Giga Event Great Moravia: co je nového 2 dny před zahájením?

 

Pouhé dva dny zbývají do největší kačerské akce u nás – giga eventu Great Moravia 2017, který vypukne v pátek 1. září.

V Plumlově již vrcholí přípravy, přesto se nám povedlo uzmout trochu času v nabitém programu jednoho z organizátorů Standy Šestáka, známého jako Tobias Reviewer. Ten nám ochotně odpověděl na několik otázek.

Kde se aktuálně nacházíš a co jsi dělal těsně předtím, než jsi nám začal odpovídat na otázky?
Momentálně jsem u PC a dokončil jsem listing připravované keše Zámek Plumlov. Hned jak odpovím na otázky, budu pokračovat v práci pro gigáč až do večera, jako ostatně celý minulý týden včetně víkendu.

S blížícím se termínem souvisí také řada novinek. Například v neděli jste stáčeli eventový pivní speciál. Jak chutná?
No je skvělý 😀

Jak daleko jsou přípravy na zámku?
Na zámku jsou připraveny tři výstavy, které budou ve výstavním sále ve sklepení zámku, v bývalých stájích. Taky jsou připravené nějaké labky a další věci, kterých si pak návštěvníci nejspíš nevšimnou, ale pro zdárný průběh akce jsou nezbytné.

Kromě série Hanácký tvarůžek jste také publikovali powertrail s více než 200 keškami. Povíš nám o něm víc?
Věděli jsme, že spousta návštěvníků bude hladových po bodech, tak jsme pro ně připravili Hanácký Powertrail, který má 220 keší a jeho délka je přibližně 90km. Je trochu bokem od samotného Giga eventu, abychom zbytečně víc nekomplikovali už tak složitou dopravní situaci kolem Plumlova.

Některé informace jsou napsané v listingu první kešky https://coord.info/GC78TVA , tak asi nemá cenu je tu opakovat.

Nejen v průběhu eventu Great Moravia 2017 si můžete odlovit Hanacke Powertrail

Nejen v průběhu eventu Great Moravia 2017 si můžete odlovit Hanacke Powertrail

Připraveny už jsou také tři série lab keší po deseti keškách – jedna v Plumlově, druhá v Prostějově a třetí v Olomouci. Která série a keš je podle Tebe nejobtížnější?
Naším cílem nebylo návštěvníky “zadřít”, ale ukázat jim zajímavosti Olomouce a Prostějova. Tyto dvě skupiny jsou virtuální a jsou každá cca na hodinku. Plumlovská skupina zahrnuje jak labky virtuální, tak fyzické. Zde to bude procházka tak na 2-3 hodinky.

Čtěte:   Giga Event Great Moravia: co je nového 106 dní před zahájením?

Součástí úvodního programu je také bingo. Proč právě tato hra?
Bingo je oblíbenou a osvědčenou hrou na různých eventech a nám se líbí. Binga budou dvě, “Welcome bingo” v pátek jako součást uvítacího eventu a úkoly budou seznamovacího charakteru. V sobotu pak bude probíhat celodenní bingo Great Match.

Dokázal bys nějak stručně zájemcům, kteří tuto hru nikdy nezkoušeli, vysvětlit její princip?
Cílem hry je vyplnit určená (sloupec, řádek), nebo všechna políčka v tabulce. V každém políčku je napsaný úkol, který musí hráč splnit a za splnění získá do tohoto políčka razítko.

Splnění tohoto úkolu budou zařazeni o slosování o ceny.

V pátek budou hráči vyplňovat tabulku celou, tzv. full bingo, v sobotu pak bude stačit vyplnit libovolný řádek, nebo sloupec. Pokud se v sobotu někomu povede vyplnit tabulku celou, bude zařazen i do speciálního losování o dvě speciální ceny.

Pravidla pátečního binga jsou přímo na herním tiketu, kterou si účastníci v pátek vyzvednou na našem infostánku, sobotního jsou na http://www.greatmoravia.cz/cs/great-match/ a ve zkrácené verzi rovněž na herním tiketu, který si hráči už dnes mohou na výše uvedené stránce stáhnout.

Zahrajte si na Great Moravia 2017 bingo!

Zahrajte si na Great Moravia 2017 bingo!

Na pátečních 19:30 a sobotních 18:00 je plánováno vyhlášení vítězů. Nemůžeme se nezeptat: co dostanou jako ceny?
V pátek bude vylosováno 10 výherců, v sobotu celkem 30, 28 cen za libovolný sloupec nebo řádek, 2 ceny za full bingo. Ceny pátečního binga jsou balíčky různých zajímavých drobností. Ceny Great Match jsou balíčky o trochu větší hodnotě oproti pátečnímu bingu a 2 speciální ceny za full bingo obsahují navíc Great Moravia 2017 geocoin v limitované edici.

Na jaké další aktivity bys rád kačery pozval?
Máme velmi zajímavý program pro děti. Sice je vstup 25 Kč, ale každé dítě dostane na konci stezky malý dáreček. Pak bych doporučil aktivity “U Zubaté žáby”, Eurotrip, kde budou účastníci poznávat nejzajímavější stavby Evropy, “Hanácké střelby” – střílení z týmového praku a foukaček + nějaké další dovednostní soutěže. A také tu máme starou známou CWGiadu.

Čtěte:   Další nový suvenýr pro cestovatele – Peru

Jediné co nedoporučuji je koupání, přehrada i rybník jsou plné sinic.

Děkujeme za rozhovor.
Já také děkuji a na viděnou na Plumlově

Giga event Great Moravia – důležité odkazy