Giga Event Great Moravia: co je nového 156 dní před zahájením?

 

Od posledního rozhovoru se Standou Šestákem, známým pod revírnickou přezdívkou Tobias Reviewer, uplynuly více než tři týdny, během kterých se odehrála řada důležitých událostí. V tuto chvíli zbývá do eventu 156 dní. Proto jsme opět připravili baterii otázek, na které nám Standa, coby jeden ze tří hlavních organizátorů, ochotně odpověděl.

Do zahájení eventu zbývá 156 dní

Do zahájení eventu zbývá 156 dní

Do začátku akce zbývá necelý půlrok. Stíháte?

Čas opravdu neúprosně běží, do gigáče zbývá jen 5 měsíců. A jestli stíháme? V podstatě ano, i když přípravy neprobíhají úplně bez komplikací 🙂

V e-shopu Great Moravia se objevila brožurka Průvodce výstavou GPS Maze Europe. Už jsi držel v rukách?

Letošní ještě ne, nejsou ještě úplně připravené pro tisk. Mám doma brožurku z GPS Maze 2013 z Prahy, ale v letošní bude spousta nových informací.

Můžeš alespoň naznačit, co případní zájemci v této knížce najdou?

V brožurce návštěvníci najdou hromadu základních informací, které jsou potřeba vědět k založení kešky. Jsou tam popsány např. druhy keší, waypointy, atributy, nápověda k určení D/T, velikosti keší apod.
V podstatě se dá říci, že je to GPS Maze v malém. Zkrátka vše co návštěvníci uvidí na výstavě, najdou i v brožurce. Určitě bych ji každému doporučil, zpětná vazba od lidí, kteří si ji koupili, je velmi kladná.

Průvodce výstavou GPS Maze Europe - česky

Průvodce výstavou GPS Maze Europe – česky

Plumlov bude za 156 dní připraven!

Podle zpráv Prostějovského deníku probíhají opravy na vyhořelé části plumlovského zámku. Máš informace, zda bude v době konání eventu už všechno v pořádku?

Údajně by mělo být vše opravené.

Co dělali organizátoři eventu v uplynulých třech týdnech?

Začali jsme ladit doprovodné programy a soutěže, naplánovali jsme trasu PWT a připravujeme Matrix. Práce máme víc než dost na to, že času už moc není 🙂

Mimo jiné jste vyhlásili soutěž Toulavý geobjektiv Great Moravia 2017.  Kolik už jste dostali soutěžních příspěvků? Bude z čeho vybírat?

Několik fotek už kačeři poslali a nějaké další určitě ještě přijdou, tak bude z čeho vybírat.

Soutěž Toulavý geoobjektiv

Soutěž Toulavý geoobjektiv

Víme, že v rámci giga eventu bude možné získat přinejmenším tři ikonky do statistik: giga event, GPS Maze a lab cache. Chystáte u této příležitosti i publikaci dalších typů keší?

Bude tu 81 nových keší Matrixu, PWT a série Tvarůžek. Nedostatek keší všech typů tu určitě nebude 🙂

Co třeba CITO? To by se možná hodilo na neděli, kdy by kačeři mohli pomoci s úklidem po akci. Neuvažovali jste o tom?

Dle aktuálních pravidel se CITO nesmí konat ve dnech Giga eventu v určeném okruhu, a CITO nesmí sloužit u úklidu místa po Giga eventu. Takže CITO na Plumlově ve dnech 1. až 3. 9. nebude.

Děkujeme za rozhovor 🙂