Costa Rica – suvenýr

 

Pátým „státním“ suvenýrem roku 2019 je Costa Rica. Je to demokratická republika ve Střední Americe. Západní pobřeží Kostariky omývají vody Tichého oceánu, východní Karibské moře.

Navzdory tomu, že celá země pokrývá pouhých 132 tisíc kilometrů čtverečních, je domovem 5% světové biodiverzity a 26% země je chráněným územím. Ač se jedná o malou zemi, tak určitě stojí za návštěvu.

Keší v zemi moc není, jen něco přes 150 a většinou se jedná o tradičky. Za návštěvu stojí Rainbow Valley Cache, která se nachází na okraji pralesa. Žije zde více než 100 druhů savců, včetně 5 druhů koček, více než 400 druhů ptáků, včetně třiceti druhů kolibříků, desítky tisíc druhů hmyzu a 2500 druhů rostlin (přes 400 druhů orchidejí).

Nestarší keší je virtuálka Christopher Columbus’s 4th and Final Voyage, která se nachází ve městě Limón na karibském pobřeží a je věnována známému mořeplavci. Keší s nejvíce FP je tradička Manuel Antonio National Park Geocache situována na malém poloostrově u Pacifického pobřeží. Tato keš je zároveň nejnavštěvovanější keší v zemi.

Čtěte:   Geocaching oslavil 15 let