Na status Giga eventu nově stačí „jen“ 3000 nahlášených účastníků

 

Do poloviny ledna platilo, že aby event získal status “Mega eventu”, muselo se na něj přihlásit (tj. logovat “zúčastním se”/”will attend”) 500 účastníků. Pokud jde o status Giga eventu, zde bylo číslo desetkrát vyšší.

Jak ale podotkl revírník Stanislav Šesták v rozhovoru pro Kešky.cz: “Pravidla uvádějí, že o změnu na Giga event u akcí bez historie mohou organizátoři požádat po získání 4000 WA. Geocaching HQ však může udělit výjimku a víme, že všechny Giga eventy co zatím proběhly, včetně prvního, získaly ikonku již kolem 3000 WA.” Uvedl také několik případů, kdy se tak stalo:

  • Project MUNICH2014 při 2790 WA
  • Mainz Gutenberg 2015 při 2960 WA
  • Project GeoXantike při 2570 WA
  • Project Glück Auf 2016 při 3000 WA
Aby event získal status Giga eventu, musí dosáhnout 3000 WA logů

Aby event získal status Giga eventu, musí dosáhnout 3000 WA logů

Status Giga eventu zajistí 3000 logů WA

V pátek 13. ledna však došlo ke změně přímo v oficiálních pravidlech, kde je nyní v bodě číslo 9 uvedeno: “Aby byl event považován za Giga event, musí dosáhnout 3000 logů “zúčastním se”. Toto číslo odráží pravděpodobnost, že událost přiláká více než 5000 návštěvníků.”. Revírník Standa Šesták na Facebooku eventu Great Moravia 2017 komentoval: “Dle aktualizovaných pravidel potřebují všechny eventy (tedy i eventy bez předchozích ročníků) získat pro udělení statusu Giga „jen“ 3000 WA.”

Nadále platí, že na status Giga eventu není automatický nárok. Owner o něj musí požádat prostřednictvím online formuláře, následně celou událost posoudí vedení Geocaching.com.

Nové pravidlo je dobrou zprávou pro výše zmíněný event Great Moravia, kterému k dosažení hranice zbývá necelá stovka přihlášených účastníků. Pak se tato akce stane historicky prvním Giga eventem na našem území. Záleží i na vás, kdy se dočkáme unikátní ikonky na mapě České republiky. Jestliže alespoň uvažujete o tom, že byste tento event navštívili, pak neváhejte a přihlašte se na něj! Kromě ikony Giga event získáte za účast do svých statistik také ikonku “GPS Adventures Exhibit”.

Čtěte:   Jak správně pracovat s modrými srdíčky

Zdroj: support.groundspeak.com.