Kešky v Česku, které musíš zaručeně mít!

 

Hlavním cílem geocachingu vždy bylo a je přivést kačery na zajímavá místa a k zajímavým keškách. V dnešním článku se zaměříme na ty, které vám nesmí chybět ve sbírce v naší domovině!

V současné době je v České republice skryto téměř 60 000 aktivních kešek, tradiček, multinek, mysterek, ale samozřejmě i ostatních typů.

Tex-Czech (GCE50)

První keškou na seznamu je keška s GC kódem GCE50. Jmenuje se Tex-Czech a je nejstarší keškou na našem území. Byla skryta v červnu 2001 v historickém městečku ve Štramberku. Ke tvému štěstí je stále aktivní, a tak i tuhle můžeš zahrnout do své sbírky a získat tak tuhle pamětihodnost. Do dnešního dne byla odlovena více než 5 000 krát.

Tex-Czech

Tex-Czech

Prague bridges 1 – Karluv most (GC189E5)

Nejnavštěvovanější keškou na celém světě, nacházející se v hlavním městě v Praze, je keška s GC kódem GC189E5. Nachází se na historicky zajímavém místě, a to na Karlově mostě. Nazývá se Prague bridges 1 – Karluv most. K dnešnímu dni byla navštívena téměř 35 000 krát, a to i přes to, že by zveřejněna později než keška předchozí. Její datum publikace bylo stanoveno na 1. ledna 2008.

Karlův most

Karlův most

Postovni schranka (Praha) (GC5GTCM)

Jak určitě víš, hezké a zajímavé kešky můžeš hodnotit body oblíbenosti, takzvanými Favorite pointy. Tou keší, která jich k dnešnímu dni získala nejvíce, je Postovni schranka (Praha). Konkrétně se jedná o 2 234 bodů. Nachází se v blízkosti vlakového Hlavního nádraží v Praze, a tak je vhodnou keškou i pro cestovatele bez aut.

Vyskov Air Museum (GC13WC0)

Další zajímavou keškou, kterou musíš navštívit je Vyskov Air Museum. Věř, že tě velmi překvapí, a to hlavně svou velikostí. Více spoilovat nebudeme a necháme jen a jen na tobě, aby ses vydal právě zde.

Kostnice / Ossuary (GCP0JT)

Pokud máš rád tajemná místa, pak právě tato keška bude tou pravou ořechovou pro tebe. Keška, nazvaná Kostnice / Ossuary. Zavede tě totiž do středověké kaple v Sedleci, která je zcela vyzdobena kostmi.

Kostnice

Kostnice

Underground (GC28G7E)

Pokud nemáš strach z hloubek a uzavřených prostor a máš rád adrenalin, tak poté bys neměl zapomenout na jednu z nejoblíbenějších kešek Underground. Nejenže je oceněna 1 050 body oblíbenosti, ale je také zajímavější keší z hlediska typu – jedná se totiž o LetterBox.

Underground

Underground

TB Hotel VITAJ (GC6TVHP)

Keškou, kterou bys také měl navštívit je TB Hotel VITAJ. O jejím provedení svědčí již její název. Jedná se totiž o zmenšeninu hotýlku, který je vybaven svítidly, rotujícím ventilátorem a televizí. Z hlediska velikosti je tak tato keš vhodná i na výměnu trackovacích předmětů, CWGéček či GeoCoinů, které si určitě rády odpočinou v jednom z útulných pokojů po náročné cestě.

Katedrála sv. Víta // Sv. Vitus Cathedral (GC7B802)

Posledním naším tipem je jedna z nově založených virtuálních kešek, a to Katedrála sv. Víta Sv. // Vitus Cathedral. Jak už název vypovídá, jedná se o keš, která tě přivede před největší a nejkrásnější katedrálu v Praze. Věříme, že i samotná katedrála stojí za prohlídku.

Katedrála sv. Víta

Katedrála sv. Víta

Máš zajímavější tip na odlov nějaké kešky nacházející se na území našeho státu? Tak neváhej, napiš nám a třeba zase někdy vydáme pokračování tohoto článku. Tak vzhůru na lov!