Mega Event Great Moravia: co je nového 315 dní před zahájením?

 

Máme za sebou další dva týdny, kdy se kolem mega eventu Great Moravia odehrála celá řada událostí. V médiích asi nejvíce kačerskou obec zaujal a možná i trochu vylekal požár, který na zámku v Plumlově způsobil škodu ve výši 12 milionů korun.

Dotkne se tato nepříjemnost chystaného eventu? Nejen tuto otázku jsme položili jednomu z organizátorů, kterého kačerská komunita zná pod přezdívkou Tobias Reviewer.

Podle stránky akce na Facebooku proběhla 8. října schůzka organizačního týmu. Podle fotografie čítá tento tým už několik desítek lidí. Kolik se vás sešlo?

Ano, Facebook o schůzce nelhal 🙂 Sešlo se nás přes 50, to byla v tu chvíli více než polovina týmu.

Schůzka organizačního týmu akce Great Moravia (autor: Hickos)

Schůzka organizačního týmu akce Great Moravia (autor: Hickos)

Prozradíš nám něco z tohoto setkání? Třeba co se probíralo a s jakými úkoly jste se rozjeli domů?

Schůzka byla spíš seznamovací a informativní, ale proběhlo i částečné rozdělení týmu na menší skupinky, které se budou starat o jednotlivé části programu.

Kačerskou obec poněkud vyděsil požár, který řádil v noci z 10. na 11. října na zámku Plumlov. Podle Tvého prvotního vyjádření se nedotkl částí zámku, kde se má konat event. Máš pro nás v tuto chvíli nějaké další informace od vedení/správy zámku?

Jak už asi většina přihlášených ví, hořely budovy v levé části zámeckého nádvoří. Byly to nějaké sklady a v těchto budovách jsme žádné aktivity neplánovali. Naší akce by se to nejspíš nemělo dotknout, i když nějaké drobné komplikace by nastat mohly. Záleží na tom, jak rychle proběhne rekonstrukce vyhořelé části.

Koncem uplynulého týdne dosáhl event 1900 záznamů „zúčastní se“. Je to podle Tebe odpovídající tempo, vezmeme-li v úvahu, že nejvíce účastníků se na eventy obvykle hlásí těsně po publikaci, nebo několik dní před zahájením? Myslíš, že se povede dosáhnout na vytouženou ikonu „gigáče“?

Tak my bychom samozřejmě byli raději, kdyby to bylo už třeba 2900, nebo spíš 3900 WA 😀

Ale teď vážně, nepamatuji si žádný Mega-event, na který by se za 7 týdnů od publikace přihlásilo téměř 2000 účastníků. Takže nelze být nespokojený. Myslím si, že většina komunity už o Great Moravia slyšela a jestli dosáhneme na Giga, a kdy to bude, záleží teď hlavně na lidech. Čím víc WA bude zalogováno, tím větší bude šance odvézt si z Plumlova dvě vzácné ikonky.

O akci psal také Prostějovský deník. Myslíš, že se touto cestou povede přilákat i nějaké „ne-kačery“?

To samozřejmě nelze vyloučit. Když přijdou, určitě je nevyženeme 🙂

Prozraď nám ještě něco málo ze svého soukromí: stíháš při současném vytížení organizací eventu, schvalováním keší a zaměstnáním ještě sbírat kešky?

Na kešky si čas najdu. Není ho sice tolik, kolik bych si představoval, ale to se zase změní. Třeba minulý víkend jsme si Mončou trochu prodloužili a podívali se na sever Čech. Ulovili jsme sérii Klobouk nedaleko Úštěku (tu bych určitě doporučil) a něco málo keší kolem.

Děkujeme za rozhovor.

Dodejme, že k 20. říjnu bylo zalogováno 1951 kačerů, kteří ohlásili svou účast? Kdo bude tím jubilejním 2000.? Že by někdo z našich čtenářů?

Mega Event Great Moravia – důležité odkazy