Když kačeři cestují časem

 

Cestování v čase je teoretická koncepce, kdy se člověk pohybuje do minulosti či do budoucnosti, většinou za pomocí nějakého stroje času. Určitě spousta z nás by se chtěla dozvědět, jaké to bylo v minulosti a co všechno se stát nemuselo. Další část z nás by se chtěla dostat do budoucnosti, aby věděla, co všechno nás čeká a čemu se můžeme vyhnout. A někdo z nás by chtěl omládnout…
Průkopníkem tunelového omlazování byl italský fyzik – Silvio Bartolucci. Svůj nápad nejprve vyzkoušel na menších tvorech – krtcích. Když zjistil, že se dožívají příliš vysokého věku, neváhal a vyzkoušel tento princip i na nás, lidech. Se stavbou začal v roce 1914 v Alpách a o rok později stavbu dokončil. Důležitým krokem byl zkušební provoz celého zařízení a světe div se – výsledky byly ohromující!

8b09479e-052d-420d-aa33-d3836243db1a_l
Za 1. světové války byl však tunel zničen, protože Horští myslivci si mysleli, že se jedná o partyzánský úkryt skupiny Rychlé kulky. Zdrcený Silvio Bartolucci spatřil své dílo v troskách, vyšplhal se na úbočí nedaleké hory a z výše 28,3 m se vrhl do horské bystřiny.
Tak tohle byl opravdu smutný konec známého italského fyzika. A aby se na něj nezapomnělo a i my měli možnost si vyzkoušet omlazující stroj, dne 25. října 2015 proběhne event „Omládneme!!!“ aneb když kačeři cestují časem.

A jak celá akce bude probíhat?

Všichni, kdo se chtějí zúčastnit, se sejdou na úvodních souřadnicích eventu 25. října 2015 v 02:30 letního času. Zalogujeme se a v 02:59 se vydáme do omlazujícího tunelu. Ve 03:00 posuneme hodinky zpět na 02:00. Event bude ukončen 03:00 letního času, tedy ve chvíli, kdy se letní čas změní na zimní. Owner slíbil, že každý účastník obdrží certifikát o absolvované akci.
Dále může následovat malé poklábosení, výměna CWGéček atd. Předpokládaná doba celé akce je minimálně 30 minut.
Takže si do kalendáře zapiš datum 25. října, nařiď si budíka a nezapomeň vstát, ať i ty můžeš být mlád.

Čtěte:   Egypt – suvenýr za Geocaching

c1085a85-d646-43f4-8538-c08782702d68_l

Text byl inspirován samotným listingem keše, jedná se o propagaci akce, za kterou můžeme poděkovat výbornému ostravskému kačerovi Jardaverovi. Jardavera pro nás vymýšlí zajímavé a jak už jste si mohli všimnout bláznivé keše.

Máš nějakou zajímavou akci týkající se geocachingu v okolí tvého města a myslíš si, že by o ní měli vědět i ostatní kačeři? Neváhej a napiš nám 🙂