Místo dvou oficiálních aplikací jedna: Geocaching® (zdarma)

 

První verze oficiální aplikace Geocaching Intro byla představena v roce 2013 a od té doby dostala nespočet aktualizací, které přidávaly celou řadu funkcí pro hráče všech úrovní a zkušeností. V poslední verzi přibyla podpora seznamů keší (“Pocket Query”/”PQ”) a došlo k přejmenování programu, který nově nese prostý název Geocaching®.

Zajímavý je také osud druhé, tentokrát placené a ne právě levné oficiální aplikace. Například v Obchodě Play je u ní uvedeno: “Od 23. března tato aplikace již nebude k dispozici. Doporučujeme vám, abyste si místo toho stáhli naši novou a vylepšenou aplikaci Geocaching®.”

Kromě úpravy názvu je tedy evidentní další zásadní změna: namísto samostatné omezené verze zdarma a placené plnohodnotné varianty se všemi funkcemi míní Groundspeak nabízet již jen jeden program.

Již jen jedna aplikace pro všechny: Geocaching®

Již jen jedna aplikace pro všechny: Geocaching®

Součástí proma je také video s nahlédnutím do zákulisí, kde produktový manažer Nate Irish krátce rekapituluje své dvanáctileté působení u Geocaching.com a následně navazuje představením nového produktu. Dle jeho slov byla aplikace Geocaching Intro kompletně přepracována a nový oficiální program má následující vlastnosti a funkce:

  • Je zdarma.
  • Nabídne modernější a intuitivnější uživatelské rozhraní, které by díky vizuálnímu kontrastu a aktualizovanému stylu mělo být použitelnější ve venkovním prostředí.
  • Umožňuje jednodušší logování keší i sledovatelných předmětů.
  • Stále je tu ovšem rozdělení na platící a neplatící – prémioví členové uvidí všechny keše na světe, kdežto běžní jen část.
  • Prémioví hráči získají přístup k nástrojům pro řazení a filtrování keší a intuitivnější postupy pro nalezení všech typů pokladů.
  • Zjednodušená práce s pokročilejšími typy keší.
  • Díky lepšímu propojení webu Geocaching.com a aplikace budeš moci například zobrazovat vytvořené seznamy keší či konverzace v Centru zpráv bez ohledu na zařízení, které právě používáte.

Cílem inovace je poskytnout začínajícím hráčům plnohodnotný zážitek z aplikace, což Geocaching Intro s celou řadou omezení jaksi nesplňoval. Na své by si v jednom programu měli přijít začátečníci i pokročilí.

Čtěte:   Česko má první giga event! Great Moravia získal kýženou ikonku!

Závěrem Nate Irish podotýká, že aplikace ještě není zcela hotová a její vývoj bude pokračovat i s ohledem na ohlasy z kačerské komunity. Měli bychom se tak dočkat dalších vylepšení.

“Živé vyhledávání”

Díky funkci “živého vyhledávání” se v mapě automaticky zobrazí nejbližší keše v okolí. °Mapa během pohybu průběžně aktualizována.

Zábava se sledovatelnými předměty

Našel jsi v krabičce předmět s kovovým štítkem a/nebo jedinečným kódem? Pak to patrně bude takzvaný sledovatelný TB/GC předmět! Aplikace Geocaching® umožňuje logovat “trackables” snadno a rychle.

Zábava se sledovatelnými předměty

Zábava se sledovatelnými předměty

Lepší způsob hledání kešek

Nalezení multi-cache nebo EarthCache může být zajímavou výzvou. Pomoci vám mohou nové nástroje pro pokročilé keše, jako je možnost přidání waypointů nebo posílání fotografií ownerům schránek.

Lepší způsob hledání kešek

Lepší způsob hledání kešek

Jak nová aplikace vypadá?

Platí nepsané pravidlo, že jeden obrázek vydá za  tisíc slov. Proto se s novou aplikací můžete seznámit v podobě několika snímků obrazovky.

Kde stáhnout aplikaci Geocaching®?

Geocaching® je k dispozici zdarma pro dvě nejsilnější platformy mobilních zařízení: Android a iOS.

Zdroj: Geocaching Blog.