Česko má první giga event! Great Moravia získal kýženou ikonku!

 

Dnešní den se zapíše do dějin českého geocachingu tučným písmem.

Přesně ve 20:00 hodin bylo Groundspeakem potvrzeno, že event Great Moravia získává status „giga event“. Stal se tak vůbec první akcí na našem území, která se může honosit tímto „titulem“.

Představujeme první giga event v Česku!

Představujeme první giga event v Česku!

Jak „se staví“ giga event

Jak to celé probíhalo? 2. září 2016 v 9:00 publikoval Tobias Reviewer event GC6GB1B. Jen tři dny poté byl zaznamenán 1000. log „zúčastním se“, což naznačovalo, že o akci bude značný zájem. Ani samotní organizátoři se od začátku nijak netajili svým přáním dosáhnout na ikonku giga eventu.

Jak už bývá u eventů zvykem, strmý nárůst logů „zúčastním se“ po několika dnech zpomalil a hranice dvou tisíc bylo dosaženo na konci října. Optimistické vyhlídky přinesla v polovině ledna úprava pravidel geocachingu, podle které na status Giga eventu stačí „jen“ 3000 nahlášených účastníků.

V tu chvíli bylo na akci přihlášeno více než 2800 návštěvníků, takže bylo jasné, že otázka už nezní „zda“, ale „kdy“ bude možné požádat o status „giga“.

Takto se z eventu stal giga event

Takto se z eventu stal giga event

Hranice 3000 WA padla 25. ledna 2017 ve 14:09. Pořadatelé mohli tedy v 15:33 odeslat žádost a čekat. O čtyři a půl hodiny později přišla odpověď v podobě dobré zprávy, kterou už znáte z titulku této aktuality: máme první giga event v Česku! Event Great Moravia dostal kýženou ikonku!

Za redakci serveru Kešky.cz gratulujeme organizátorům k tomuto historickému úspěchu a děkujeme účastníkům, kteří svým logem přispěli k dosažení požadované hranice. Stanislav Šesták jako jeden z těch, kteří stojí za zrodem a organizací giga eventu Great Moravia, k tomu řekl stručně a jasně: „Jdu na panáka!“

Mega Event Great Moravia – důležité odkazy