Pozvánka na event: letní škola v přírodě ve Vysokých Tatrách

 

Už máš plány na letní dovolenou? Je nám jasné, že ptát se v prosinci na červenec může být poněkud předčasné, ale ve světě geocachingu to smysl má.

Svou účast na eventech totiž můžeš hlásit i několik měsíců předem. Pokud máš volný víkend od 30. června do 2. července 2017, máme pro Tebe tip: co takhle škola v přírodě?! A je přitom úplně jedno, zdali jsi ještě školou povinný, nebo jestli jsi školní lavice opustil před několika či dokonce mnoha roky.

Ano, řeč je o eventu, konkrétně o akci s názvem „Skola v prirode – Vysoke Tatry“. Událost byla oficiálně publikována 7. října jako event cache s číslem GC6PP2N. Do začátku prosince oznámilo svou účast více než 300 kačerů, takže je poměrně značná šance, že se tato událost bude moci pyšnit označením „Mega“ (Mega-Event je událost s více než pěti sty účastníky). S tím by pak mohlo být spojeno i publikování až deseti takzvaných „lab keší“, což by znamenalo další ikonku do Tvé sbírky. Ale nepředbíhejme.

Co letní škola v přírodě slibuje?

Organizátoři eventu na oficiálním webu deklarují, že event není určen široké veřejnosti, ale jde o střetnutí komunity kolem hry geocaching. Připravena bude celá řada aktivit – vyzkoušet si budeš moci například kovářské řemeslo, práci na hrnčířském kruhu, výrobu svíček a historických opasků. Chystají se také workshopy na celou řadu témat, jako jsou ochrana přírody, geologie, zpracování odpadů a další. Chybět nebudou xWGčka, noční hra, folklórní a divadelní představení. Lákadlem jistě bude chystaná hodina otázek a odpovědí o zákulisí a pravidlech s reviewerem. Samozřejmě se počítá i s tím, že na akci vezmeš své ratolesti. Také pro ně bude připraven program s animátory, atrakce, putovní výstavy, dětská zábavná představení či jízda na koni.

Letní škola v přírodě ve Vysokých Tatrách se bude konat v autokempu Tatranec

Letní škola v přírodě ve Vysokých Tatrách se bude konat v autokempu Tatranec

Ubytovat se budeš moci v autokempu Tatranec v Tatranské Lomnici, kde se celá akce bude odehrávat. Samozřejmě si můžeš zvolit i nějaký hotel, chatku, nebo zajistit individuální ubytování. Případnou objednávku chaty nebo hotelového pokoje je nutné zaslat emailem na hoteltatranec@hoteltatranec.com a musí obsahovat: jméno a příjmení, adresu, telefonický kontakt, e-mailovou adresu, datum rezervace (minimálně na 2 noci) od 30. 6. do 2. 7. 2017 a požadovaný typ ubytování (šestimístná chata, dvoulůžkový pokoj …).

Vstup na event je zdarma, některé aktivity však mohou být zpoplatněné.

Další informace najdeš na oficiální stránce svp2017.sk. Zalogovat svou účast můžeš na stránce eventu.