V prosinci oznámil Geocaching HQ na oficiálním blogu zásadní přepracování stránky pro editaci kešky. Podle popisku by novinka měla zjednodušit vytváření a úpravy stránek keší. Ale nebojte se – WYSIWYG textového editoru se owneři stále ještě nedočkali.
Hned v úvodu oznámení je řečeno, že u uživatelů, kteří již mají založené nějaké keše, se změna může promítnout o něco později. Autoři změn jsou však přesvědčeni, že jakmile se seznámíš s novou stránkou, zjistíš, že je mnohem snazší provádět změny – například upravovat listing či měnit atributy. Cílem také bylo odstranit nesrovnalosti, které existovaly mezi touto stránkou a stránkou pro odeslání keše k publikaci.
Provedené změny mají pomoci nejen ownerům, ale také revírníkům. Mnozí z nich totiž ročně zkontrolují stovky i tisíce keší, takže seskupením všech údajů na jednu stránku ušetří nemálo času. Ten pak mohou využít třeba na hledání kešek :).
Pokud se tedy chceš připojit k více než 360 tisícům ownerů, kteří po světě založili přes tři miliony keší, budeš mít o něco jednodušší práci.
Jaké změny můžeš čekat na stránce pro editaci keše?
- Waypointy a atributy jsou nyní společně s dalšími údaji na jedné stránce. Nenastavují/nepřidávají/neupravují se již v rámci samostatných stránek, jako dosud.
- Chytré nabízeni waypointů – owneři neuvidí typy waypointů, které nejsou povoleny pro jejich typ keše, ale naopak budou muset zadat body, které jsou pro jejich typ požadovány.
- Atribut invalidního vozíku je vynucen pro keše s terénem nejnižší obtížnosti. Pokud owner nastaví pro svou keš T1, bude automaticky nastaven atribut invalidního vozíku.
- Užitečnější mapa, na které lze zobrazit pozici keše, jakož i bodů. Jako podklady jsou použity otevřené mapy OpenStreetMap. Souřadnice virtuálních bodů jsou modré, fyzické body zelené.
- Pokud jsou souřadnice keše příliš blízko existujícímu fyzickému bodu, dostane uživatel informaci o vzdálenosti, kódu GC a odkaz na kolidující keš spolu s dalšími pokyny.
- Zjednodušení se dočkal i celý proces odesílání keše ke kontrole revírníkem. Zde například přibylo pravidlo, že owner je povinen při odesílání keše ke kontrole zadat poznámku pro revírníka. Pokud chce owner upravit keš, která již byla odeslána ke kontrole, musí nejprve zrušit její odeslání. Pak může znovu odeslat keš ke kontrole a zadat poznámku, vysvětlující všechny provedené změny.
K dalším změnám patří například automatické nastavení obtížnosti úrovně 1 pro eventy, protože „nalezení“ eventu je pro kačery snadné.
Kompletní seznam provedených změn najdeš na diskuzním fóru Geocaching HQ.
Zdroj: geocaching.com.