Geocaching.com: Nové centrum zpráv

 

Groundspeak v úterý 7. července zveřejnil na svém diskuzním fóru informaci, že počínaje tímto dnem odstraňuje nálepku “beta” z nové funkce Centrum zpráv na webu Geocaching.com (v originále “Message Center”).

Vývojáři pracovali na zprovoznění tohoto způsobu komunikace od konce loňského roku a zaměřili se nejen na technické provedení aplikace, ale také na její design. Na výsledky své práce jsou přitom patřičně hrdí, neboť většina kačerů údajně tento způsob komunikace přijala pozitivně (objektivně je ale nutno podotknout, že zaznívají i negativní ohlasy).

Centrum zpráv na webu Geocaching.com nasazeno do ostrého provozu

Centrum zpráv na webu Geocaching.com nasazeno do ostrého provozu

Centrum zpráv: novinky ostré verze

Ostrá verze Centra zpráv je k dispozici na adrese
https://www.geocaching.com/account/messagecenter

Od první betaverze zpracovali autoři řadu připomínek uživatelů a přidali či vylepšili následující funkce:

  • Ikona obálky (na webu situovaná v pravém horním rohu) se aktualizuje každých 15 sekund, aby uživatele upozornila, že má aktualizované konverzace.
  • Můžeš kontaktovat jiného kačera pouhým klepnutím na odkaz v jeho profilu. Podobně snadno se dostaneš opačným směrem – na profilovou stránku skrze avatar v Centru zpráv.
  • V Centru zpráv je zobrazován obsah, který je taktéž příjemci zasílán prostřednictvím e-mailu.
  • Ze stránky kešky se můžeš obrátit přímo na jejího autora (“ownera”). V takovém případě bude do zprávy zahrnut i kód a název kešky.

    Ze stránky kešky se můžeš obrátit přímo na zakladatele

    Ze stránky kešky se můžeš obrátit přímo na zakladatele

Práce na Centru zpráv nekončí

Ve frontě sice zůstala ještě celá řada námětů, návrhů a nápadů na vylepšení Centra zpráv, vývojáři však upozorňují, že svou práci ještě ani zdaleka neskončili. V plánu tak jsou nejen aktualizace stávajících funkcí, ale také přidávání nových. Cílem celého projektu je usnadnění komunikace mezi hráči, k čemuž by mělo přispět navýšení počtu znaků na jednu zprávu či zlepšení použitelnosti v mobilních prohlížečích. Autoři slibují, že budou i nadále hledat způsoby, jak udělat Centrum zpráv použitelnějším, užitečnějším a intuitivnějším pro většinu komunity.

Vývojář, vystupující na webu pod přezdívkou seandynamite, v závěru zprávy děkuje svému týmu, jehož některé členy můžeš vidět v následujícím videu, pojednávajícím o programování Centra zpráv. Díky také náleží beta testerům a dalším dobrovolníkům, podílejícím se na projektu Centra zpráv.

Diskutovat o Centru zpráv je možné v diskuzi na Facebooku.

Čtěte:   Novinky v Centru zpráv: podpora dalších typů souborů a jiná vylepšení