Pozvánka: Mega event Adventní Geoskořápky v neděli 11. 12.

 

Již tuto neděli, tedy 11. prosince, proběhne v Praze na Čertovce 11. ročník mega eventu Adventní Geoskořápky. Pokud na této významné kačerské události nechceš chybět, máme pro Tebe řadu důležitých informací přímo od pořadatelů.

Příznivce výměny CWG zvou owneři před eventem v čase mezi 16. a 17. hodinou do parku Kampa, konkrétně na souřadnice N 50°05.021, E 14°24.450.

Zahájení samotného eventu, během kterého budou na Vltavu vypouštěny lodičky/skořápky, je plánováno na 17. hodinu. Aby se předešlo vzniku front, dohodli se organizátoři s Muzeem Karla Zemana a Pražskými Benátkami na možnosti použít celé molo u Čertovky. V rámci plynulosti zde bude jednosměrný provoz. Začíná se na úvodních souřadnicích N 50° 05.229 E 014° 24.488, pokračovat pak budeš po schodech k Čertovce. Na molu můžeš vypustit lodičku/skořápku (pouze z přírodních materiálů) a na konci mola vystoupáš po schodech na Saský dvůr u Muzea Karla Zemana.

Odtud pak můžeš pokračovat zpět na úvodní souřadnice, nebo se vydat do muzea pro příležitostnou kešku (instrukce k ní znějí: “hledej truhlu umístěnou u mamuta, v ní pak najdeš: pamětní mince, pohled, vizitky, letáky a bloček na zapsání.”).

Jak najít lab keš?

Z tohoto eventu si můžeš odnést hned dva poměrně neobvyklé typy keší, které Ti ikonkou zpestří statistiky. Jedna ikona je za účast na eventu, který má status “mega”, označující akce s více než 500 účastníky.

Druhá ikona se nabízí za nalezení lab keše. Tento typ keše běžně nenajdeš – je uvolňován pouze dočasně v rámci mega a giga eventů. Labky se najdeš od 16:00 do půlnoci na adrese http://labs.geocaching.com/goto/geoskorapky2016. letos nebudou na místě letáky, ale jen QR kódy ke skenování. Všechny keše ve formátu GPX vhodném pro navigace můžeš stáhnout z oficiálních stránek akce.

Čtěte:   Staň se milovníkem trackovatelných předmětů a získej poslední suvenýr!

Muzeum Karla Zemana kromě toho láká také na interaktivní trikovou scénu, založenou na principu klíčování. Jejím prostřednictvím přímo vstoupíš do filmu Karla Zemana. V ponorce z Vynálezu zkázy, na měsíci z Barona Prášila nebo mezi dinosaury z Cesty do pravěku si můžeš natočit vlastní filmovou scénu, kterou ihned odešleš na e-mail sobě nebo přátelům. Vstup do muzea je pro účastníky akce Adventní Geoskořápky zdarma, a to až do 20:00.

Doprovodný program eventu Adventní Geoskořápky

Protože u řeky bývá chladno, jistě přijde vhod nabídka čaje, kávy či svařáku, která bude k dispozici na dvoře muzea. Připraveny budou dva logbooky – jeden kousek od úvodních souřadnic a druhý v prostorách Saského dvora. Stoly s prodejem dvou druhů CWG a SQ budou taktéž umístěny poblíž úvodních souřadnic a v Saskem dvoře.

Pokud máš tedy možnost, chceš obohatit své statistiky a zúčastnit se tradiční a léty ověřené kačerské akce, neváhej a vydej se tuto neděli na pražskou Kampu! Určitě nebudeš litovat!

Další informace najdeš na webu Geocaching.com, kde můžeš ohlásit svou účast. Doporučujeme navštívit také oficiální web geoskorapky.kesky.cz.