Jak získat poslední kousek mapy pirátky Mary Hyde?

 

Nezadržitelně spějeme k poslední čtvrtině prázdnin roku 2017 a s nimi spojené letní soutěže o šest suvenýrů. Pokud jsi splnil podmínky z minulého týdne, dostaneš ve středu 9. srpna třetí kousek mapy kapitánky Mary Hyde. Teď Tě ale jistě zajímá, jak získat poslední kousek mapy. Pojďme se na to podívat!

Pátý dopis pirátky Mary Hyde

Pátý dopis pirátky Mary Hyde

Poslední kousek mapy Mary Hyde

V týdnu od 7. do 13. srpna se budeš muset spolehnout výhradně sám na sebe. Jak se bude dařit ostatním členům Tvé posádky, tentokrát nehraje roli. Poslední kousek mapy v podobě již pátého suvenýru dostaneš, když se Ti do neděle podaří nasbírat 25 zlatých mincí. Podobně, jako v minulých kolech, se i tento týden mění výše odměn za jednotlivé aktivity. Více zlaťáků dostaneš za kešky s větší obtížností a/nebo terénem, takže ideální bude oprášit výbavu na “té pětky”, nebo potrápit mozkové závity.

Aby mohli hrát i hráči, kteří nemají prémiové členství, odemkne jim od 7. do 16. srpna Groundspeak v mobilní aplikaci Geocaching všechny tradiční keše s vyšším hodnocením terénu a/nebo obtížnosti. Tato výjimka však neplatí pro keše, určené výhradně prémiovým hráčům.

Za co dostaneš body?

Bodování pro čtvrtý týden vypadá takto:

 • Nalezení a zalogování keše = 5 zlatých mincí.
 • Nalezení a zalogování keše s 10 nebo více body oblíbenosti = 7 zlatých mincí.
 • Při logování jakékoliv keše získáš jako bonus dvojnásobek zlatých mincí (bodů) za hodnocení D a T.
 • Účast na eventu = 15 zlatých mincí.
 • Vyjmutí sledovatelného předmětu z keše = 3 zlaté mince.
 • Vložení sledovatelného předmětu do keše = 4 zlaté mince.
Bodování pro tento týden (poslední kousek mapy)

Bodování pro tento týden (poslední kousek mapy)

Vypadá to komplikovaně, takže si ukážeme příklad. Hráč našel keš s 18 body oblíbenosti, obtížností 4,5 a terénem 1,5. Dostane tedy 7 bodů za keš, 2×4,5 za obtížnosti a 2×1,5 za terén, tedy celkem 7+9+3=19 bodů. Za nález keše s méně než deseti body, obtížností 1,5 a terénem 2 dostane hráč 5+2×1,5+2×2=12 zlaťáků.

Čtěte:   Získej suvenýr za nového kačera a prémiové členství pro nováčka zdarma

Uzávěrka pro nálezy je v neděli 13. srpna, zalogovat keše pak musíš do úterý 15. srpna. Ve středu 16. srpna dostaneš poslední kousek mapy Mary Hyde. Předpokládáme, že hráčům, kteří získali všechny čtyři kousky, dostanou v tento den také bonusový šestý suvenýr.

Shrnutí dosavadního průběhu

 1. suvenýr jsi mohl získat za návštěvu eventu 15. – 16. července.
 2. suvenýr jsi mohl získat, pokud jsi s přáteli mezi 17. – 23. červencem nasbíral alespoň 30 zlatých mincí, přičemž ty sám jsi přispěl alespoň 5 body.
 3. suvenýr jsi mohl získat, když jsi sám během týdne od 24. do 30. července nasbíral alespoň deset bodů. Zvýhodněné byly sledovatelné předměty.
 4. suvenýr jsi mohl získat, pokud jsi se svou posádkou 31. červencem a 6. srpnem nasbíral alespoň 35 zlatých mincí, přičemž ty sám jsi přispěl alespoň 5 body.
 5. suvenýr – získáš, pokud nasbíráš alespoň 25 zlaťáků. K odměně za každou nalezenou keš se přičítá dvojnásobek bodů obtížnosti a dvojnásobek bodů terénu.
 6. suvenýr – bude bonusový a dostaneš ho, když získáš všechny čtyři kousky mapy Mary Hyde.
Dosavadní suvenýry Mary Hyde

Dosavadní suvenýry Mary Hyde

Tak co, získáš poslední kousek mapy Mary Hyde?

Zdroj: geocaching.com.