Mega Event Great Moravia: co je nového 274 dní před zahájením?

 

Od posledního rozhovoru se Standou Šestákem, kterého kačerská veřejnost může znát jako Tobias Reviewera, uplynulo 34 dní.

Mega Event Great Moravia se tedy přiblížil o další měsíc, tudíž aktuálně zbývají do patrně největší geocachingové akce na našem území ještě tři čtvrtiny roku, tedy přesně 274 dní.

Položili jsme tedy Standovi, coby jednomu ze tří hlavních organizátorů, sedm otázek, abychom zjistili, jak se věci mají, a co je nového.

Naposledy jsme spolu mluvili před měsícem. Co zásadního se od té doby odehrálo?

Máme vzorky geocoinů. Ale některé detaily ještě ladíme, takže co na nich bude, nemůžu ani naznačovat. Samozřejmě dál pokračují přípravy jednotlivých doprovodných programů, na tom pracují jednotlivé týmy, které mají tyto programy na starosti. Jádro týmu se pak usilovně věnuje propagaci a jednání s partnery, protože bez nich by to nešlo. A stejně jako v roce 2012, je to i nyní náročná část příprav.

Na Facebooku jste prezentovali eventová trička. Prozradíš, komu budou určena? Budou jen pro členy organizačního týmu, nebo i pro účastníky?

Zatím jsou to jen vzorky určené pro organizátory. Testujeme rozvržení loga, kvalitu a trvanlivost tisku a kvalitu triček jako takových. Ale trička se samozřejmě objeví společně s geocoiny a dalšími věcmi na připravovaném eshopu Great Moravia. Ten bude spuštěn pravděpodobně v únoru příštího roku a konkrétně trika plánujeme zájemcům dodávat ihned po spuštění eshopu, na rozdíl od zbytku suvenýrů, které budou k vyzvednutí až na akci.

Po požáru na zámku v Plumlově byla vyhlášena sbírka na obnovu vyhořelé části. Už jsou nějaké nové informace o tom, zda a případně nakolik případná rekonstrukce ovlivní Mega Event Great Moravia?

Podle vedení zámku a města Plumlov se nás to nijak nedotkne. Byli jsme se tam podívat i osobně a do námi plánovaného využití prostor zámku to opravdu nezasáhlo. Protože byl objekt pojištěn, tak není oprava otázkou financí, ale domluvy s památkáři. Zatím tedy nikdo nedovede říct, kdy bude vyhořelá část opravena.

28. listopadu bylo zaznamenáno 2200 logů „will attend“ („zúčastním se“). Co myslíš, povede se nakonec překonat 5000, aby z „megáče“ byl giga event?

Věřím, že ano. Vlastně potřebujeme „jen“ 4000 Will Attend, takže k získání Giga chybí už „pouze“ 1800 WA. Z dosavadních zkušeností z německých Giga Eventů víme, že získání statusu Giga bývalo už kolem 3000 WA. Tak uvidíme, jak budou logy přibývat.

Byl bys zklamaný, kdyby se nepovedlo získat status giga eventu?

Nad tím jsem zatím opravdu nepřemýšlel, ale asi trochu ano. Přece jen je teď velká šance, aby byl gigáč poprvé v České republice. Zatím se totiž Giga Eventy nedostaly ven z Německa. A kdo ví, kdy zase taková šance bude.

Zámek Plumlov (Autor: BajkerPatejl)

Zámek Plumlov (Autor: BajkerPatejl)

Už jsou nějaké nápady na lab cache?

S Labkami máme vymyšlený koncept jejich využití, ale je to hodně závislé na tom, zda event získá Giga status nebo ne, protože na to je navázaný i počet získaných Lab keší. Ideálně jich budeme mít 30 a pak je chceme věnovat místním zajímavostem, některým doprovodným programům a také jich část využít pro zajímavé nápady na keše, které by jako běžné keše dlouho nepřežily, ale jako Labky mají šanci spatřit světlo světa.

Jak teď trávíš volný čas, pokud Ti nějaký vedle práce, revírníkování a přípravy eventu zbývá?

Blíží se Vánoce a konec roku, takže je to všechno kapku hektické. Ale letos už mám koupené všechny dárky, loni jsem na tom byl podstatně hůř 🙂 Teď se snažím dohodnout sedmý ročník svého eventu Geozabijačka, který, když se vše podaří domluvit, by měl proběhnout v únoru 2017. No a ve volných chvílích také chodím ochutnávat punče na olomoucké Vánoční trhy, zatím vede Turbo Čert 🙂

Děkujeme za rozhovor!

Mega Event Great Moravia – důležité odkazy