Získej dva nové suvenýry za účast na CITO eventech

 

V uplynulých třinácti letech oslavovali kačeři na celém světě “CITO víkend” (“Cache In Trash Out weekend”) účastí na CITO eventu zpravidla v oblasti, kde se nejčastěji pohybují.

Letos se oslava této bohulibé aktivity, během níž kačeři uklízejí přírodu jako poděkování za to, že jim poskytuje zázemí pro milovanou hru, protáhne na celé dva týdny. Každý, kdo bude ochoten přiložit ruku ke společnému dílu, může získat jako bonus až dva suvenýry – každý týden jeden.

Logo CITO eventů

Logo CITO eventů

CITO eventy (viz náš slovníček pojmů v geocachingu) se obvykle zaměřují na čištění prostranství, uklízení odpadků, odstranění invazivních rostlin, obnovu vegetace, sázení stromků, nebo budování stezek. Společnými silami tak lze udělat hodně práce, která bude mít pozitivní vliv na prostředí, ve kterém se pohybujeme. Pokud se sejde dobrá parta, jistě nebude nouze ani o dobrou zábavu.

Nuže, pojďme se podívat na termíny: 14. ročník CITO týdnů proběhne v těchto dnech:

  • Od 16. do 24. dubna 2016.
  • Od 17. do 25. září 2016.

K získání odznaku stačí v uvedených dnech přijít na libovolný CITO event, zúčastnit se, přiložit ruku ke společnému dílu a následně zalogovat svou účast.

Pokud bys chtěl zaujmout ještě aktivnější přístup, můžeš sám nějaký CITO event založit! Jak na to, popisujeme ve článku Zakládání eventů a CITO. Na rozdíl od logování vlastních keší, které je považováno za neetické, můžeš svou účast na vlastním eventu logovat zcela bez rozpaků.

Své dosud získané suvenýry můžeš vidět po přihlášení na Geocaching.com na stránce Suvenýry ve svém profilu.

Jak najít CITO event?

CITO event můžeš vyhledat na webu Geocaching.com, kde v nabídce Hrát zvolíš položku Hledat kešku.

Hrát - Hledat kešku

Hrát – Hledat kešku

Pak zadáš město či oblast, ve které se chceš účastnit.

Lokalita, kolem které se má hledat

Lokalita, kolem které se má hledat

A nakonec stiskneš tlačítko Přidat filtry. Z nabízených Typů keší zvolíš pouze Event a potvrdíš tlačítkem Vyhledat.

Výběr eventů

Výběr eventů

Pak už bude tvým úkolem pouze najít event s ikonkou CITO, ohlásit svou předpokládanou účast a v daný čas dorazit na určené místo.

Čtěte:   Vyšla nová verze oficiální aplikace Geocaching. Co přináší?