Mezinárodní den Earth keší je 9. října. Chceš suvenýr?

 

Chceš další suvenýry do své sbírky? Nejbližší příležitost je už doslova za dveřmi – stačí 9. října odlovit a zalogovat Earth keš.

Na 9. říjen Groundspeak vyhlásil Mezinárodní den Earth keší. V tento den můžeš získat virtuální odznáček a ještě se něco dozvědět o naší planetě, kterou my kačeři můžeme považovat za herní plochu. Podmínky zisku suvenýru jsou jednoduché a jasné: 9. října zaloguj jakoukoli Earth keš. Zpravidla to nebývá tak jednoduché, jako hledání tradičních keší. Earth keš totiž ve většině případů fyzicky neexistuje v podobě fyzické schránky. Obvykle se jedná o nějaké unikátní místo, které je zajímavé z geologického hlediska. Měl by ses zde dozvědět něco o vzniku, historii a vývoji naší domovské planety.

Mezinárodní den Earth keší Tě naučí něco o Zemi

Mezinárodní den Earth keší Tě naučí něco o Zemi

Jak oslavit Mezinárodní den Earth keší?

Owner takové keše může k uznání logu požadovat splnění nějakých úkolů – typicky zodpovězení otázek, vztahujících se k místu, případně přiložení fotografie sebe či GPS jako důkazu, že jsi tam opravdu byl. Obvyklý postup je tedy ten, že se dostavíš na určené souřadnice, zjistíš, změříš, odhadneš či jinak získáš požadované informace a pošleš je ownerovi požadovaným způsobem. Teprve pak můžeš zalogovat „nalezeno.“ V případě, že owner nebude se splněním úkolu spokojený, může požadovat doplnění či opravu. V krajním případě může Tvůj log také smazat.

Pokud používáš oficiální aplikaci Geocaching®, najdeš v ní 9. října všechny Earth keše bez jakýchkoli omezení. Aplikace umí zobrazit kešky, posílat logy a případně i odpovědi ownerovi přes Centrum zpráv. Program je k dispozici pro platformy Android a iOS.

Zdroj: geocaching.com.