Zámek v Plumlově možná zažije první český Giga Event

Mega Event Great Moravia: co je nového 328 dní před zahájením?

 

Do zahájení pravděpodobně největší kačerské akce na našem území, kterou má být Mega Event Great Moravia, zbývá v tuto chvíli přesně 328 dní. Počet kačerů, kteří oznámili svou účast, již překonal hranici 1800.

Šance na to, že se tato událost stane tzv. „Giga Eventem“ (podmínkou je 5000 účastníků) tedy den ode dne roste. Vyzpovídali jsme tedy jednoho z pořadatelů, kterého komunita zná pod přezdívkou Tobias Reviewer, abychom zjistili, co se kolem této mega akce chystá.

Jak postupují přípravy? Co se během uplynulých dvou týdnů podařilo?

Přípravy jsou stále v plném proudu, i když to nemusí být navenek vidět. Připravujeme eshop, vymýšlíme hry, exkurze a další aktivity, oslovujeme potenciální partnery. Ve výrobě jsou vzorky geocoinu, testujeme kvalitu triček, provádíme nábor do organizačního týmu. Zkrátka zábavy máme opravdu hodně a určitě se nenudíme 🙂

Jak se k akci Mega Event Great Moravia staví vedení plumlovského zámku respektive města Plumlov?

Město Plumlov akci přivítalo a vedení s námi samozřejmě spolupracuje. Rovněž tak kastelán zámku je nadšený. Akce se mu velmi zamlouvá.

Mega Event Great Moravia

Mega Event Great Moravia

Myslíš, že je obec s 2,5 tisíci obyvateli na takovou akci připravena? Dělo se tu někdy něco podobně velkého?

Plumlov má s pořádáním velkých akcí mnohaleté zkušenosti. Konají se tu akce, kterých se účastní několik tisíc lidí. Z největších bych zmínil asi každoroční SILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ nebo ZÁMEK PLNÝ POHÁDEK, v kempu se pořádají různé festivaly a zábavné akce, např. Pohádkový les, který obslouží až 1500 dětí za jedno odpoledne, apod.

Prozradíš nám nějaké novinky z programu, které se chystají?

Snažíme se, aby byl program co nejpestřejší, jednáme např. o možnosti slaňování z rozhledny na Kosíři, dále pak o možnosti nočních prohlídek zámku (i zříceniny hradu) v Náměšti na Hané, ve hře je i jeden z unikátních olomouckých fortů, na kterém měla akce v roce 2012 velký úspěch. Nápadů je hodně. Uvidíme, co všechno se nám podaří realizovat.

Co si můžeme představit pod pojmem GPS Maze? Z popisku soudím, že jde o výstavu, související s geocachingem a GPS, je to tak?

Přesně tak. Výstava GPS MAZE zahrnuje především věci související s geocachingem a technologií GPS. Návštěvníci se seznámí s různými typy GPS, dozví se spoustu informací o tom, jak správně postupovat při lovení keší, o typech keší, o provedení keší, ale i to, co by se v geocachingu dělat nemělo. Výstava má interaktivní prvky, takže si návštěvníci budou moci některé zajímavé věci i sami vyzkoušet.

Co byste vzkázali komunitě?

Předně bychom chtěli poděkovat za podporu všem přihlášeným a všem, kteří šíří povědomost o Great Moravia nejen v české geocachingové komunitě. Těm, kteří uvažují o navštívení akce, ale nejsou ještě rozhodnutí, bychom vzkázali, aby si zapsali akci do kalendáře, zalogovali WA a za necelý rok přijeli. A pro ty, kteří už rozhodnutí jsou, ale odkládají přihlášení, tu máme také něco – zalogujte Will Attend, pomůžete nám v plánování akce a navíc vám budou chodit aktuální informace prostřednictvím Announcementu, takže vám neuteče nic zásadního.

Mega Event Great Moravia – důležité odkazy