GIFF 2017: kdo vyhrál letošní kačerský filmový festival?

 

Pokud jsi minulý týden nenavštívil event s titulkem GIFF 2017 (Geocaching International Film Festival), určitě máš co dohánět!

Oč jde? V kostce o to, že kačeři natočí krátké filmy o svém koníčku – tedy geocachingu. Tyto filmy jsou pak promítány na eventech, kde je účastníci mohou hodnotit. Letos se do finále probojovalo sedmnáct snímků, a než prozradíme vítěze, můžeš se na ně na všechny podívat. Připrav si pocorn a hodinku času.

Kdo vyhrál GIFF 2017?

Kdo tedy letos vyhrál a odnáší si cenu Signal Award? Vítěz je vybírán na základě hodnocení komunity dobrovolníků z celého světa, přičemž mezi kritéria patří jak obsah, tak i forma. Porotci posuzovali i kvalitu produkce, námět, kreativitu a přínos globální geocachingové komunitě. Pro rok 2017 je vítězným snímkem Geocaching Day in Vilnius od litevského kačera kaimynas.

Signal Award - ocenění pro vítěze GIFF 2017

Signal Award – ocenění pro vítěze GIFF 2017

Film sleduje jeden den hráče geocachingu ve Vilniusu – malebném hlavním městě Litvy. Jeho zážitky korespondují s tím, co prožívají kačeři po celém světě – setká se s kvalitními keškami, frustrujícími DNF a všudypřítomnými mudly. Autor snímku přitom natáčel reálné kešky, přičemž měl povolení od jejich ownerů.

Z komentářů porotců k tomuto snímku vybíráme:

  • Tento film shrnuje, co je geocaching, a moc se mi líbily některé vynalézavé kešky, které se objevily ve filmu. Díky tomuto snímku jsem přidal Vilnius na seznam míst, které chci navštívit.
  • Tento film splnil všechna kritéria: kvalita produkce byla skvělá – byl to krásný a skvěle natočený film. Obsah byl informativní a inspirativní. Kreativita – všechna místa byla zajímavá a ukázal několik velmi neobvyklých skrýší. Celosvětový přínos – cítil jsem, že se jedná o film, který bych mohl ukázat někomu, kdo neví nic o keškách. Podává dobrý obraz o tom, co je geocaching, zároveň inspiruje zábavnými skrýšemi. Chci jet na kešky do Vilniusu!
  • Toto video se mi líbilo, protože ukazuje někoho, kdo našel celou řadu zajímavých (kvalitních) keší, a nešlo jen o čísla nebo FTF.
Geocaching Day in Vilnius

Geocaching Day in Vilnius

Festivalu GIFF 2017 se účastnili také čeští zástupci, konkrétně BruteFilmCZ se snímkem The Reviewer’s Day, kde účinkuje například revírník Alex Reviewer. Také slovenští sousedé měli své želízko v ohni krátkým filmem Antarctica, za kterým stál svieca.

Čtěte:   Powertraily a série 2: Olomoucký kraj

Zdroj: geocaching.com.