Do „polévkového“ mega eventu v Praze zbývá poslední měsíc!

 

Za měsíc vypukne v Praze na Budějovické v hotelu ILF mega event Den polévky gazpacho 2018/Gazpacho soup day 2018. Jak probíhají přípravy? Pozvali jsme si k rozhovoru jednoho z organizátorů Honzu Wernera, abychom zjistili, co je nového.

Co nejzásadnějšího se událo za poslední 2 měsíce od našeho posledního rozhovoru?
Stalo se toho opravdu hodně, ani nevím, kde začít. Byly publikovány doprovodné eventy s podtitulem “Konec” (GC7G9ZP) a “Začátek” (GC7GAZK), spustili jsme e-shop s možností nákupu suvenýrů a přihlášení na megáčový program. Rovněž proběhla komunikace s Groundspeakem a máme na listopad zajištěného maskota v podobě žabáka. Dostali jsme přiděleno 10 labek. Sice jsme doufali ve větší počet, ale 10 je prý standartní počet pro megáče, které se konají poprvé. Je toho hodně, ale toto je asi to hlavní.

Jaký největší problém jste v poslední době v souvislosti s “megáčem” museli řešit?
Bohužel se nám stala nepříjemná záležitost. Restaurace, ve které měl být jeden z doprovodných eventů, ukončila svoji činnost. Asi týden po jednání o pronájmu prostor vyhlásili konec provozu (majitel objektu je v insolvenci). Bohužel jsme se to dověděli až s dvoutýdenním zpožděním při náhodné návštěvě jejich webu. Museli jsme tedy urychleně vymyslet náhradní prostory. Využili jsme tedy restauraci, kde jsme pořádali event před asi pěti lety. Je sice o něco menší, ale měli bychom se tam všichni vejít.

Nahlédnutí do zákulisí

Na facebookových stránkách události lákáte, že se návštěvníci dozví něco o dabingu Červeného trpaslíka. Neprozradíš nám o tom něco víc?
Před zhruba rokem probíhal dabing 11. a 12. řady Červeného trpaslíka. Jeden z velkých fandů, známý pod přezdívkou Pan Filuta, se dostal do zákulisí a poví nám něco o tom, jak dabing vznikal. Navíc je sám amatérským tvůrcem titulků k seriálům, tak určitě proběhne věčná debata o tom, co je lepší, jestli dabing nebo titulky.

Čtěte:   Event Den polévky gazpacho 2018 získal status mega eventu!

Počítadlo na oficiálním webu akce tvrdí, že hned po Češích navštěvují stránky nejčastěji kačeři z USA, Brazílie a Slovenska. Máš přehled o tom, jak se o eventu ví v zahraničí a jak velká bude účast příznivců geocachingu z ciziny?
Reklamu na megaevent jsme dělali především u našich sousedů, protože tam je největší šance, že k nám dorazí. Ale i tak víme o řadě kačerů, kteří k nám poletí z větší dálky. Naposledy jsem si třeba psal s kačery z Norska.

V hlavě mi leží ještě jedna věc: mega event se koná v prostorách hotelu. Nebude zpoplatněný?
Vstup na event a zalogování bude zcela zdarma. Přednášky a workshopy jsou rovněž zdarma. Ovšem kapacita místností je omezena, a tak nabízíme možnost zakoupení místenky na daný program. Kačeři tak budou mít jistotu, že se na program dostanou a nebudou muset čekat ve frontě s tím, že se do místnosti třeba ani nevejdou. Místenka stojí dvacet korun a je v podobě CWG. Zpoplatněny jsou některé soutěže. Zejména ty, které musíme připravovat na určitý počet soutěžících a dopředu nakoupit potřebné vybavení.

Místenky na přednášky lze koupit na e-shopu

Místenky na přednášky lze koupit na e-shopu

Mega event s plným servisem

Zaujala nás také nabídka zvýhodněného ubytování – dvoulůžkový pokoj za 1240 Kč/noc je v Praze hodně dobrá cena. Jak se to povedlo?
V Ilfu pořádáme eventy již několik let a s vedením je moc dobrá domluva. Takže když se domlouvala spolupráce na mega event, tak nebyl problém domluvit zvýhodněné ubytování. Stačí se nahlásit heslem “gazpacho” a je možné se ubytovat se slevou.

Na webu také prezentuje řadu soutěží, workshopů, přednášek a výstav. Program vypadá pestře – na co bys pozval návštěvníky Ty sám?
Program jsme připravili opravdu bohatý a bohužel se nedá stihnout všechno, vzájemně se překrývá. Určitě bych nevynechal týmovou soutěž Cesta na Fušál, bude to určitě sranda jako minulý rok (viz video z loňska níže).

Čtěte:   Mega Event Great Moravia: co je nového 263 dní před zahájením?

Vidíme, že jste spustili e-shop, kde si návštěvníci mohou zakoupit místenky na přednášky a workshopy a startovné do soutěží. Povíš nám nejprve něco o soutěžích?
Hlavní soutěží je týmovka Cesta na Fušál, která bude probíhat v sobotu i neděli. Oba dny se budou pravidelně konat i kvízy na téma Červený trpaslík nebo geocaching. Na tyto kvízy jako jediné se není potřeba hlásit dopředu, stačí jen dorazit na místo v daný čas a mít s sebou mobil nebo tablet s připojením na internet, případně využít místní Wi-Fi. Další neméně zajímavou soutěží je pojídání pálivých pokrmů “Vindaloo challenge” nebo karetní hra Times up na téma Červeného trpaslíka.

Přednášky a workshopy

Z přednášek asi bude hitem beseda s českými revírníky. Kdo přislíbil svou účast?
ValenReviever účast nepotvrdil a u Geoawara je zatím účast nejistá, ale jinak všichni ostatní předběžně potvrdili účast. Ale je to ještě měsíc, takže se toho může hodně změnit.

A jaké další přednášky a workshopy by neměly uniknout pozornosti kačerů?
Přednášky poběží celou dobu od rána do večera, takže věřím, že si mezi nimi každý vybere. Pro kačery, kteří nikdy neslyšeli o seriálu Červený trpaslík, máme připravenu přednášku “Úvod do Trpaslíka”. Pak bych určitě doporučil přednášku Slávka Hoblíka o tom, jak vznikají geocoiny. Před nedávnem spatřil světlo světa 66. geocoin z jeho dílny, tak bude mít určitě o čem vyprávět. Čeká nás také Cachetur.no, což je program na tvorbu plánů výletů po keškách. Nejdříve si poslechneme přednášku a pak nás čekají i workshopy, kde si budou moci zájemci vyzkoušet daný program i na PC.
Z workshopů bych vyzvedl dílničku na výrobu pěkných keší v podání ČAGeo a Klubu geocachingových bláznů z Libčic. Také nás čeká opáčko z první pomoci, ve kterém půjde hlavně o to si vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Čtěte:   Zapoj se do prázdninové suvenýrové výzvy a pomoz vyšetřovatelům nalézt odcizené šperky!

Pestrá nabídka suvenýrů

Poměrně pestrá je i nabídka předmětů, čítající například tričky, hrnečky, nákupní tašky, podložky pod SPZ, či trackovací samolepky. Co si plánuješ koupit Ty sám?
Kupovat si nic nebudu, protože vzorky od všeho výše zmíněného už mám doma 🙂
Ale kdybych mohl něco doporučit, tak určitě trackovací trička a polokošile, na které nebude použit potisk jako u většiny kačerského textilu, ale rozhodli jsme se pro trvanlivější výšivku. Rovněž geocoin v podobě otvíráku by mohl zaujmout řadu kačerů.

Suvenýry z mega eventu nesmí chybět

Suvenýry z mega eventu nesmí chybět

Je aktuálně něco, s čím byste potřebovali pomoc?
Hodně by nám pomohlo, kdyby si kačeři nerozmýšleli účast na poslední chvíli a hlásili se do soutěží a na přednášky co nejdříve. Poslední dny před akcí budou sami o sobě hektické a rádi bychom řešili co nejmenší počet přihlášek a objednávek na poslední chvíli. Rovněž urgence neplatičů bere čas, který by se dal efektivně využít jinak.
Rovněž uvítáme, když si kačeři prohlédnou náš e-shop a utratí u náš pár korun, protože tím podpoří tuto akci, na které se podílí kolem 70 lidí.

Tak přejeme, ať se daří, všechno probíhá hladce a zase se ozveme, abychom zjistili, jak to s mega eventem vypadá 🙂