GIFF Weekend 2018

 

GIFF nebo také Geocaching International Film Festival je přehlídkou krátkých amatérských filmů s geocachingovou tématikou.

Geocaching Headquarters (dříve Groundspeak) každoročně vybere nejlepší videa, která je pak možné shlédnout na eventech konaných po celém světě v určeném termínu. Letos je tento festival pořádán od 8. do 12. listopadu. Na eventech probíhá hlasování o nejlepší video. Máš tak přímo možnost vybrat nejlepší film a svým hlasem rozhodnout o vítězi letošního ročníku. V minulosti se skvěle umístil český klip FTF. Navíc návštěvou GIFF eventu získáš další suvenýr do své sbírky!

Tak na co čekáš? Přihlas se a doraz mezi nás! Jestli nevíš, zda-li se ve tvém okolí chystá GIFF event, pak se podívej do mapy. Není nic poblíž? Pak můžeš GIFF event uspořádat sám a přispět tak k úspěchu této akce. Stručný návod je k dispozici na http://www.geocachingfilmfestival.com/.

Trocha historie

Geocaching International Film Festival se od roku 2013 každoročně pořádal pouze v USA v rámci Block Party. Promítaly se na něm amatérské geocachingové filmy, které byly vedením Geocaching HQ vybrány pro širokou veřejnost. Jeden ročník byl však kvůli nepříznivému počasí zrušen, a tak Geocaching HQ přislíbilo vymyšlení jiného způsobu, jak zveřejnit finalisty festivalu. A tak v roce 2015 vznikl GIFF weekend.

Seznam filmů letošního ročníku GIFF 2018 (červeně je zvýrazněn film českých autorů)

Čtěte:   Získej dva nové suvenýry za účast na CITO eventech