Další suvenýry se blíží! V následujících 25 dnech můžeš získat hned dva!

 

Suvenýry, tedy jakési virtuální odznaky či medaile, můžeš získat za splnění různých podmínek – například za návštěvu cizí země. Některé jsou však vázány na konkrétní datum a podmínku. To je i případ dvou suvenýrů, které můžeš dostat v následujícím měsíci. Pojďme se se podívat na to, za co se budou suvenýry rozdávat.

Nejbližší možností, jak získat suvenýr, je akce na podporu takzvaných „CITO“. V podstatě se jedná o event, jehož smyslem je zvelebení nějakého místa. Kačeři mohou touto cestou poděkovat přírodě za to, že jim poskytuje prostor pro hru.

Suvenýry CITO 2017 se rozdávaly v týdnu mezi 22. a 30. dubnem, další kolo je plánováno na týden od 23. září do 1. října 2017. Stačí tedy vybrat si CITO v okolí, dostavit se na místo, pomoci s úklidem či údržbou a poté zalogovat svou účast. Kromě pocitu z dobře odvedené práce Tě bude navíc těšit i suvenýr ve Tvém profilu.

Pomoz přírodě a získej suvenýr

Pomoz přírodě a získej suvenýr

Nenech si ujít suvenýry pro svůj profil!

Další příležitost rozšířit si sbírku přijde během Mezinárodního dne Earth keší, tedy přesně 8. října 2017. Úkol je v tomto případě velice jednoduchý: zalogovat nalezení Earth keše. Jedná se o speciální typ keše, který nemá fyzickou krabičku. Nebudeš tedy muset hledat, ani logovat do logbooku. Naopak ale budeš muset splnit nějaké podmínky, které určují owneři tohoto typu keší. Protože Earth keše slouží především k rozšíření znalostí a vědomostí o naší planetě, zpravidla úkoly spočívají ve zjištění informací o nějakém geologicky zajímavém místě. Odpovědi na otázky pošleš ownerovi a můžeš logovat na webu Geocaching.com. Pokud bys odpovědi neposlal, nebo jestliže jsou chybné, může owner Tvůj log smazat. Aktuálně je na území Česka více než 800 aktivních „Earthek“, takže je z čeho vybírat.

Při honbě za suvenýry navštívíš zajímavá místa

Při honbě za suvenýry navštívíš zajímavá místa

Do konce roku zatím nejsou vyhlášeny žádné další možnosti pro zisk suvenýrů, nicméně zpravidla je vedení Geocachingu vyhlašuje tři až čtyři týdny před termínem, takže se možná ještě dočkáme.

Pokusíš se získat oba dva suvenýry?

Zdroje: geocaching.com, geocaching.com.