Co je nového kolem Mega Eventu Great Moravia 2017?

 

Event Great Moravia se už tři týdny může chlubit ikonkou Mega Eventu, což není v našich končinách právě obvyklé. Aspiruje ale na ještě vyšší hodnocení – chce dosáhnout až na nejvyšší možnou metu, kterou je v tomto směru Giga Event.

Co se změnilo od okamžiku, kdy jsme o této události informovali poprvé? Asi nejzásadnější je skutečnost, že počet přihlášených (logů „will attend“) překonal hranici 1500. To je ale údaj, který na stránce eventu najde každý, kdo se na ní podívá. Podívejme se ale o něco hlouběji – na naše otázky nám odpovídal jeden z pořadatelů, kterého komunita zná pod přezdívkou Tobias Reviewer.

1500 účastníků, to je hodně pěkné, v Česku až nevídané číslo. Co na to říkáš?
Tobias: Jsme rádi, že o akci je velký zájem nejen v Česku, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu a Rakousku. I v ostatních evropských zemích už je o akci nějaká povědomost. Velmi nás překvapilo, že máme během tří týdnů 1500 WA. Tak velký počet přihlášených v tak krátké době jsme nečekali.

Nečekali jste takový zájem? Chytím Tě za slovíčko: jak velký zájem vlastně předpokládáte?
Tobias: V současné době pracujeme na scénáři akce pro asi deset tisíc účastníků.

Deset tisíc není zrovna málo. Jak budete řešit třeba dopravní situaci?
Tobias: Logistiku dopravy řešíme s městem Plumlov i s Policií ČR v těchto dnech. V tuto chvíli máme zajištěno parkování pro 4 až 5 tisíc aut cca 15 minut chůze od eventů. Uvažujeme i o tom, že cestu od parkování účastníkům zpestříme buď nějakou aktivitou, multinkou či jinou taškařicí.

To zní hodně dobře! Ale jak to bude se vstupným?
Tobias: Vstup na hlavní event Great Moravia v areálu zámku Plumlov a na GPS MAZE Europe bude zdarma. Zpoplatněno bude pouze parkování a doprovodný program, jako jsou exkurze, prohlídky zámků apod. Většina tohoto doprovodného programu bude mít nějak omezenou kapacitu a nákup vstupenek bude realizován přes eshop, který připravujeme.

O akci už se poměrně hodně mluví a píše. Ne všichni kačeři ale sledují online média, sociální sítě a podobné. Jakým způsobem je chcete přilákat?
Tobias: Je složité dostat informace mezi kačery, kteří nechodí ani na regionální weby, ani na sociální sítě. A tato skupina není zrovna malá, takže nás to trochu trápí. Samozřejmě potřebujeme informace rozšířit mezi co nejvíc kačerů, protože pokud má Great Moravia získat ikonku Giga, potřebujeme, aby lidi o akci věděli a pokud je zaujme, tak aby přihlášení neodkládali na poslední chvíli, ale logovali Will Attend co nejdříve. To samozřejmě pomůže nejen ikonce, ale i plánování akce a přípravě doprovodných programů.

Ještě nám prozraď, kolik lidí se na akci aktuálně podílí. Jsou to jednotlivci, nebo snad desítky organizátorů?
Tobias: Tým v této chvíli čítá 96 lidí a nábor do týmu stále pokračuje.

Zůstaňte „naladěni“!

Protože server Kešky.cz se stal podporujícím partnerem celé akce, budeme vás průběžně informovat o dalších novinkách, přípravách a dění kolem patrně největší kačerské akce, která proběhne na našem území.