Do „megáče“ Den polévky gazpacho 2018 zbývá poslední týden

 

Do zahájení pražského mega eventu Den polévky gazpacho 2018 (GC7GAZP) zbývá poslední týden. Pokud až dosud unikal vaší pozornosti, pak vězte, že se bude konat od pátku 23. do neděle 25. listopadu v prostorách pražského hotelu ILF nedaleko stanice metra Budějovická.

Opět jsme si pozvali jednoho z organizátorů Honzu Wernera, kterého můžete znát pod hráčskou přezdívkou weri.cz, abychom zjistili, jak vypadá situace. Ten přes evidentně velké množství práce, související s eventem, ochotně odpovídal na naše otázky.

Honza nás hned na začátku mírně zkorigoval ohledně termínu konání:

Před první otázkou bych uvedl na pravou míru informaci o konání megaeventu. V pátek 23.listopadu se koná doprovodný event „Konec“ (GC7G9ZP), program v Ilfu začíná až v sobotu v 9 hodin ráno. Pokud někdo dorazí do Ilfu už v pátek, tak uvidí jen organizátory připravující zázemí mega eventu.

Děkujeme za upřesnění, ale pojďme se podívat do zákulisí. Zbývá poslední týden. Můžeš říci, že jste dokonale připraveni na nápor kačerů?

K úplně dokonalosti nám ještě toho dost chybí, ale máme týden, abychom to dotáhli do konce. Jedno české příšloví říká, že 90 % práce se udělá během posledních 10 % času 🙂

Event se bude konat v prostorách hotelu ILF

Event se bude konat v prostorách hotelu ILF

Slasti a strasti organizátorů

Co organizátorům v současnosti dělá největší vrásky na čele?

Je tady spousta malých drobností, které je potřeba zařídit. Hlavně na žádnou nezapomenout. Původně jsme seznam věcí k zařízení vedli v rámci jednoho listu excelu, ale časem to nakynulo na několik sdílených excelů, každý o desítce lístů. Takže toho není zrovna málo.

Byl nějaký okamžik, kdy ses na to celé chtěl takříkajíc vykašlat?

Pár takových okamžiků se objevilo, to nepopírám. Poslední byl před týdnem, kdy byl pátek evidentně třináctého, kdy trička dorazila do Ostravy místo do Prahy a zásilka ovocných vín na soutěž se cestou rozflákala, takže se vracela zpět k odesilateli. To se stalo dvěma různým dopravcům během jednoho dne. To si pak člověk říká, co všechno se ještě může ještě pokazit.

Posledně jsi zmínil, že jste od Geocaching HQ dostali deset labek. Už je máte připravené?

Labky již máme připraveny, v tuto chvíli se vyrábí letáčky k nim, aby je mohli lovit i ti, kteří nepojedou přes chytrý telefon a budou je lovit postaru s tužkou a papírem. V nejbližších dnech zveřejníme odkaz ke stažení GPX souboru.

Aktuálně (14. listopadu) ohlásilo svou účast 768 kačerů. Minimální počet na „megáč“ tak byl překročen o více než 50 %. Jaký je to pocit?

Je to dobrý pocit, že akce zaujala tolik lidí, ale zároveň je to velký závazek, aby se všem akce líbila, byl zajištěn program a zázemí pro tolik lidí.

Počet přihlášených účastníků eventu Den polévky gazpacho 2018

Počet přihlášených účastníků eventu Den polévky gazpacho 2018

Myslíš, že reálný počet účastníků nakonec překoná tisícovku?

Podle statistik z ostatních mega eventů se dá vypočítat, že na jeden „will attend“ log připadá 1,5 až 1,8 osoby, takže by počet účastníků měl být přes tisícovku. Jen je otázkou, o kolik to bude.

Což takhle dát si „gigáč“?

Neláká Tě ambice příště zkusit „zaútočit“ na status giga eventu?

Již dnes mohu říci, že příští rok Den polévky gazpacho nebude jako mega event, protože 25. listopad vychází na pondělí a ve všední den by na mega event nikdo nejezdil. Ale během příprav padl nápad, který by mohl přerůst ve větší taškařici. Necháme nápad chvíli růst a uvidíme, co z toho bude. Ale giga event by to určitě nebyl.

Navíc se v Praze plánují na příští i přespříští rok giga eventy, takže by nebyl ani prostor pro další takto velkou akci.

Kdo si objedná, bude moci na eventu ochutnat legendární polévku

Kdo si objedná, bude moci na eventu ochutnat legendární polévku

Neprozradíš věrným čtenářům Kešek.cz něco o chystaných keších, které by měly být v rámci eventu publikovány?

Během megaeventu bude publikována jen jedna keška, a to ještě k tomu mysterka. Její luštění bude trochu netradiční. Kromě klasického zadání v listingu bude možné získat souřadnice finálky i přes indicie na odznáčcích, které dostanou všichni účastníci jako jmenovky. Navíc se finálová krabička opravdu povedla. Za to patří velké díky klukům s Libčic, kteří jsou známí svými vymakanými krabičkami.

Z čeho máš největší obavy? Tedy pokud nějaké máš.

Na takto velké akci je tisíc a jedna drobnost, která se může pokazit nebo nevyjít podle plánu. A určitě se něco pokazí. Tak jen doufám, že se pokazí něco, čeho si návštěvníci ani nevšimnou.

Dobrá, děkujeme za rozhovor. Za Kešky.cz se určitě přijedeme podívat a připravíme reportáž z celé akce. Tobě i celému týmu organizátorů držíme palce, ať vše běží, jako po drátkách.