Giga Event Great Moravia: co je nového 24 dní před zahájením?

 

Další dva týdny utekly jako voda a Giga event Great Moravia 2017 již doslova klepe na dveře. Do zahájení už zbývá jen pouhých 24 dní, což znamená, že přípravy na celou akci postupně gradují. Abychom zjistili, jak se organizátorům daří přichystat největší “kačerskou” akci na našem území, pozvali jsme si opět Standu Šestáka, neboli Tobias Reviewera.

Ve středu 2. srpna byl zaznamenán 4000. log “zúčastním se”. Přišlo toto číslo dříve, nebo později než ji čekal?
Abych pravdu řekl, vlastně nevím, kdy jsem to čekal. Nějak jsem nad tím nepřemýšlel, ale důležité je, že to tam je.

Statistiky na webu Project-GC ukazují víceméně kontinuální růst počtu přihlášených účastníků. Myslíš, že těsně před eventem přijde ještě tradiční “raketový vzestup”?
Jak sám říkáš, nárůst logů těsně před akcí je v podstatě tradiční záležitost, takže nepředpokládám, že Great Moravia bude nějaká výjimka.

Giga event Great Moravia: počet přihlášených účastníků

Giga event Great Moravia: počet přihlášených účastníků

Kromě dalších informací jste se pochlubili speciální autobusovou linkou, která v sobotu bude vozit účastníky mezi Prostějovem a Plumlovem. Povíš nám k ní něco víc?
Počet pravidelných linek z Prostějova na Plumlov je o víkendech opravdu mizerný a nám bylo jasné, že ne každý přijede autem. Proto jsme zařídili speciální dopravu – Giga-bus. Jízdní řád našeho Giga-busu je na http://www.greatmoravia.cz/cs/doprava/giga-bus/ i s mapkou a souřadnicemi zastávek.

Některé programy budou jen na vstupenky

Vedle akcí, dostupných všem, jste v rámci akce Giga event Great Moravia připravili také celou řadu zajímavých programů, na které je nutné zakoupit vstupenky. Které akce bys doporučil navštívit?
Na to je opravdu těžké odpovědět. Každého zajímá něco jiného. Programy jsme se snažili vymyslet tak, aby účastníci na každém z nich viděli něco unikátního, co nikde jinde neuvidí. Třeba unikátní jsou barokní kočáry v muzeu v Čechách pod Kosířem, kde je k vidění i největší pohřební kočár v ČR a možná i v Evropě. Nebo nejstarší a stále fungující lihovar na světě – Palírna U Zeleného stromu. Já osobně preferuji vojenskou historii, takže bych určitě šel podívat na Fort XVII, který je unikátem sám o sobě. Ale i na dalších programech je k vidění spousta zajímavého.

Řada akcí bude jen na vstupenky

Řada akcí bude jen na vstupenky

Jaký je ze strany kačerů o tyto akce zájem? Která láká návštěvníky nejvíc?
Ze strany účastníků bohužel o tyto programy velký zájem není, na některé programy se prodalo dokonce méně než 10 vstupenek. Mám-li být upřímný, čekal jsem větší zájem. Takto dokonce hrozí, že budeme muset některé z programů pro nezájem zrušit. Což je velká škoda, investovali jsme do jejich příprav spoustu času.
Jinak tedy co láká návštěvníky nejvíc, jsou jednoznačně naše T5 Workshopy, tuším jsou už téměř vyprodány. Hned v závěsu se drží exkurze s ochutnávkou U Zeleného stromu, prohlídky na zámku v Plumlově a přednášky.

Čtěte:   Nejzajímavější kešky kolem mega eventu MeMe2018

Celkem logicky následuje otázka: pokud si nekoupím vstupenku v e-shopu, budu ji moci pořídit na místě?
S tímto jsme nepočítali, ale vzhledem k aktuálnímu vývoji se to snažíme nějak vymyslet. Každopádně nyní nemohu přesně říci, že vstupenky bude možné zakoupit i na místě.

Zaujaly nás také přednášky o GeoGetu, Locusu a Projectu-GC. Prozradíš nám, kdo bude přednášet?
O GeoGetu budou přednášet tuším Gord a pozorjed, a Locus a Project-GC budou řešit přímo jejich autoři. Je to hloupé, ale na nicky si bohužel teď nevzpomenu.

A nějaké přednášky ze zákulisí revírníků nechystáte? 🙂
Ne, to bohužel nechystáme. Ale mělo by proběhnout představení našich reviewerů, kteří se akce zúčastní. Možná nějaký krátký rozhovor.

Děkujeme za rozhovor!

Giga event Great Moravia – důležité odkazy