Najdi Earth keš, oslav výročí a získej suvenýr

 

Na neděli 11. října 2015 si Groundspeak připravil další odměnu v podobě suvenýru, který kačeři dostanou za splnění úkolu. Podmínky k získání virtuálního odznáčku jsou tentokrát velice jednoduché.

Protože na tento den připadá “International EarthCache Day” (“Mezinárodní den Earth keší”), stačí najít a zalogovat alespoň jednu Earth keš.

Earth keše se od tradiček a většiny mysterek a multin liší tím, že nemají fyzickou schránku s logbookem, do kterého bys mohl zapsal svůj log. Jejich cílem přivést kačery na nějakým způsobem jedinečné místo, související s naší planetou, jejím vývojem či geologií.

Logy se tedy provádějí pouze na webu Geocaching.com a k jejich uznání je obvykle nutné splnit nějaké podmínky. Nejčastěji je požadováno přiložení fotografie kačera či jeho keškolovky na daném místě, leckdy je také nutné odeslat zakladateli e-mailem či skrze formulář odpovědi na jím položené otázky, související s místem. Vždy tedy doporučujeme důkladné pročtení listingu!

Jak odlovit Earth keš?

Vhodnou earth keš najdeš na oficiálním webu

Vhodnou earth keš najdeš na oficiálním webu

Earth keše kolem svých domovských souřadnic můžeš snadno vyhledat skrze přímý odkaz na serveru Geocaching. Na území naší republiky bylo k 23. září 2015 celkem 625 Earth keší, takže výběr je skutečně široký.

Na území Česka je 635 earth keší

Na území Česka je 635 earth keší

Poznač si tedy do svého kalendáře 11. říjen jako den, kdy je ideální čas vyzkoušet si odlov tohoto typu keše!

Zdroj: The Geocaching Blog

Čtěte:   Získej nové suvenýry za kešky z Ruska, Číny, Singapuru a Portorika