Mega Event Great Moravia: co je nového 263 dní před zahájením?

 

Zbývá zhruba 8,5 měsíců do zahájení události Mega Event Great Moravia 2017, která aspiruje na to stát se největší „kačerskou“ akcí na našem území za celou historii. Opět jsme se sešli se Standou Šestákem, který je jedním z organizátorů, a jehož komunita většinou zná pod přezdívkou Tobias Reviewer.

Za dva týdny tu máme Vánoce. Máš vůbec vedle svých pracovních povinností, „revírnictví“ a organizace eventu Great Moravia čas vnímat a užívat si vánoční atmosféru?

To určitě ano, třeba dnes mi tu z kuchyně voní cukroví, minulý týden jsme upekli a postavili perníkovou chaloupku, koukáme na pohádky, v pondělí jsme byli na Adventním koncertu Vlasty Redla. Žádný stres. Vánoce mají být svátky klidu a radosti, ne stresu a starostí 🙂

Když se dívám na měsíc listopad, tak k 1. 11. bylo k události Mega Event Great Moravia 2017 zaznamenáno 2021 logů „will attend“. K 1. prosinci toto číslo narostlo na 2202, což v průměru vychází na 6 logů „WA“ denně. Co na to říkáš? (Měli bychom zmínit, že jste event publikovali s velkým předstihem, a že největší skoky bývají těsně před publikací a pak až těsně před datem konání).

Tak samozřejmě bylo jasné, že průměr 20 WA denně neudrží dlouho. Pokles jsme přepokládali, i když jsme doufali, že bude mírnější. Ale s tím nic nenaděláme. Nárůst WA ovlivňuje spousta věcí a třeba i Vánoce budou jedna z nich. Lidi mají teď zkrátka jiné starosti, než přemýšlet o zalogování WA na nějaký megáč, který bude až za 9 měsíců. Myslím si, že začátkem jara se situace trochu změní. Správně jsi poznamenal, že největší nárůst WA bývá po publikaci a pak těsně před akcí. Já bych ještě doplnil, že další skok v nárůstu WA je při změně statusu na Mega nebo Giga. Takže pokud se nám povede získat status Giga, WA opět poskočí. Vidina další vzácné ikonky dokáže zahrát v rozhodování o účasti dost podstatnou roli.

V neděli proběhl na pražské Kampě už 11. ročník Adventních Geoskořápek, na který se přihlásilo 1198 účastníků. Byl ses tam podívat a třeba se i něčím inspirovat?

Bohužel, ačkoli jsme účast plánovali, nakonec jsme nikam nejeli. Celý minulý týden mě trápil nějaký moribundus. Ale kolegové Geoskořápky navštívili a určitě mi sdělí nějaké zajímavé informace. Zatím se ke mně dostalo jen to, že se nějaký chudák při odlovu jedné z labek vykoupal ve Vltavě. Takové „zajímavosti“ se šíří rychle 😀

Co se aktuálně děje uvnitř organizačního týmu? Proběhla nějaká další schůzka? Jaké úkoly už jste si mohli „odškrtnout“ jako splněné?

Část týmu plní svěřené úkoly, část týmu „odpočívá před nasazením“. Další schůzka celého týmu zatím neproběhla, konají se jen porady štábu a individuální schůzky se zástupci jednotlivých týmů doprovodných akcí. A schůzky se samosprávou a partnery. Ale to už teď před Vánocemi také skončí, lidi by se měli věnovat i jiným věcem 🙂

Prozradíš nám nějaké body programu, o kterých se zatím nemluvilo?

Přiznám se, že si teď nevybavím, o čem už se vlastně mluvilo a o čem ještě ne 😀 Nicméně aspoň jednu novinku bych tu asi měl. Pokoušíme se dohodnout degustační prohlídky vyhlášeného hanáckého lihovaru Palírna U Zeleného stromu. Prohlídky jako takové budou zřejmě pro všechny bez rozdílu věku, ale degustace se týká samozřejmě jen osob starších18 let.

Co se ve srovnání s ročníkem 2012 jeví jako těžší a v čem naopak to máte z hlediska organizace jednodušší díky nabytým zkušenostem?

Těžší je určitě to, že se věnujeme i získání Giga statusu. V roce 2012 jsme získali status Mega ještě před publikací a pak se už věnovali jen přípravám. Ale tenkrát ještě šlo získat status Mega předem, i když se to u prvního ročníku málokomu podařilo. Trochu komplikace je také to, že doprovodné akce už nemohou být eventy, takže organizace doprovodných programů je kapku náročnější. Výhodou je pak určitě spousta užitečných kontaktů, které jsme získali v roce 2012.

Na oficiálních facebookových stránkách události jste vyhlásili soutěž, ve které výherce může získat speciální TB se Signal Frogem. Povíš nám k tomu víc?

Jedná se o tipovací soutěž, v níž mohou lidé do neděle 18. 12. na facebooku tipovat, jaký bude stav WA logů 24. 12. ve 12:00. Ten, kdo bude nejblíže, získá speciální TB s žabákem Signalem. Toto TB nelze nikde zakoupit, proto je speciální. Předpokládám, že nezůstane jen u jedné soutěže, tak bych všem doporučil, aby sledovali facebook Great Moravia 2017.

Napadá Tě, co mohou kačeři, kteří by se rádi zúčastnili giga eventu, udělat pro jeho propagaci?

Noo, kdyby teď každý z přihlášených sehnal ještě aspoň jednoho hráče, který by se přihlásil, žádná propagace už by nebyla zapotřebí 😀

Ale pokud by nám chtěl opravdu někdo pomoci s propagací, nejlepší a nejjednodušší je říci o akci svým známým a kamarádům a přesvědčit je, aby zalogovali WA a přijeli.

Příště se uvidíme až někdy po Vánocích, takže mi dovol soukromý dotaz: co bude u „revírníků“ na stole a jak se chytáte trávit svátky?

Na Štědrý den se k večeři tradičně scházíme u mojí maminky, která tradičně smaží kapra, kterého tradičně polovina rodiny nejí (včetně mě), tak tradičně smaží i kuřecí řízky. K tomu bude bramborový salátek. Jo a nesmí chybět ani rybí polévka. Už se na to těším 

Jelikož to byla poslední otázka na mě, rád bych poděkoval magazínu kesky.cz za dosavadní přízeň a podporu Great Moravia 2017.

Přeji všem příznivcům geocachingu hezké a hlavně klidné Vánoce. A taktéž úspěšný nový rok, plný hezkých keší a zajímavých eventů.

Mega Event Great Moravia – důležité odkazy