nových mystery keší zvláštní ověřovač finálních souřadnic. Často se objevil v kombinaci s tradičními ověřovači, jako jsou například GeoCheck.org, GeoChecker a další, na které jsou hráči zvyklí. Co to má znamenat?

Jak nový ověřovač vypadá a funguje?

Představu si můžete udělat z následujícího obrázku. Ověřovač je integrován přímo do listingu, není tedy nutné navštěvovat weby třetích stran. Vypočítané souřadnice můžete ověřit přímo na webu Geocaching.com. V případě, že jste je spočítali správně, automaticky se uloží také jako souřadnice keše, což hráčská komunita přijala velmi rozporuplně. Zde bychom čekali v budoucnu nějakou možnost nastavení, zda si jednotliví hráči přejí, či nepřejí provést změnu souřadnic.

Takto vypadá nový ověřovač

Takto vypadá nový ověřovač

Samotný formulář je velice jednoduchý – obsahuje pole pro zadání souřadnic ve formátu Stupně° Minuty’ (DD MM.mmm), následně je nutné pomocí reCAPTCHA potvrdit, že nejste robot. Pak po stisku tlačítka Zkontrolovat výsledek dojde k vyhodnocení zadaných souřadnic. V případě úspěchu nahradí tyto souřadnice původní (úvodní) souřadnice keše a promítnou se také do oficiální aplikace. Podobně, jako u externích ověřovačů, je i zde počet neúspěšných pokusů omezen na deset během deseti minut.

Deset pokusů za deset minut

Deset pokusů za deset minut

Nový ověřovač popsal na Facebooku na stránce Geocaching – Česká republika také ValenReviewer – revírník pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj: “Funguje to, jen to porovnává zadané souřadnice se skutečným final waypointem. A pokud je ten final waypoint zadaný špatně, například na původním místě po přesunu keše, což je velice častý problém, tak to fungovat nebude. Nechť tedy owneři zkontrolují své final waypointy, jestli opravdu ukazují tam, kam mají, nejen reviewerům ulehčí práci.”

Finálky pro tuto kešku byly upraveny

Finálky pro tuto kešku byly upraveny

Jak zapnout oficiální ověřovač?

Oficiální ověřovač je ve výchozím stavu zapnut u všech nových mystery keší jako zatržítko s textem Zobrazovat možnost kontroly řešení v listingu kešky.

Volba při zakládání nové keše

Volba při zakládání nové keše

U již publikovaných keší lze ověřovač aktivovat dodatečně. Stačí si otevřít kešku pro úpravy a aktivovat uvedenou volbu. Z hlediska ownerů je výhodné především to, že si nemusí zřizovat další účet na jiném webu. Proti tradičním ověřovačům však zatím řada funkcí chybí – namátkou například zobrazení hintu úspěšným luštitelům, mezi FTFkaři populární skóre úspěšných a neúspěšných pokusů, ownerům pak budou chybět statistiky.

Dodatečné zapnutí ověřovače v listingu

Dodatečné zapnutí ověřovače v listingu

Další informace k nativnímu ověřovači na webu Geocaching.com lze najít v oficiální nápovědě.

Čtěte:   Mega event Adventní geoskořápky 2017 proběhne již tuto neděli!

Jak na přísnější ověřovač?

Pokud hledáte ověřovač, který bude k hráčům o něco přísnější než ten oficiální či GeoCheck, můžete vyzkoušet GCM Validátor od Niximora. Z hlediska pravidel se podobná dnes nefunkčnímu ověřovači Evince – nedovolí deset pokusů během deseti minut, ale po neúspěšném pokusu běží interval 15 minut, během kterého nemůže uživatel zkusit ověřit znovu. Pokud uživatel provedl více než dva neúspěšné pokusy během 24 hodin, prodlužuje se tento interval na hodinu.

GCM Validátor od Niximora

GCM Validátor od Niximora