Centrum zpráv

 

Groundspeak v roce 2015 spustil tzv. Centrum zpráv, které slouží ke komunikaci mezi kačery. Funguje jako pomyslná e-mailová geo schránka. Ovládání je intuitivní, přesto neuškodí si některé základní fakty představit.

Centrum zpráv nalezneš v záhlaví webu geocaching.com. Nazývá se „Zprávy“ a jeho ikonku tvoří bílá obálka (případně tuto obálku doplňuje číslo s počtem přijatých, nepřečtených zpráv). Po klepnutí na ikonu se dostaneš do samotného centra zpráv, kde si můžeš dopisovat se svými geokolegy.

screenshot_20150731_125614

Zasílání zpráv je teď mnohem jednodušší. Pro odeslání nové geopošty stačí zadat příjemce v kolonce „Pro“, kde ti bude pomáhat našeptávač uživatelských jmen jednotlivých hráčů. Poté už stačí vyplnit jen text, který chceš zaslat. Ke zprávě můžeš připojit fotografii a to pomocí ikony s obrázkem pojmenované „Připojit fotku“. Můžeš Lze připojit jeden soubor ve formátu jpg nebo png. Pro snadnější zasílání je také možnost zatrhnout políčko pro odeslání pomocí tlačítka „Enter“.

Odeslané zprávy nelze mazat – v tuto chvíli je k dispozici pouze možnost skrytí konverzace. Zvolenou konverzaci skryješ klepnutím na ikonku červeného křížku v kolečku, který se ti objeví, když najedeš na okénko s danou konverzací.

V Centru zpráv máš možnost zablokovat jiného hráče. Stačí najet na uživatelské jméno kačera, kterého chceš zablokovat, a klepnout na červený přeškrtnutý kruh. Zablokování hráče v centru zpráv mu zabrání, aby ti mohl posílat zprávy. Může ale použít starší způsob odeslání e-mailu.

Novou zprávu můžeš zaslat také z:

  • listingu keše – klepnutím na odkaz „Write to owner / Napsat autorovi“, hned pod názvem kešky
  • profilu hráče – klepnutím na odkaz „Send message / Odeslat zprávu“

 

další kapitola
Co jsou to Field Notes / poznámky z terénu