Adventní Geoskořápky 2015: nezmeškej geotradici

 

Léto skončilo, stromy hrají nejrůznějšími barvami a pomalu opadají – podzim je nepochybně tady. Společně s příštím ročním obdobím přichází také jeden z nejdůležitějších svátků v našem kalendáři. Určitě už všichni tuší, že máme na mysli Vánoce.

Vánoce jsou svátky klidu a míru a je s nimi spojena spousta starodávných tradic, které se dodržují již od dob našich babiček. Mezi ty nejznámější patří pouštění lodiček, které mají tvar ořechové skořápky a symbolizují štěstí. Tuto tradici můžeš spojit s Geocachingem a navštívit již jubilejní 10. ročník eventu, který nese název Adventní geoskořápky 2015. Event se bude konat 13. prosince 2015 od 18.00 hodin v Praze na oblíbeném místě u Čertovky pod Karlovým mostem. Jedná se o setkání s kačery, kačerkami, kačerčaty, přáteli, známými a všemi dalšími, které možná již znáš nebo jsi je zahlédl v logbooku.

Součástí eventu bude vypouštění skořápkových lodiček, připíjení na blížící se vánoční svátky, a poté se můžeš projít po Karlově mostě a dívat se na krásy večerní Prahy.

Takto vypadaly Adventní geoskořápky v roce 2014

Takto vypadaly Adventní geoskořápky v roce 2014

A co si na Adventní geoskořápky vzít s sebou? Určitě nezapomeň na předem vyrobenou lodičku, která by měla být jen z přírodních materiálů (určitě by neměly být z plastu, protože se budou pouštět po řece Vltavě), zápalky nebo zapalovač, skleničku na pití a nějaký vhodný nápoj k jejímu naplnění. S nápojem bys neměl zapomenout ani na svá kačerčata. Ostatní kačeři jistě ocení, když doneseš něco dobrého na zub.

Celá akce bude trvat dle počasí a účastníků asi 2 až 3 hodiny. Pokud máš menší děti a nechceš se mačkat v davu, můžeš přijít lodičky pustit již v 17.00 hodin ve větším klidu a pohodě.

K dispozici budou také dvě verze CWGéček (1 ks za 10,00 Kč) a také jedna verze SQéček (1 ks za 10,00 Kč).

Čtěte:   Mega event Adventní Geoskořápky 2018

Pro zajímavost dodejme, že loni se akce zúčasnilo více než 1400 kačerů.

Program eventu Adventní geoskořápky:

  • vypouštění skořápkových geolodiček,
  • diskuze,
  • focení,
  • přípitky,
  • příjemným bonusem do tvé sbírky nalezených typu keší možná bude LAB cache, kterou se zakladatel eventu pokusí založit.

Takže si nezapomeň zapsat do kalendáře důležité datum 13. prosince a užij si krásy předvánoční Prahy. Kesky.cz jsou jedním z partnerů tohoto megaeventu. Eventově zaměřené coiny a trička můžete zakoupit v e-shopu.

Listing eventu je k nahlédnutí zde.

Stříbrné CWG Zlaté CWG