Získej nové suvenýry za kešky z Ruska, Číny, Singapuru a Portorika

 

Pokud navštívíš nějakou zahraniční lokalitu, určitě je dobré odlovit zde alespoň jednu keš. Proč? Protože ve vybraných zemích dostaneš kromě bodu do statistik také suvenýr – virtuální odznáček, který je pro každou zemi jedinečný.

To ovšem neplatí pro všechny země. Nové suvenýry teď dostaneš za nalezené kešky v Rusku, Číně, Singapuru a Portoriku.

Suvenýr z Ruska? Nejen “Matrjóška”

Groundspeak od počátku prosince přidal na seznam zemí, ve kterých hráč geocachingu obdrží virtuální odznak, další čtyři. 2. prosince přibyla na seznamu největší země světa – Rusko. Kešek zde sice není mnoho – na celém území něco přes osm stovek – zato si můžeš dle libosti užít odlov v opravdové divočině, nebo naopak ve víru rušného velkoměsta, jako je například Moskva (237 keší) či Petrohrad (91 keší). Potěšujícím faktem je, že pokud jsi již keš na území Ruska našel, přibude Ti suvenýr do statistik automaticky.

Jaký suvenýr si přivezete z Ruska?

Jaký suvenýr si přivezeš z Ruska?

Dva nové suvenýry z Asie

12. prosince přibyly na seznamu zemí, ze kterých si můžeš odvézt “kačerský suvenýr”, Čína a Singapur. I v tomto případě platí, že pokud v některé z nich máš nalezenou keš, dostaneš odznáček zpětně. Singapur je jedním z lídrů elektronického průmyslu a finančních služeb, nicméně z hlediska geocachingu ho můžeme směle označit za rozvíjející se oblast. Na celém území se nalézá asi 550 keší.

Čína je sice s 1,4 miliardou obyvatel nejlidnatější zemí na světě, ovšem “kačerský ráj” to rozhodně není. Na jejím území se nalézá jen necelých 1400 pokladů. Kromě kešek se zde můžeš nabažit rozmanité krajiny, bohaté historie a řady dobrodružství.

Nový odznáček z Portorika

Zatím poslední zemí, která přibyla na seznamu těch, jejichž návštěva je odměněna suvenýrem, je Portoriko. Ostrovní země, ležící v Karibském moři mezi ostrovy Hispaniola a souostrovím Malých Antil, má rozlohu 9 104 km² a asi 4 miliony obyvatel. Geocachingu se zde očividně daří více než ve výše zmíněných třech zemích – na odlov tu čeká přes tisícovku kešek.

Pro srovnání výše uváděných počtu keší: jen v Karlovarském kraji, který má v naší republice nejméně keší, najdeš přes 2100 pokladů. Ve Středočeském, který naopak žebříčku vévodí, jich můžeš nasbírat více než osm tisíc.

Přidávání zemi na seznam tím ale nekončí – Groundspeak hodlá každý týden uvolňovat další jeden až dva suvenýry, přičemž do poloviny prosince by to mělo být celkem pět kousků. Sleduj tedy stránky Kešky.cz, ať Ti neuteče nic důležitého!

Stránku se suvenýry, které jsi již získal, najdeš po přihlášení na svém profilu v příslušné sekci. Seznam všech suvenýrů, které je nebo bylo možné získat, je k dispozici v oficiální nápovědě na webu Geocaching.com.

Zdroje: geocaching.com, geocaching.com, geocaching.com.