Ve waldenburském muzeu Teague-Ulmer se stala největší krádež v celé jeho historii, která doposud nebyla vyřešena.
Lupiči odcizili 15 drahocenných drahokamů a ačkoli vyplouvají stále nové a nové důkazy, vyšetřovatelé je nemohou stále dopadnout. Na místě údajně zanechali stopy a otisky prstů. Říkáš si, že to přece musí být v dnešní době banalita, když mají tolik důkazů… Jenže… oni si stále nevědí rady.
PROTO POTŘEBUJÍ PRÁVĚ TEBE!
Chtěl/a jsi být už od mala členem/členkou detektivní či vyšetřovatelské organizace? Nyní máš jedinečnou příležitost.
V případě, že se rozhodneš pomoct při pátrání, od 11. července 2019 Tě bude detektiv informovat o celém případu. Prozatím víme, že bude potřeba najít další stopy, abychom společně odhalili, kde se odcizené šperky nacházejí a mohli je vrátit do muzea. Zdá se, že to ale nebude až tak jednoduché, jak se zdá, neboť se povídá, že zloději na místě činu změnili přístupový kód k uložení drahokamů. Je tedy dost možné, že budeš muset zapojit své mozkové závity, které běžně používáš u luštění mystery keší. Pokud jsi v tomto směru opravdový přeborník, pak věříme, že na rozkrytí záhady přijdeš právě Ty!
Celá akce by neměla trvat déle než do 11. srpna 2019, neboť to je právě předpokládané datum uložení znovuobjevených klenotů tam, kam patří.
Říkáš si, co z toho budeš mít? Kromě dobrého pocitu, že jsi vyřešil několikaletou záhadu, navíc dostaneš do svých statistik čtyři nové suvenýry.
Jak tedy na to?
V době od 11. července od 14:00 hodin do 11. srpna do 14:00 hodin navštiv svůj profil na webu geocaching.com (www.geocaching.com/account/dashboard) nebo otevři mobilní aplikaci Geocaching a klikni na „Mystery at the Museum“, kde uvidíš své pokroky na v pátrání.
Tvým úkolem je získat jednotlivé stopy, které Ti pomohou vyřešit záhadu v muzeu. Stopy jsou digitální artefakty skryté v jednotlivých keškách.
Jak mohu hledat a sbírat jednotlivé stopy?
Jak už jsme psali, jednotlivé stopy jsou ukryté v keškách. Ty pravé najdeš pomocí filtrů. Pro lepší pochopení a přehlednost uvádíme celý proces hledání a sběru stop v krocích:
- Pomocí filtrů si zobraz kešku, která obsahuje nějakou stopu (nezapomeň filtr použít – může se stát, že v některých keškách stopy ukryté nebudou, tak ať neskončíš v bludném kruhu a jako správný kačer jdeš na jistotu!),
- najdi a zaloguj kešku, abys danou stopu shromáždil do své sbírky,
- nakonec shromáždi všechny stopy, aby ses dozvěděl, jak se dostaneš do trezoru,
- svůj pokrok v pátrání můžeš sledovat na stránce Tajemství muzea.
Jak zjistím, které kešky obsahují potřebnou stopu?
Jak jsme psali výše – stačí použít filtr a postupovat dle uvedených kroků. Filtr mohou používat jak kačeři s prémiovým, tak i základním členstvím, a to jak v mobilní aplikaci Geocaching, tak i na stránce www.geocaching.com (konkrétně na stránce Tajemství muzea po kliknutí na tlačítko „Vyhledat stopy“).
Fakt, zda keška obsahuje potřebnou stopu, zjistíš i pomocí jejích detailů – tedy tak, že si klikneš na detailní informace o konkrétní kešce.
Víme, že eventy pořádané v období mezi 11. červencem a 11. srpnem 2019, obdrží detektivní vodítko. Pokud tedy v zadaném období navštívíš nějaký event, je dost pravděpodobné, že za odměnu dostaneš nějakou stopu k vyřešení oné záhady.
Žádnou stopu ale nebudou obsahovat Lab keše, které bývají součástí Mega Eventů či Giga Eventů. V rámci jakéhokoli eventu tedy stopu získat můžeš, ale labky se zde nepočítají! To by bylo přece až příliš jednoduché…
Stejně tak i nově publikované kešky, tedy kešky publikované mezi 11. červencem a 11. srpnem 2019, dostanou nějaké detektivní vodítko. Stopu, která Ti poslouží k vyřešení záhady, tak můžeš teoreticky získat i při boji o FTF.
A jak je to s disablovanými keškami?
- Ty, které budou neaktivní po celou dobu pátrání, nedostanou žádný detektivní klíč.
- Pokud se ale stane, že keška počátkem 11. července je aktivní a owner ji disabluje někdy v rozmezí zmíněného období, stopu obsahovat může.
- Naopak kešky, které počínaje 11. červencem jsou neaktivní, nebudou obsahovat žádný klíč k vyřešení případu. Tedy ani v případě, že je owner aktivuje a znovu uvede do provozu.
Pozor! Důležité je, abys danou keš zalogoval pomocí „Found it“ (Nalezeno). Pokud „Found it“ nepoužiješ, žádnou stopu nedostaneš. A to ani v případě, že svůj log změníš například z „Write note“ (Poznámka) na „Found it“. V takovém případě je nejlepší smazat svůj původní WN log a nahradit jej novým – FI logem.
Jaké čtyři suvenýry mohu získat?
Již jsme se zmínili, že můžeš získat celkem čtyři suvenýry. Jaké to budou?
- První suvenýr nese název „Briefed on the case“ – získáš ho v momentě, kdy nalezneš jednu stopu v jedné kešce,
- druhý suvenýr se jmenuje „Evidence collected“ a ten získáš za nalezení šesti stop v šesti různých keškách,
- třetí suvenýr s názvem „Jewels recovered“ se ve tvé sbírce suvenýrů objeví v momentě, kdy nalezneš 15 detektivních klíčů v 15 keškách
- a poslední, čtvrtý a zároveň bonusový suvenýr bude tvůj v případě, že zvládneš odemknout trezor, do kterého budou šperky ukryty. Tento suvenýr nese název „Case closed“.
Sesbírané suvenýry poté nalezneš na svém profilu v sekci „Souvenirs“ či „Suvenýry“. Nezapomeň, že detektivní výzvy se můžeš zúčastnit po celou dobu jednoho měsíce, tedy i v případě, že nezačneš hned 11. července a přidáš se třeba až v půlce. Je to jen na tvém rozhodnutí.
Teď už snad znáš všechny potřebné informace, tak nečekej a zapisuj do svého geokalendáře datum 11. červenec 2019 14:00 hodin, zapoj se do vyšetřování záhadné loupeže v muzea, a pomoz vyšetřovatelům nalézt ukradené drahokamy. Dobrý pocit a čtyři suvenýry Tě neminou! Lovu zdar!
Oficiální video nalezneš zde.