Když geošílenství, tak pořádné. Během plumlovského gigáče se naskytuje jedinečná možnost získat zajímavý „rekord“ – co nejvyšší počet odlovených typů keší v jeden den.
Pokud se podíváš na svůj profil na webu Project-GC, najdeš zde také sekci BadgeGen. Jedná se o virtuální odznaky, které můžeš získat za splnění různých výzev. Jednotlivé odznaky přitom mají různé hodnoty: nejnižší je bronzový odznak, následuje stříbrný, zlatý a platinový.
Ještě výš se můžeš dostat k odznakům z drahých kamenů: rubínovému, safírovému, smaragdovému a diamantovému. Jednou z disciplín, za kterou lze získat odznak nějaké hodnoty, je The Diverse Cacher. Uděluje se za to, když během jednoho dne nasbíráš nejvíce různých typů keší. V rámci giga eventu Great Moravia, který proběhne ve dnech 1. až 3. září, máš jedinečnou možnost pohnout touto statistikou směrem vzhůru.
V tomto článku se pokusíme načrtnout, jaké typy kešek můžeš zkusit během jediného dne nasbírat. Hned na začátek si řekněme, že na zisk nejvyššího (diamantového) odznaku Ti stačí zalogovat deset různých typů keší. Je na Tobě, jestli se pokusíš svůj osobní rekord posunout ještě výš.
Jak bojovat o diamantový odznak The Diverse Cacher?
Jako optimální termín se jeví pátek 1. září či ještě lépe neděle 3. září, kdy společně s giga eventem můžeš zalogovat také uvítací či rozlučkový event, v neděli navíc také CITO.
- Tradiční keš – zde je jen na Tobě, jakou kešku si vybereš – jen v okolí deseti kilometrů od centra dění je jich bezmála 300.
- Mystery/jiná keš – také modrých otazníčků najdeš v okolí „gigáče“ bezmála dvě stovky. V rámci úspory času však doporučujeme vyluštit si případnou adeptku již doma.
- Multi keš – těch je kolem přeci jen o něco méně – necelá padesátka. Vybírat můžeš třeba s ohledem na plánovanou trasu, nebo podle obtížnosti. I zde možná najdeš „multinku“, jejíž finálky lze vypočítat doma.
- Earth keš je v okruhu deseti kilometrů jen jedna – Bludný balvan / Glacial erratic v Prostějově. Pokud ji již máš, nezbude Ti než poněkud rozšířit okruh hledání – například do dvaceti kilometrů je k dispozici pět „earthek“.
- Letterbox Hybrid je také poměrně málo zastoupeným typem. V okruhu deseti kilometrů od eventu je najdeš tři. I tak je ale z čeho vybírat!
- WIGO/Whereigo keš je na tom o poznání lépe. Pokud se budeš chtít vejít do deseti kilometrů, budeš jich mít na výběr jedenáct. I zde ale doporučujeme vybírat méně náročné, abys odlovem neztratil moc času.
- Virtuální keše zažívají své znovuzrození – po celém světě jich mají během jednoho roku vzniknout až čtyři tisíce. Úplně první novinkou v republice byl Sloup Nejsvětější Trojice / Holy Trinity Column v Olomouci od Chasseur.cz. Nejblíže eventu je však aktuálně Narodni dum Prostejov, ke kterému je to vzdušnou čarou jen sedm kilometrů.
- Webcam keš je aktuálně nejvzácnějším typem keše, a pokud ji budeš chtít mít v rámci svého boje o diamantový odznak The Diverse Cacher, nezbude Ti než si zajet bezmála sto kilometrů do Svratky, kde najdeš Webcam u Wentrouny.
- Giga event – za účast na GREAT MORAVIA 2017 získáš v Česku vůbec poprvé do svých statistik červenou ikonu giga eventu.
- Event – v pátek můžeš navštívit například Welcome to Great Moravia 2017, v neděli je pak připraven rozlučkový Goodbye Great Moravia 2017 (oba v Plumlově).
- CITO – argumentem, proč se do pokusu o překonání sama sebe v hodnocení The Diverse Cacher pustit v neděli, je CITO. CITO Great Moravia 2017 se totiž bude konat 3. září v Prostějově a další alternativy v okruhu 50 kilometrů prostě nenajdeš.
- GPS MAZE – poslední, ale o to vzácnější ikonu, můžeš dostat za účast na GPS MAZE EUROPE – Czech Republic. Tu v širokém a dalekém okolí prostě neseženeš.
Půjdeš do toho?
Jak zaznělo na začátku – k dosažení nejvyššího hodnocení v The Diverse Cacher stačí deset různých typů keší. S tímto seznamem jich možná dostaneš až dvanáct. V každém případě však máš tento víkend jedinečnou možnost výrazně posunout tuto „statistickou veličinu“.