Mega Event Great Moravia: co je nového 231 dní před zahájením?

 

Od posledního rozhovoru se Standou Šestákem, známým komunitě pod přezdívkou Tobias Reviewer, uplynul už více než měsíc. O ten se na straně druhé přiblížila událost Mega Event Great Moravia 2017, která má velkou šanci stát se největší „kačerskou“ akcí na našem území za celou historii. Proto jsme Standovi jako jednomu z organizátorů položili několik zvědavých otázek.

Prozradíš nám, jak jsi nakonec trávil vánoční svátky? Byl jsi třeba na keškách?

O Vánocích jsme kešky vynechali. Začátkem prosince nás totiž zasáhl nějaký moribundus a drželo nás to téměř až do Silvestra. Ale na Silvestra jsme si to vynahradili a nalovili hezkých 26 kousků 🙂

Pořadatelé před sebou mají posledních necelých osm měsíců do startu akce. Jaké úkoly vás čekají jako první v roce 2017?

V těchto dnech usilovně pracujeme na e-shopu. Finišuje výroba posledních vzorků, vybíráme varianty, které budou v nabídce apod. Tak, aby při spuštění e-shopu byla nabídka suvenýrů kompletní.

Zatímco v listopadu přibývalo v průměru denně 6,4 logů WA, v prosinci to bylo 8,4 WA/den a v prvních devíti dnech měsíce ledna přibylo 256 nových logů, to jest v průměru 28 denně. Čím si tento prudký nárůst vysvětluješ?

Vysvětlení je jednoduché. Organizátoři dvou loňských Mega eventů v Praze „GENIUS CESKY / BOHEMIAN GENIUS“ a „Misto cinu: Praha / Crime Scene: Prague“ podpořili Great Moravia rozesláním announcementů a po tomto upozornění se přihlásila spousta hráčů, kteří ještě váhali nebo o akci nevěděli. Za tuto podporu jim patří náš velký dík.

Do statusu Giga eventu zbývá v tuto chvíli necelých 2300 logů WA. To je průměrně asi deset denně. Je více než jasné, že počet přihlášených poroste nejrychleji poslední dny před vypuknutím. Myslíš, že to vyjde a dočkáme se kýžené ikonky?

Čtěte:   Do giga eventu v Praze zbývá necelých 200 dnů. Co je nového?

Věříme, že ano. Pravidla uvádějí, že o změnu na Giga event u akcí bez historie mohou organizátoři požádat po získání 4000 WA. Geocaching HQ však může udělit výjimku a víme, že všechny Giga eventy co zatím proběhly, včetně prvního, získaly ikonku již kolem 3000WA.

  • Project MUNICH2014 při 2790 WA
  • Mainz Gutenberg 2015 při 2960 WA
  • Project GeoXantike při 2570 WA
  • Project Glück Auf 2016 při 3000 WA
Získá event Great Moravia tuto ikonu?

Získá event Great Moravia tuto ikonu?

Jak dlouho před samotným eventem jde vlastně nejpozději žádat o status giga?

Změna z Mega na Giga by měla proběhnout minimálně 12 týdnů před konáním akce. Takže termín pro žádost by měl být před touto lhůtou, nejlépe s nějakou rezervou.

Jak je zajištěna dopravní infrastruktura? Kolik parkovacích míst bude k dispozici?

V tuto chvíli zajištěno cca 4000 parkovacích míst na dvou parkovacích plochách v okrajových částech Plumlova.

Co eventová trička? Jak to vypadá s jejich prodejem?

Eventová trička budou ke koupení na připravovaném e-shopu.

Před svátky jste na Facebooku připravili soutěž o unikátní geocoin. Mohou se fanoušci akce těšit na nějaké další soutěže o zajímavé ceny?

Nebyl to geocoin, ale TB 🙂 Určitě plánujeme další tipovací soutěž(e), zrovna v těchto dnech jednu připravujeme. Pro ty, co by se chtěli zúčastnit, je důležité, aby sledovali náš Facebook 😉

Děkujeme za rozhovor!

Mega Event Great Moravia – důležité odkazy